PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

Jezuicki Dzień Dziecka

Czwartek, 24 września 2015 r.
Autor: Ojcowie Jezuici

Jezuicki Dzień DzieckaW sobotę 19 września z racji święta Świętego Stanisława Kostki patrona dzieci i młodzieży i patrona Polski w kościele OO. Jezuitów na Górce w Zakopanem odbył się Jezuicki Dzień Dziecka. To pierwsze takie wydarzenie na Podhalu. Pogoda niestety nie dopisała, ale dzieci i rodzice lub opiekunowie i owszem. W planie zabawowa część imprezy miała się odbyć w ogrodzie jezuitów, ale pogoda sprawiła, że zabawy odbyły się w kościele przed obrazem Matki Bożej Nieustającej Pomocy i w kaplicy Miłosierdzia Bożego, przed obrazem Jezusa Miłosiernego pędzla Adolfa Hyły, autora obrazu Łagiewnickiego.


Świętowanie rozpoczęła msza św. w intencji dzieci i młodzieży Podhala i wszystkich dobroczyńców. Kazanie zastąpiła prezentacja – życiorys – o św. Stanisławie Kostce. Dzieci i rodzice byli bardzo zadowoleni. Wszystkie dzieci na końcu mszy otrzymały szczególne błogosławieństwo.

Po mszy rozpoczęły się zabawy i konkursy. Radości było co niemiara, zwłaszcza, że był to czas na wspólne zabawy rodziców z dziećmi. Siostry Felicjanki – współorganizatorki świętowania – przyglądały się zabawom z uśmiechem, a Ciocie z Felicjańskiego przedszkola bawiły się razem z dziećmi – nawet dwóch jezuitów udało im się wciągnąć do zabawy – stary koń a bawiłem się świetnie!!!

Druhny i Druhowie z Zakopiańskiego ZHRu byli ogromną pomocą. Sprawni, dyskretni, pokorni, punktualni, otwarci, uśmiechnięci, bezinteresowni, pobożni, muzykalni, niewidzialni i bardzo skuteczni. Dzięki Druhno Agato dla Was wszystkich!!!

Był poczęstunek zafundowany przez dobroczyńców, wymiana wrażeń rodziców i organizatorów.

Na zakończenie wszystkie dzieci dostały Anioła Stróża i odmówiliśmy Jego modlitwę. A już dziś zaczynamy modlitwę o pogodę w przyszłym roku, bo ogród u Jezuitów na Górce jest duży.
Do zobaczenia za rok!!!

Zobacz w naszym sklepie:
  • Ludowe etui na telefon IILudowe etui na telefon IILudowe etui z szarego filcu, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. telefonu komórkowego. Wymiary: szerokość 9 cm, długość 14,5 cm
    25 zł
  • Falkon szklany IIFalkon szklany IIFalkon szklany w postaci cylindra z lekko wklęsłymi ścianami, z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 35 cm, średnica 14 cm.
    170 zł
  • Wisiorek "Panda"Wisiorek "Panda"Sam miś, szklany Lampwork + szklane koraliki. obw. 53 cm dług. zawieszki 2 cm.
    70 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.