Zakopane
Zaproszenia
Koncert Akademickiej Orkiestry Politechniki Łódzkiej
Autor: AKS
W najbliższy piątek, 11 grudnia o godzinie 18.00 w Zakopiańskim Centrum Edukacji im. H.Modrzejewskiej (dawne TTA) przy ulicy Kasprusie 35a wystąpi Akademicka Orkiestra Politechniki Łódzkiej pod batutą Jana Ryszarda Osmolińskiego. 12 grudnia o godzinie 18.00 orkiestra wystąpi w kościele Świętego Krzyża w Zakopanem.
Dyrektorem artystycznym zespołu jest Grażyna Sikorska. Orkiestra wykona m.in. utwory Dworzaka, Wieniawskiego,Debeussego oraz znane kompozycje muzyki filmowej, np. E. Morricone. Młodzi kameraliści występują razem od 2005r. i koncertowali już w Watykanie, we Włoszech, na Ukrainie, Austii i wielu miastach Polski.
Natomiast 12 grudnia 2009r. o godzinie 18.00 orkiestra wystąpi w kościele Świętego Krzyża w Zakopanem, ul. Zamoyskiego. Wstęp na oba koncerty jest bezpłatny. Organizatorami tego wydarzenia są: Parafia p.w. Świętego Krzyża, Tatrzański Klub Niezależnych, Zakopiańskie Centrum Edukacji im. H.Modrzejewskiej.
Koncerty połączone są ze zbiórką darów i datków na rzecz Polaków na Białorusi. Serdecznie zapraszamy.
- Wisior "Kula Jadeitu"
Wisior z dużą /średn. 2,5 cm./ i stosunkowo ciężką, z grawerowaną we wzór, kulą jadeitu. Resztę stanowią oponki amazonitu /mniejsze, przeźroczyste/ , oponki jaspisu...100 zł - Bransoletka "Z pirytem"
Bransoletka z fasetowanym pirytem, z perełkami rzecznymi, oraz z oliwek hematytowych. Obw. 20,5 cm. 50 zł - Muzycko piknie gros... - Kapela Zokopiany
Tradycyjna muzyka góralska w wykonaniu kapeli Zakopiany. Na płycie CD AUDIO występują: Jan Karpiel Bułecka, Stanisław Michałczak, Henryk Krzeptowski, Józef Chyc, Zofia...40 zł



