PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Polo Snow Masters

Piątek, 19 lutego 2010 r.
Autor: Maciej Stasiński

Polo Snow MastersW dniach 19-20 lutego w Zakopanem na wybiegu Wielkiej Krokwi odbędą się już po raz trzeci zawody polo na śniegu pod nazwą Zakopane Polo Snow Masters.


Polo to gra rozgrywana konno na trawie przez dwie, czteroosobowe drużyny, których gracze dążą do umieszczenia w bramce przeciwnika białej, drewnianej kuli wielkości pomarańczy. Gracze używają do tego długich kijów, tak zwanych malletów. Na śniegu gra wygląda bardzo podobnie do klasyczniej – na trawie, z wyjątkiem piłki, która jest jaskrawo pomarańczowa i dużo większa.
Od kilku lat wiele modnych i popularnych na całym świecie górskich kurortów organizuje rozgrywki polo zimą. Niedawno do nich dołączyło Zakopane, które znalazło się w ekskluzywnym klubie miast organizujących tą imprezę, takich jak: St. Moritz, Kitzbuehel, Livigno, Megève, Aspen i Bariloche.
Organizatorem zawodów są Biuro Promocji Zakopanego i DAG Consulting Dariusz Gardener. Zakopane jest pierwszym miastem na świecie, w którym w 2009 roku rozgrywki Polo dobyły się wieczorem, przy świetle reflektorów. Kontynuując tradycję, tegoroczna edycja odbędzie się również przy sztucznym świetle.

19 luty 2010
godz. 17.00 – mecze Półfinałowe
20 luty 2010
Godz. 16.30 - Przejazd graczy spod Oczko Wodne na Krupówkach na Wielką Krokiew.
Godz. 17.00 – Oficjalne otwarcie Turnieju
Godz. 17:30 – mecze finałowe
Godz. 19.30 – Dekoracja /wręczenie „pucharów”

Zobacz w naszym sklepie:
  • Obraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    300 zł
  • Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona" Obwód 21 cm. Materiały: Szkło i srebro. Zapięcie szufladkowe. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    55 zł
  • Magnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.