PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Urodziny Witkacego w Muzeum Tatrzańskim

24–28 lutego 2010 r.
Autor: AKS

Urodziny Witkacego w Muzeum TatrzańskimW roku 2010 obchodzimy dwie ważne rocznice. Sto dwadzieścia pięć lat temu urodził się Stanisław Ignacy Witkiewicz (1885 - 1939), natomiast przed dwudziestoma pięcioma laty powstał w Zakopanem teatr jego imienia (1985). Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego postanowiło uczcić ten jubileusz.


Wydarzeniom związanym z obchodzoną w tym roku 125 rocznicą urodzin Stanisława Ignacego Witkiewicza towarzyszyć będzie wystawa fotografii ze zbiorów Muzeum Tatrzańskiego (czynna od 24 do 28 lutego). W Muzeum Stylu Zakopiańskiego im. Stanisława Witkiewicza w willi „Koliba” będzie można oglądać kilkadziesiąt fotografii przedstawiających samego Witkacego, jego młodzieńcze fotograficzne studia z natury z okolic Zakopanego oraz późniejsze fotografie; sławne „miny” Witkacego a także aranżowane przez niego i z jego udziałem scenki, fotografowane przez Józefa Głogowskiego w latach trzydziestych XX w. Na wystawie zaprezentujemy oryginalne fotografie z archiwum rodzinnego Witkiewiczów oraz odbitki z negatywów szklanych, w tym słynną fotografię „Kolaps przy lampie”.
Ponadto zostaną pokazane trzy pastelowe autoportrety Witkacego, z których dwa Muzeum wystawi po raz pierwszy.
Zapraszamy do willi Koliba również na spektakl przygotowany przez artystów Teatru Witkacego pt. "Firma Portretowa" (w czwartek 25 lutego oraz w sobotę 27 lutego o godz. 13), a także filmy o Stanisławie Ignacym Witkiewiczu, które będą wyświetlane od środy 24 lutego do niedzieli 28 lutego.
Ilość miejsc ograniczona. Na spektakl nie mamy możliwości przyjęcia grup - przepraszamy.

Środa 24 lutego:

14:00 – Nasi współcześni Stanisław Ignacy Witkiewicz reż. Grzegorz Dubowski
Litymbrjon reż. reż. Grzegorz Dubowski

Czwartek 25 lutego:

11:30 – Dzieło malarskie cz. I reż. Grzegorz Dubowski
Firma Portretowa cz. II reż. Grzegorz Dubowski
13:00 – S. I. Witkiewicz Firma Portretowa (spektakl Teatru Witkacego)
13:45 – Tumor Witkacego reż. Grzegorz Dubowski

Piątek 26 lutego:

14:00 – Nasi współcześni Stanisław Ignacy Witkiewicz reż. Grzegorz Dubowski
Litymbrjon reż. Grzegorz Dubowski

Sobota 27 lutego:


11:30 – Dzieło malarskie cz. I
Firma Portretowa cz. II
13:00 – S. I. Witkiewicz Firma Portretowa (spektakl Teatru Witkacego)
13:45 – Tumor Witkacego reż. Grzegorz Dubowski

Niedziela 28 lutego:


10:40 – Litymbrjon reż. Grzegorz Dubowski
11:00 – Tumor Witkacego reż. Grzegorz Dubowski

Zobacz w naszym sklepie:
  • Portfel IIIPortfel IIIPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z białej podszewki.   Szerokość ok. 12 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor: Biały, czarny
    35 zł
  • Grafika Folk w ramce VGrafika Folk w ramce VGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Gwiozdkowo Opowiostka - Hanka RybkaGwiozdkowo Opowiostka - Hanka RybkaZespół wykonuje kolędy polskie oraz pastorałki pochodzące z Podhala i nie tylko. Prezentowany program jest oparty na płycie zatytułowanej "Gwiozdkowo Opowiastka"...
    40 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.