PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Urodziny Witkacego w Muzeum Tatrzańskim

24–28 lutego 2010 r.
Autor: AKS

Urodziny Witkacego w Muzeum TatrzańskimW roku 2010 obchodzimy dwie ważne rocznice. Sto dwadzieścia pięć lat temu urodził się Stanisław Ignacy Witkiewicz (1885 - 1939), natomiast przed dwudziestoma pięcioma laty powstał w Zakopanem teatr jego imienia (1985). Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego postanowiło uczcić ten jubileusz.


Wydarzeniom związanym z obchodzoną w tym roku 125 rocznicą urodzin Stanisława Ignacego Witkiewicza towarzyszyć będzie wystawa fotografii ze zbiorów Muzeum Tatrzańskiego (czynna od 24 do 28 lutego). W Muzeum Stylu Zakopiańskiego im. Stanisława Witkiewicza w willi „Koliba” będzie można oglądać kilkadziesiąt fotografii przedstawiających samego Witkacego, jego młodzieńcze fotograficzne studia z natury z okolic Zakopanego oraz późniejsze fotografie; sławne „miny” Witkacego a także aranżowane przez niego i z jego udziałem scenki, fotografowane przez Józefa Głogowskiego w latach trzydziestych XX w. Na wystawie zaprezentujemy oryginalne fotografie z archiwum rodzinnego Witkiewiczów oraz odbitki z negatywów szklanych, w tym słynną fotografię „Kolaps przy lampie”.
Ponadto zostaną pokazane trzy pastelowe autoportrety Witkacego, z których dwa Muzeum wystawi po raz pierwszy.
Zapraszamy do willi Koliba również na spektakl przygotowany przez artystów Teatru Witkacego pt. "Firma Portretowa" (w czwartek 25 lutego oraz w sobotę 27 lutego o godz. 13), a także filmy o Stanisławie Ignacym Witkiewiczu, które będą wyświetlane od środy 24 lutego do niedzieli 28 lutego.
Ilość miejsc ograniczona. Na spektakl nie mamy możliwości przyjęcia grup - przepraszamy.

Środa 24 lutego:

14:00 – Nasi współcześni Stanisław Ignacy Witkiewicz reż. Grzegorz Dubowski
Litymbrjon reż. reż. Grzegorz Dubowski

Czwartek 25 lutego:

11:30 – Dzieło malarskie cz. I reż. Grzegorz Dubowski
Firma Portretowa cz. II reż. Grzegorz Dubowski
13:00 – S. I. Witkiewicz Firma Portretowa (spektakl Teatru Witkacego)
13:45 – Tumor Witkacego reż. Grzegorz Dubowski

Piątek 26 lutego:

14:00 – Nasi współcześni Stanisław Ignacy Witkiewicz reż. Grzegorz Dubowski
Litymbrjon reż. Grzegorz Dubowski

Sobota 27 lutego:


11:30 – Dzieło malarskie cz. I
Firma Portretowa cz. II
13:00 – S. I. Witkiewicz Firma Portretowa (spektakl Teatru Witkacego)
13:45 – Tumor Witkacego reż. Grzegorz Dubowski

Niedziela 28 lutego:


10:40 – Litymbrjon reż. Grzegorz Dubowski
11:00 – Tumor Witkacego reż. Grzegorz Dubowski

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Karmelki"Naszyjnik "Karmelki"Naszyjnik dla dziewczynek ze nieregularnego kwarcu różowego oraz koralików vintage - Lampwork / szklane ozdobne. Obwód 46 cm. 
    50 zł
  • Okładka na zeszyt IIOkładka na zeszyt IILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23...
    30 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VIMagnes Folk na lodówkę VIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.