PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Otwarcie wystawy Janusza Przybylskiego

Piątek, 9 kwietnia 2010 r.
Autor: AKS

Otwarcie wystawy Janusza PrzybylskiegoMiejska Galeria Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego zaprasza na otwarcie wystawy Janusza Przybylskiego 9 kwietnia 2010 roku o godz. 17.00.


Janusz Przybylski
(Poznań 1937 – Warszawa 1998); ukończył warszawską ASP (dyplom z malarstwa w roku 1963), z którą, jako pedagog, związany był przez całe życie (profesor od roku 1987). Przez cały okres twórczości uprawiał równolegle malarstwo, grafikę i rysunek. Ma w dorobku ponad 60 wystaw indywidualnych, w tym wiele za granicą, oraz udział w kilkuset wystawach zbiorowych, w tym najważniejszych przeglądach sztuki polskiej w kraju i na świecie, oraz imprezach międzynarodowych najwyższej rangi, m.in. V Biennale Młodych w Paryżu, 1967; XI Biennale w Săo Paulo, 1971 i najistotniejsze przeglądy światowej grafiki i rysunku (m.in. Kraków, Wiedeń, Lublana, New Delhi, Bradford, Wrocław, Madryt, Gandawa).

Laureat wielu prestiżowych nagród, m.in.: I nagroda na V Internationale Graphik-Ausstelung, Wiedeń 1967; I nagroda na I Ogólnopolskim konkursie na grafikę, Łódź 1968; III Festiwal Sztuk Pięknych, Warszawa 1970 – srebrny medal; złoty medal na Biennale w Săo Paulo, 1971; VI Festiwal Polskiego Malarstwa Współczesnego, Szczecin 1972 – Grand Prix; IV Festiwal Sztuk Pięknych, Warszawa 1982 – złoty medal; Najlepsza grafika roku, Warszawa 1980; medal Apollo 85, Talla, Włochy 1985; Miniatura 87, Bydgoszcz 1987 – Grand Prix; Nagroda Ministra Kultury i Sztuki II stopnia (1986) i Nagroda indywidualna Ministra Kultury i Sztuki za wybitne osiągnięcia artystyczne i dydaktyczne (1998).

Prace w zbiorach Muzeów Narodowych w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu, Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeów w Bydgoszczy, Chełmie, Olsztynie, Radomiu. Toruniu i Katowicach. Muzeum Archidiecezji Warszawskiej, Biblioteki Narodowej, Library of Congres w Waszyngtonie, Albertiny w Wiedniu, Biblioteque National w Paryżu, Tate Gallery w Londynie, Galerii Zachęta i Galerii Teatru Studio w Warszawie, Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi i wielu innych kolekcjach prywatnych i publicznych w kraju i za granicą.

wystawa czynna do 4 maja 2010 r.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na płycie DVD...
    35 zł
  • Falkon szklany IIFalkon szklany IIFalkon szklany w postaci cylindra z lekko wklęsłymi ścianami, z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 35 cm, średnica 14 cm.
    130 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IMagnes Folk na lodówkę IMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.