PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

3 Zakopiańskie Lato Teatralne

Piątek, 6 sierpnia 2010 r.
Autor: AKS

3 Zakopiańskie Lato Teatralne6 sierpnia, piątek, godz. 19.00. Spektakl „Wesoła taksówka pełna szarlatanów” - Teatr ON OFF (Kraków) oraz spektakl "Bachanie" - Teatr TERMINUS A QUO (Nowa Sól).


Scena przy Oczku Wodnym na Krupówkach.

„WESOŁA TAKSÓWKA PEŁNA SZARLATANÓW” - to kultowy spektakl Teatru ON OFF będący jednocześnie projektem flagowym Teatru ON OFF i jedyną w swoim rodzaju wizytówką artystyczną Teatru - coraz częściej rozpoznawalnym spektaklem na terenie całej Polski i nie tylko…
Spektakl na każdą okazję dla widzów od lat 2 do 102!!!
Od kilku lat spektakl ten z ogromnym powodzeniem prezentowany jest między innymi na zakopiańskich Krupówkach bijąc rekordy popularności.
Spektakl z udziałem zabytkowego pojazdu w stylu retro – białej Warszawy z 1969 roku – niepowtarzalnej taksówki.
To zaczarowany teatr na czterech kołach, który w istocie jest interaktywnym happeningiem wciągającym w akcję publiczność.
Jest to inscenizacja najciekawszych fragmentów „Teatrzyku Zielona Gęś” i to w krzywym zwierciadle.
W bohaterów teatrzyku Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego wcielają się: wesoły sierżant Milicji Obywatelskiej, specyficzny, nieobliczalny fryzjer z szalonymi nożyczkami w ręku oraz bufetowa pani Zosia.
Postacie znane z klimatu filmów Barei próbują odgrywać skecze „Teatrzyku Zielona Gęś”.
Bohaterowie spektaklu przenoszą widzów w świat absurdów PRL-u opisywanych przez Gałczyńskiego.
W roli głównej – magiczna zabytkowa taksówka pełna uroku i wdzięku…

„BACHANIE” - to już 195 premiera Teatru TAQ, która miała miejsce 4 kwietnia 2009 roku, w Żarskim Domu Kultury w Żarach podczas Przeglądu Wojewódzkiego 54. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Autorem inscenizacji i scenariusza jest Edward Gramont, który napisał scenariusz na podstawie prozy Witolda Gombrowicza z książki „Trans Atlantyk”.
„BACHANIE” to wstęp do prozy Gombrowicza, to wstęp do Trans Atlantyku. Ten krótki wybór tekstów jest podyktowany skondensowanym przesłaniem, które zawarł sam Gombrowicz w swej powieści. Ta pigułka nikogo nie leczy ale poprzez zabawę zabiera do intymnego świata rozdartej duszy Polaka i w teatralny sposób zamyka kufer tego co nieosiągalne.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce VIGrafika Folk w ramce VIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Obraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    300 zł
  • Wisiorek "Ogródek 1"Wisiorek "Ogródek 1"Z sukna i cekin. Wykonany ręcznie. Wymiary zawieszki 5,5/ 3,5 cm. Obwód 70 cm.
    30 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.