PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

"Mamo, Tato wolę wodę!" - Wodny Patrol w Zakopanem

14–15 sierpnia 2010 r.
Autor: AKS

"Mamo, Tato wolę wodę!" - Wodny Patrol w ZakopanemCzy mieszkańcy Zakopanego oraz rodziny spędzające tam wakacje z dziećmi pamiętają o piciu wody podczas upalnych dni? Czy najmłodsi chętnie po nią sięgają? W najbliższy weekend (14 i 15 sierpnia) w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mamo, Tato wolę wodę!”, będzie to sprawdzał Wodny Patrol, na czele z bohaterem akcji - Zdrojkiem.


Zakopane jest drugim miejscem, które znajdzie się na mapie akcji Wodny Patrol.

Żywiec Zdrój - organizator i inicjator szeregu programów edukacyjnych skierowanych do dzieci oraz rodziców, po raz kolejny angażuje się w działania ważne dla społeczeństwa. Tym razem jest to druga odsłona ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Mamo, Tato wolę wodę!”, w ramach której przez najbliższe cztery weekendy sierpnia odbędą się Wodne Patrole.

Już 14 i 15 sierpnia br. dwuosobowy zespół wraz z maskotką akcji Zdrojkiem zawita do Zakopanego i Kuźnic. Wodne patrole pojawią się w najchętniej odwiedzanych przez spacerowiczów miejscach miast. Będą inicjowały rozmowy na temat wody: jej roli w codziennej diecie dziecka oraz kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych wśród najmłodszych.

W trakcie akcji Patrol będzie zatrzymywał się przy rodzinach z dziećmi i podejmował krótką rozmowę, przypominając rodzicom o znaczeniu picia wody przez najmłodszych. Dodatkowo, osoby zainteresowane tematem będą mogły poradzić się eksperta ds. żywienia - Ewy Kurowskiej. Odpowie ona na wszystkie pytania dotyczące wody i wartości, jakie z jej picia wynikają. Doradzi też, na co zwracać szczególną uwagę komponując posiłki dla całej rodziny, ze szczególnym uwzględnieniem jej najmłodszych członków.

Budowanie prawidłowych nawyków żywieniowych wśród najmłodszych, nie jest prostym zadaniem. Dla wielu rodziców i opiekunów to prawdziwe wyzwanie. Czysta woda to najbardziej naturalny, a tym samym najlepszy płyn dla dzieci. Nie zawiera kalorii, nie hamuje apetytu, nie zaburza upodobań smakowych, doskonale zaspokaja pragnienie i zapewnia prawidłowe nawodnienie, tak istotne dla zdrowia! Woda jednak nie należy do ulubionych napojów maluchów, dlatego tak ważne jest zachęcanie do sięgania po nią na co dzień - mówi Ewa Kurowska, specjalista ds. żywienia i komunikacji zdrowotnej.

Wodny Patrol będzie wręczał materiały edukacyjne z praktycznymi informacjami, dlaczego i jak zachęcać malucha do picia wody. Wszystkim, którzy wykażą się wiedzą na temat prawidłowych nawyków żywieniowych, Zdrojek wręczy specjalne znaczki kampanii „Mamo, tato, wolę wodę!” oraz wodę Żywiec Zdrój.

Mieszkańcy Zakopanego oraz turyści przebywający tam na urlopie będą mieli okazję spotkać się z Wodnym Patrolem w najbliższą sobotę, 14 sierpnia br. między godziną 11:00 a 17:00 na Krupówkach.  W niedzielę, 15 sierpnia br. w tych samych godzinach Wodny Patrol będzie obecny w Kuźnicach, przy dolnej stacji Kasprowego Wierchu.

Wodne Patrole odwiedzają cztery miasta Polski - Sopot, Zakopane, Warszawę
oraz Wrocław. W każdym z tych miejsc propagują wiedzę na temat wody i jej roli dla organizmu dziecka.

Wodne Patrole to jeden z elementów drugiej edycji kampanii „Mamo, Tato, wolę wodę!”, która odbędzie się w przedszkolach w całej Polsce. Tegoroczna akcja rozpocznie się w październiku i obejmie swoim zasięgiem 120 miast. Do 2000 przedszkoli trafią materiały edukacyjne wprowadzające przedszkolaki w świat wody.

Więcej informacji o akcji znaleźć będzie można na www.MamaNaCzasie.pl

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa XVITorebka filcowa XVITorebka filcowa z ludowym motywem. Zamykana na zatrzask. Środek z czarnej podszewki. Szerokość ok. 25 cm Wysokość ok. 30 cm Wysokość z rączkami ok. 94 cm Materiał: Filc...
    70 zł
  • Spinka góralska IISpinka góralska IIMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym z szarotką w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    290 zł
  • Aniołek duży IVAniołek duży IVAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    16 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.