PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Jean-Luc Lagarce "Music-hall" - premiera w Teatrze Witkacego

27–28 sierpnia 2010 r.
Autor: AKS

Jean-Luc Lagarce "Music-hall" - premiera w Teatrze WitkacegoTeatr Witkacego 27 i 28 sierpnia o godz. 19.00 zaprasza na premierę Jean-Luc Lagarce "MUSIC-HALL".


27 i 28 sierpnia godzina 19.00
Scena Atanazego Bazakbala

JEAN-LUC LAGARCE

MUSIC-HALL

Przekład: Joanna Warsza, Edward Wojtaszek


OBSADA
DZIEWCZYNA – DOROTA FICOŃ
PIERWSZY BOY – KRZYSZTOF NAJBOR
DRUGI BOY – KRZYSZTOF ŁAKOMIK

Muzyka – T0MASZ BAJERSKI

Choreografia – LESZEK BZDYL

Scenografia – DOROTA KOŁODYŃSKA


REŻYSERIA – EDWARD WOJTASZEK

As. Scenografa – Jolanta Solska


Prapremiera polska – 27 sierpnia 2010 r., Scena Atanazego Bazakbala


Spektakl zrealizowano przy pomocy finansowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego


 

                               Jean-Luc Lagarce w Teatrze Witkacego

Mówienie, mówienie i mówienie raz jeszcze, łaska spotkania, ale też dziwne, delikatne i bardzo osobiste - żeby nie powiedzieć osobliwe - poczucie humoru, niezwykła siła pochodząca ze słów zebranych w sposób wyszukany i staranny, nazywających sytuacje wydawałoby się proste i codzienne, niepewność, zabawa z czasem, sprawiająca, że nie jesteśmy pewni, czy teraz już było, czy dawniej dopiero będzie, zdania wtrącone w zdaniach już wtrąconych. Mówienie, które dzieje się w momencie rodzenia myśli i ulatuje w pozornie nieukształtowanych i chropowatych (a jednak jakże precyzyjnie zakomponowanych!) zlepkach słów. I miłość do teatru. Miłość zatroskanana. Nie do tego łatwego, odnoszącego sukces. Ale do teatru będącego treścią życia, chorobą, pasją ludzi na teatr skazanych.
Tak jawi mi się pisarstwo Jean-Luca Lagarce’a. A zwłaszcza Music-hall.
Teatralność tego tekstu nie jest wcale oczywista, jego forma nie narzuca bowiem automatycznie żadnego kształtu scenicznego. I na tym polegało wyzwanie.

Edward Wojtaszek

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce XIIIGrafika Folk w ramce XIIIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Spinka góralska XVISpinka góralska XVIMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    290 zł
  • Komplet "Droga Mleczna"Komplet "Droga Mleczna"Elegancki komplet, naszyjnik z wisiorkiem, kolczyki oraz bransoletka. Nadaje się do na wieczór, do sukienki, do białej, czarnej bluzki. Może być kompletem ślubnym...
    260 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.