PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Slam Poetycki - Pojedynek Słowa Mówionego

Piątek, 3 grudnia 2010 r.
Autor: AKS

Slam Poetycki - Pojedynek Słowa MówionegoTowarzystwo Edukacji Artystycznej oraz Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Artystyczna w Zakopanem zapraszają na Slam Poetycki - Pojedynek Słowa Mówionego będący finałem przeprowadzonych w szkole warsztatów slamu poetyckiego, który odbędzie się 3 grudnia o godz. 17.00 w sali koncertowej Szkoły Muzycznej w Zakopanem (ul. Sienkiewicza 12). W pojedynku wezmą udział gimnazjaliści z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. O. Balzera i Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej.


Od 1 do 3 grudnia w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Artystycznej w Zakopanem odbywać się będą warsztaty slamu poetyckiego. Wezmą w nich udział wszyscy gimnazjaliści z POSA oraz gościnnie gimnazjaliści z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. O. Balzera w Zakopanem.

SLAM to połączenie poezji i performance. To forma tworzenia poezji, układania wierszy, tekstów i prezentowania ich przed publicznością. Pojedynki slamowe, które można, w pewnym sensie, nazwać zupełnie nietypowymi wieczorami poezji odbywają się na określonych zasadach: każdy artysta ma 3 minuty na zaprezentowanie własnego utworu. Nie może używać instrumentów, kostiumów ani rekwizytów. SLAM nie polega jedynie na recytowaniu wiersza. Slamer musi utrzymać uwagę publiczności, zainteresować ją, zaskoczyć. Jury stanowi publiczność. To ona typuje zwycięzcę.

Podczas zakopiańskich warsztatów młodzież pozna zjawisko slamu, które przywędrowało do Polski ze Stanów Zjednoczonych. Opowiedzą o nim slamerzy z Warszawy: Wojciech Cichoń i Grzegorz Bruszewski, którzy należą do grupy „pionierów” slamu w Polsce i do grupy czołowych slamerów w naszym kraju. Są organizatorami slamów poetyckich, czyli inaczej mówiąc pojedynków słowa mówionego w całej Polsce. Prowadzą portal poświęcony tego rodzaju sztuce: www.slam.art.pl

Slamy w ostatnim czasie stał się bardzo popularny, tego typu turnieje organizowane są w wielu miastach w Polsce.

W trakcie warsztatów gimnazjaliści będą ćwiczyć układanie wierszy, tekstów, dowiedzą się co może służyć im za inspirację w ich twórczości. Będą też nabywać umiejętności prezentowania swoich tekstów przed publicznością. Slamerzy pokażą też, jak zachowywać się na scenie, jak prawidłowo używać mikrofonu.

Warsztaty w Zakopanem zakończą się slamem, czyli pojedynkiem słowa. Finał zaplanowano na 3 grudnia, piątek o godz. 17.00 w sali koncertowej szkoły muzycznej w Zakopanem (ul. Sienkiewicza 12). Podczas pojedynku zmierzą się najlepsi uczestnicy warsztatów. Najlepszego z najlepszych wybierze publiczność.

W Zakopanem tego typu impreza odbędzie się po raz pierwszy.

Projekt dofinansowany przez Urząd Miasta Zakopane, Wydział Kultury i Popularyzacji Zakopanego.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek średni IIAniołek średni IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Magnes Folk na lodówkę XMagnes Folk na lodówkę XMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Grafika Folk w ramce IIIGrafika Folk w ramce IIIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.