PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Sąsiedzi Kołodki

Piątek, 31 grudnia 2010 r.
Autor: AKS

Sąsiedzi KołodkiMiejska Galeria Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego w Zakopanem zaprasza na otwarcie wystawy fotografii prof. Grzegorza Kołodko "Sąsiedzi" - 31 grudnia o godz. 16.00.


Nostalgiczne pejzaże i twarze uchwycone jakby w przelocie. Wsie, miasteczka, ulice. Ponad trzydzieści fotografii z różnych stron świata, ale nie tych odwiedzanych przez turystyczne stonki. Autor - Grzegorz Kołodko. Profesor wicepremier, ekonomista - zostawia wygodną cywilizację, by z plecakiem i aparatem fotograficznym dotrzeć do istoty świata. Od 31 grudnia w Miejskiej Galerii Sztuki przy Krupówkach będzie można oglądać fotograficzny dorobek jego podróży.

„Sąsiedzi” to kolejna wystawa zdjęć profesora w zakopiańskiej galerii. Wykonane one zostały w ostatnich trzech latach w ponad trzydziestu krajach. Podróże to bowiem jedna z wielu, ale mniej znanych pasji Grzegorza Kołodko. Nie jest to jednak zwykłe zwiedzanie. To raczej podróż po ludzkiej codzienności zarówno tej radosnej i pięknej, jak i smutnej, pełnej życiowego zmagania się z biedą, przyrodą, drugim człowiekiem.

Wernisaż odbędzie się nietypowo, bo w ostatni dzień roku, 31 grudnia, o godzinie 16.00. Podczas spotkania z profesorem będzie też można kupić jego najnowszą książkę „Dwa światy”.

(aza)

Po wernisażu autor podpisywać będzie książkę „Dwa światy".

Zobacz w naszym sklepie:
  • Obraz olejny Folk IIObraz olejny Folk IIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz czarno...
    300 zł
  • Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza" Obwód 47 cm. Materiały: Turkus (duże owale i kule), Stare szkło weneckie, Piryt, Hematyt, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę...
    175 zł
  • Okładka na zeszyt IOkładka na zeszyt ILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23 cm.
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.