PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Sąsiedzi Kołodki

Piątek, 31 grudnia 2010 r.
Autor: AKS

Sąsiedzi KołodkiMiejska Galeria Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego w Zakopanem zaprasza na otwarcie wystawy fotografii prof. Grzegorza Kołodko "Sąsiedzi" - 31 grudnia o godz. 16.00.


Nostalgiczne pejzaże i twarze uchwycone jakby w przelocie. Wsie, miasteczka, ulice. Ponad trzydzieści fotografii z różnych stron świata, ale nie tych odwiedzanych przez turystyczne stonki. Autor - Grzegorz Kołodko. Profesor wicepremier, ekonomista - zostawia wygodną cywilizację, by z plecakiem i aparatem fotograficznym dotrzeć do istoty świata. Od 31 grudnia w Miejskiej Galerii Sztuki przy Krupówkach będzie można oglądać fotograficzny dorobek jego podróży.

„Sąsiedzi” to kolejna wystawa zdjęć profesora w zakopiańskiej galerii. Wykonane one zostały w ostatnich trzech latach w ponad trzydziestu krajach. Podróże to bowiem jedna z wielu, ale mniej znanych pasji Grzegorza Kołodko. Nie jest to jednak zwykłe zwiedzanie. To raczej podróż po ludzkiej codzienności zarówno tej radosnej i pięknej, jak i smutnej, pełnej życiowego zmagania się z biedą, przyrodą, drugim człowiekiem.

Wernisaż odbędzie się nietypowo, bo w ostatni dzień roku, 31 grudnia, o godzinie 16.00. Podczas spotkania z profesorem będzie też można kupić jego najnowszą książkę „Dwa światy”.

(aza)

Po wernisażu autor podpisywać będzie książkę „Dwa światy".

Zobacz w naszym sklepie:
  • Gwiozdkowo Opowiostka - Hanka RybkaGwiozdkowo Opowiostka - Hanka RybkaZespół wykonuje kolędy polskie oraz pastorałki pochodzące z Podhala i nie tylko. Prezentowany program jest oparty na płycie zatytułowanej "Gwiozdkowo Opowiastka"...
    35 zł
  • Aniołek duży IVAniołek duży IVAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    16 zł
  • Wisiorek "Panda"Wisiorek "Panda"Sam miś, szklany Lampwork + szklane koraliki. obw. 53 cm dług. zawieszki 2 cm.
    70 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.