PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Noc Muzeów w Muzeum Tatrzańskim

Sobota, 14 maja 2011 r.
Autor: Wojciech Szatkowski

Noc Muzeów w Muzeum TatrzańskimNa Zakopiańską Noc Muzeów (sobota 14 maja) Muzeum Tatrzańskie przygotowało dla turystów i zakopiańczyków szereg atrakcji, z których główną będzie otwarcie nowej filii Muzeum Tatrzańskiego - Galerii Sztuki XX wieku w willi Oksza. To niewątpliwie najważniejsze wydarzenie kulturalne tej Nocy.


W gmachu głównym Muzeum i jego pozostałych zakopiańskich filiach wydarzeń również będzie niemało. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z programem imprez i spędzenia Nocy Muzeów w Zakopanem.

Wśród wydarzeń: wieczór kultury orientalnej w Galerii Sztuki na Kozińcu, a także interesujące  spotkania z historią stylu zakopiańskiego w willi Koliba i Muzeum Stylu Zakopiańskiego - Inspiracje oraz sportu narciarskiego w gmachu głównym Muzeum, a także ze sztuką Władysława Hasiora w jego autorskiej Galerii. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny.

PROGRAM:

INAUGURACJA NOWEJ FILII MUZEUM TATRZAŃSKIEGO - GALERII SZTUKI XX WIEKU W WILLI OKSZA, UL. ZAMOYSKIEGO 25

 Kuratorzy ekspozycji „Zakopane – pępek świata. Sztuka pod Giewontem w latach 1880-1939”zapraszają na oprowadzenie po wystawie (godz. 20:00, 21:00, 22:00, 23:00)

GMACH GŁóWNY MUZEUM TATRZAŃSKIEGO, UL. KRUPóWKI 10

20:00 – 22:00 Zwiedzanie

22:00 Prezentacja multimedialna Wojciecha Szatkowskiego „Początki narciarstwa w Tatrach Polskich” oraz pokaz starego sprzętu narciarskiego

24:00 Prezentacja multimedialna Wojciecha Szatkowskiego „Fenomen skoków narciarskich”

GALERIA SZTUKI NA KOZIŃCU, UL. KOZINIEC 8

Wystawy „Kobierce wschodnie z kolekcji Włodzimierza i Jerzego Kulczyckich” oraz „Leon Barszczewski (1849-1910). Od Samarkandy do Siedlec”

19:00, 20:30 Orientalna Noc Muzeów dla Dzieci: czytanie baśni wschodnich, nauka wiązania węzłów dywanowych

21:30 Orientalna Noc Muzeów dla Dorosłych:

- pokaz filmu „Strażniczka” (1991,30’) o pani Annie Piotrowicz-Kulczyckiej, ofiarodawczyni kolekcji kobierców wschodnich Muzeum Tatrzańskiemu

- po 22:00 Tylko dla dorosłych: „Wschodni ogród miłości” – Ewa Czamańska i Jerzy Tawłowicz czytają fragmenty „Kamasutry” i poezję wschodnią

GALERIA WŁADYSŁAWA HASIORA, UL. JAGIELLOŃSKA 18 B

20:00 -24:00 Instalacja uczniów Zespołu Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem

MUZEUM STYLU ZAKOPIAŃSKIEGO W WILLI KOLIBA, UL. KOŚCIELISKA 18

 20:00 – „ Koliba, Korwinówka i inne… Wille w stylu zakopiańskim” - czy Korwinówka jeszcze istnieje i dlaczego jest o niej mowa podczas Nocy Muzeów, opowie Zbigniew Moździerz

21:00 -24:00 Zwiedzanie

MUZEUM STYLU ZAKOPIAŃSKIEGO – INSPIRACJE, DROGA DO ROJóW 6

20:00 – 24:00 Zwiedzanie

Wyjątkowa okazja obejrzenia skarbów magazynu etnograficznego - elementów odświętnego stroju góralek noszonego do połowy XIX w.

NA WSZYSTKIE WYDARZENIA I WYSTAWY WSTĘP WOLNY.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek duży IIIAniołek duży IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    16 zł
  • „Lykorz mimo włosnyj wóli”„Lykorz mimo włosnyj wóli”Płyta DVD zawiera spektakl „Lykorz mimo włosnyj wóli” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 2 min.) Amatorski Zespół Teatralny im...
    40 zł
  • Aniołek średni IIAniołek średni IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.