PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Noc Muzeów w Muzeum Tatrzańskim

Sobota, 14 maja 2011 r.
Autor: Wojciech Szatkowski

Noc Muzeów w Muzeum TatrzańskimNa Zakopiańską Noc Muzeów (sobota 14 maja) Muzeum Tatrzańskie przygotowało dla turystów i zakopiańczyków szereg atrakcji, z których główną będzie otwarcie nowej filii Muzeum Tatrzańskiego - Galerii Sztuki XX wieku w willi Oksza. To niewątpliwie najważniejsze wydarzenie kulturalne tej Nocy.


W gmachu głównym Muzeum i jego pozostałych zakopiańskich filiach wydarzeń również będzie niemało. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z programem imprez i spędzenia Nocy Muzeów w Zakopanem.

Wśród wydarzeń: wieczór kultury orientalnej w Galerii Sztuki na Kozińcu, a także interesujące  spotkania z historią stylu zakopiańskiego w willi Koliba i Muzeum Stylu Zakopiańskiego - Inspiracje oraz sportu narciarskiego w gmachu głównym Muzeum, a także ze sztuką Władysława Hasiora w jego autorskiej Galerii. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny.

PROGRAM:

INAUGURACJA NOWEJ FILII MUZEUM TATRZAŃSKIEGO - GALERII SZTUKI XX WIEKU W WILLI OKSZA, UL. ZAMOYSKIEGO 25

 Kuratorzy ekspozycji „Zakopane – pępek świata. Sztuka pod Giewontem w latach 1880-1939”zapraszają na oprowadzenie po wystawie (godz. 20:00, 21:00, 22:00, 23:00)

GMACH GŁóWNY MUZEUM TATRZAŃSKIEGO, UL. KRUPóWKI 10

20:00 – 22:00 Zwiedzanie

22:00 Prezentacja multimedialna Wojciecha Szatkowskiego „Początki narciarstwa w Tatrach Polskich” oraz pokaz starego sprzętu narciarskiego

24:00 Prezentacja multimedialna Wojciecha Szatkowskiego „Fenomen skoków narciarskich”

GALERIA SZTUKI NA KOZIŃCU, UL. KOZINIEC 8

Wystawy „Kobierce wschodnie z kolekcji Włodzimierza i Jerzego Kulczyckich” oraz „Leon Barszczewski (1849-1910). Od Samarkandy do Siedlec”

19:00, 20:30 Orientalna Noc Muzeów dla Dzieci: czytanie baśni wschodnich, nauka wiązania węzłów dywanowych

21:30 Orientalna Noc Muzeów dla Dorosłych:

- pokaz filmu „Strażniczka” (1991,30’) o pani Annie Piotrowicz-Kulczyckiej, ofiarodawczyni kolekcji kobierców wschodnich Muzeum Tatrzańskiemu

- po 22:00 Tylko dla dorosłych: „Wschodni ogród miłości” – Ewa Czamańska i Jerzy Tawłowicz czytają fragmenty „Kamasutry” i poezję wschodnią

GALERIA WŁADYSŁAWA HASIORA, UL. JAGIELLOŃSKA 18 B

20:00 -24:00 Instalacja uczniów Zespołu Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem

MUZEUM STYLU ZAKOPIAŃSKIEGO W WILLI KOLIBA, UL. KOŚCIELISKA 18

 20:00 – „ Koliba, Korwinówka i inne… Wille w stylu zakopiańskim” - czy Korwinówka jeszcze istnieje i dlaczego jest o niej mowa podczas Nocy Muzeów, opowie Zbigniew Moździerz

21:00 -24:00 Zwiedzanie

MUZEUM STYLU ZAKOPIAŃSKIEGO – INSPIRACJE, DROGA DO ROJóW 6

20:00 – 24:00 Zwiedzanie

Wyjątkowa okazja obejrzenia skarbów magazynu etnograficznego - elementów odświętnego stroju góralek noszonego do połowy XIX w.

NA WSZYSTKIE WYDARZENIA I WYSTAWY WSTĘP WOLNY.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Spinka góralska XVSpinka góralska XVMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym z wizerunkiem jelonka w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    180 zł
  • Magnes Folk na lodówkę XMagnes Folk na lodówkę XMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Obraz olejny Folk IObraz olejny Folk IObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz czarno...
    350 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.