PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Koncerty w Zakopanem – Lato 2011 - Koncert inauguracyjny

Czwartek, 30 czerwca 2011 r.
Autor: AKS

Koncerty w Zakopanem – Lato 2011 - Koncert inauguracyjny30 czerwca o godz. 19.00 w kościele parafialnym p.w. Świętego Krzyża w Zakopanem przy ulicy hr. W. Zamoyskiego odbędzie się koncert rozpoczynający cykl imprez muzycznych i artystycznych „Letnie koncerty w Zakopanem”, XII edycja.


Tego wieczoru wystąpi Cascade Youth Symphony Orchestra z Seatle - Stany Zjednoczone. Dyrygować będzie amerykanin - Gerry Jon Marsh. Koncert będzie trwał ok.75 minut. Jeston dedykowany, tak jak cały cykl, polskiemu pianiście i kompozytorowi Ignacemu Janowi Paderewskiemu (1860 – 1941), który zmarł 70 lat temu w USA.

Program koncertu:

Symphony No. 25, K.183: Mvt 1. Allegro con Brio
W.A.  Mozart (9:00)

Concertino for Clarinet & Orchestra
M. Weber (10:00)

Soloist: Brendan␣McMullen␣

Symphony No. 6, Op. 68 (“Pastoral”) Mvt 1. Allegro ma non troppo
L. van Beethoven  (10.00)

Panis Angelicus
C. A. Franck (4:00)

Variations on a Shaker Melody
A. Copland (4:00)

On a Hymnsong of Philip Bliss
D. Holsinger (5:00)

The␣Barber␣of␣Seville␣Overture␣
G. Rossini␣ (8:00)

The Irish Suite
The Irish
Washerwoman
The Wearing of the Green
The Rakes of Mallow
Leroy Anderson (10.00)

Tribute to Duke Ellington
Arr. by Custer (6:00)

Encore/ Bis

Stars & Stripes Forever March
John Philip Sous (4.00)

Symfoniczna Orkiestra Młodzieżowa Cascade z USA jest na tournee po Europie Środkowej.

Młodzi muzycy wystąpią w Esztergom na Węgrzech. Będzie to koncert wspólny z węgierską orkiestrą smyczkową Nandor Zsolt w ramach Tygodnia Muzyki F. Liszta. Następnie będą koncertować na zamku Bojnice (jeden z najciekawszych zamków na Słowacji). Kolejnym miejscem, które odwiedzą będzie Zakopane. 30 czerwca (czwartek) orkiestra zaprezentuje muzyczny program (patrz powyżej) w kościele Świętego Krzyża przy ul. hr. Władysława Zamoyskiego. Solistą będzie klarnecista Brendan Mc Mullen. Koncert będzie dedykowany Ignacemu Janowi Paderewskiemu w 70. rocznicę śmierci artysty (przypada na 29 czerwca 2011) i jest początkiem imprezy „Letnie koncerty w Zakopanem –2011”. Cascade Youth Symphony Orchestra odwiedzi po drodze Kraków. Natomiast koncertować będzie w Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Solistą będzie polski pianista Marek Walarowski. Ostatnim miejscem muzycznych popisów młodych wykonawców ze Stanów Zjednoczonych będzie Warszawa i koncert na Uniwersytecie Muzycznym F. Chopina Solistą również będzie Marek Walarowski.

Serdecznie zapraszamy na koncert inauguracyjny – wstęp wolny.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek średni IIIAniołek średni IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Torebka filcowa VIITorebka filcowa VIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zatrzask. Środek z dopinaną na zatrzask wkładką z podszewki zamykaną na zamek błyskawiczny...
    160 zł
  • Falkon szklany IFalkon szklany IFalkon szklany w postaci sześcianu z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 15 cm, szerokość 10 cm.
    120 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.