PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Warsztaty muzyczne "Muzyka pod Tatrami"

17–20 lipca 2011 r.
Autor: AKS

Warsztaty muzyczne "Muzyka pod Tatrami"W dniach 17 - 20 lipca w Zakopanem odbędą się bezpłatne warsztaty dla młodzieży organizowane przez Muzeum Narodowe w Krakowie w ramach projektu Muzyka pod Tatrami: „MOBILE” – RUCHOME DŹWIĘKI oraz „IMPROWIZACJA”- warsztaty dźwiękowe.


Warsztaty w ramach projektu Muzyka pod Tatrami:  

 

„MOBILE” – RUCHOME DŹWIĘKI

Czas: 18-19-20 lipca 2011, w godz.: 11:00 – 15:00;

Miejsca: Muzeum Karola Szymanowskiego w Willi Atma, ul. Kasprusie 19 oraz Dworzec Tatrzański, ul. Krupówki 12, Zakopane;

Uczestnicy: 13 – 16 lat;

Prowadzenie: Krzysztof Topolski aka Arszyn.

 

Czym jest akustyczna ekologia i krajobraz dźwiękowy tzw. soundscape?

W czasie spacerów dźwiękowych zrealizujemy nagrania terenowe wybranych miejsc w Zakopanem, nagrania umieścimy na internetowych mapach Google i w ten sposób zmapujemy dźwiękowo wybrane obszary miasta. Przygotujemy akcję dźwiękowego zanieczyszczania sfery dźwięków (audio sfery) miasta m.in. przez stworzenie dzwonków do telefonów komórkowych z nagrań muzyki Karola Szymanowskiego.

Przyjdź i zagraj na koncercie telefonów komórkowych!

 

Zapraszamy!
Trzydniowy warsztat jest bezpłatny, konieczna rezerwacja miejsc:

Tel. 12 295 56 51, email: edukacja@muzeum.krakow.pl

 

Partner wiodący projektu: Muzeum Narodowe w Krakowie

Partner projektu: Oravske Muzeum w Dolnym Kubinie

 

Prowadzenie:

Krzysztof Topolski aka Arszyn

Elektroakustyczny improwizator, autor projektów soundart, perkusista. Stypendysta Museums Quartier w Wiedniu oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W jego pracy kluczowe pojęcia to noise i soundscape. Interesują go poszukiwania w sferze perkusji oraz live electronic, muzyka improwizowana i elektroakustyczna, komponuje przy użyciu komputera, tworzy instalacje dźwiękowe i interaktywne. Organizuje prezentacje i wykłady poświęcone muzyce współczesnej i sztuce dźwięku oraz prowadzi warsztaty.

Członek PSeME (Polish Society for Electroacoustic Music).


„IMPROWIZACJA”- warsztaty dźwiękowe
Czas: 17-18-19 sierpnia 2011, godzina 11.00 – 15.00,
Miejsce: Muzeum Karola Szymanowskiego w Willi Atma, ul. Kasprusie 19, Zakopane
Uczestnicy: dzieci 9-12 lat
Prowadzenie: Zbyszek Gozdecki, Agata Adamek

Nasze działania będą obejmowały akcje muzyczne i plastyczne.

Będziemy poszukiwać dźwięków: interesujących, związanych z górami, osobistych – może któreś z nich słyszał kiedyś Szymanowski? Będziemy starali pogłębić proces słuchania, oraz wybierania dźwięków. W życiu kompozytora wyszukamy też różne interesujące nas zdarzenia – takie które mogą nas zaciekawić i zainspirować do nietypowych działań plastyczno-teatralnych. Na koniec pokażemy improwizowaną prezentację z wykorzystaniem znalezionych dźwięków oraz zabaw plastycznych. Stawiamy na wyobraźnię uczestników, naturalną chęć odkrywania i tworzenia.

 

Zapraszamy!
Trzydniowy warsztat jest bezpłatny, konieczna rezerwacja miejsc:

Tel. 12 295 56 51, email: edukacja@muzeum.krakow.pl

 

Partner wiodący projektu: Muzeum Narodowe w Krakowie

Partner projektu: Oravske Muzeum w Dolnym Kubinie

 

Prowadzenie:

Zbyszek Gozdecki

Współpracuje od wielu lat z Laboratorium Edukacji Twórczej przy Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie. Od czasu do czasu prowadzi warsztaty twórcze, w których używa języka sztuki współczesnej m.in. w Mostarze w Bośni razem z organizacją The Public
z Wielkiej Brytanii i Ośrodkiem Pogranicze z Sejn. Wykorzystuje współczesne media: rejestruje dźwięk i obraz, montuje video. Tworzy muzykę do spektakli i współprowadzi Teatr Zgoda.

 

Agata Adamek

Pedagog specjalny, psychoterapeuta, psychodramatysta,

animator społeczno – kulturalny. Od 2006 roku autorskie projekty w Bemowskim Centrum Kultury: prowadzi i reżyseruje spektakle w Teatrze Zgoda, autorka Festiwalu Bemowskie

Zaburzenia Teatralne w Warszawie, oraz warsztatów „Działania z pogranicza”.

www.artbem.pl/bzt

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce XIIIGrafika Folk w ramce XIIIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Bańka choinkowa IIIBańka choinkowa IIIBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    16 zł
  • Torebka filcowa VIITorebka filcowa VIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zatrzask. Środek z dopinaną na zatrzask wkładką z podszewki zamykaną na zamek błyskawiczny...
    160 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.