PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Koncert w Galerii Orskiego

Poniedziałek, 25 lipca 2011 r.
Autor: AKS

Koncert w Galerii Orskiego25 lipca o godzinie 19.00 w Galerii Orskiego (Orski Gallery) w Zakopanem w ramach XXXIV Dni Muzyki Karola Szymanowskiego odbędzie się koncert gitarowy w wykonaniu Kupiński Guitar Duo (skład: Ewa Jabłczyńska, Dariusz Kupiński).


W programie: Albeniz, de Falla, Szymanowski, Granados, Assad, Piazzolla. Kupiński Guitar Duo to polska para muzyków Ewa Jabłczyńska, Dariusz Kupiński, którzy są absolwentami Universität der der Kunste w Berlinie i Hochschule fur Musik w Weimarze oraz Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Muzycy są laureatami licznych nagród w znaczących, międzynarodowych konkursach gitarowych. Wielokrotnie otrzymywali prestiżowe nagrody i stypendia za wybitne osiągnięcia artystyczne.

Koncert odbędzie się w autorskiej galerii Ryszarda Orskiego (polsko-amerykańskiego artysty) w Zakopanem przy ulicy Broniewskiego 4, w której to artysta zgromadził dorobek artystyczny ostatnich 40 lat pracy twórczej. Rzeźby Orskiego niezwykle bogate w kolory i formę są naturalnym towarzystwem dla żywej gitarowej muzyki, szczególnie o podłożu hiszpańskim. Warto też przypomnieć, że Galeria Orskiego wielokrotnie gościła koncery muzyki zarówno instrumentalnej jaki i koncerty chórów. Podczas jednej z wielu międzynarodowych wystaw Orskiego zwiedzający pozostawiali następujący wpis w księgach pamiątkowych: „widziałem i słyszałem muzykę”, „rzeźby Orskiego są sexy”, "rzeźbione obrazy" – świadczy to tylko o wielowymiarowej formie prac Ryszarda Orskiego i przenikaniu sie z innymi dziedzinami sztuki.

Zobacz w naszym sklepie:

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.