PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Zaczyna się gra o lepsze życie. Szlachetna Paczka 2011

Sobota, 19 listopada 2011 r.
Autor: AKS

Zaczyna się gra o lepsze życie. Szlachetna Paczka 2011Poza Twoim domem jest świat, w którym tysiące rodzin przegrywa swoje życie. Do przerwy! Dziś możesz pomóc im wygrać. Zrób Paczkę. Dokonaj wpłaty. 19 listopada rusza XI edycja Szlachetnej Paczki. Akcja startuje także w Zakopanem.


Na stronie internetowej www.szlachetnapaczka.pl uruchomiona zostanie baza rodzin czekających na pomoc. Przez trzy tygodnie każdy będzie mógł wybrać jedną z nich i specjalnie dla jej członków przygotować wyjątkową PACZKĘ na Boże Narodzenie. Akcję można też wesprzeć finansowo poprzez wpłaty na konto akcji  lub wysłanie charytatywnego SMS o treści PACZKA pod nr 75465 (5 PLN + Vat).

Ambasadorem projektu po raz kolejny jest Jerzy Dudek. Hasło Szlachetnej Paczki 2011, „Do przerwy 0:3” nawiązuje do słynnego finałowego meczu Ligi Mistrzów pomiędzy AC Milan i FC Liverpool. Drużyna Liverpoolu, w której na bramce stał Jerzy Dudek, do przerwy przegrywała 0:3. Zawodnikom udało się jednak przełamać złą passę i zwyciężyć z drugiej połowie. Mecz przeszedł do historii jako jedna z najefektowniejszych wygranych i symbol przezwyciężenia pozornie beznadziejnej sytuacji.

Dziś, wszystkim rodzinom w ciężkiej sytuacji chcemy powiedzieć: to, że dziś przegrywacie, nie znaczy, że nie możecie wygrać w drugiej połowie swojego życia! W Polsce w skrajnym ubóstwie żyje aż 2,1 mln ludzi. Każdemu, kto zmaga się z biedą i traci siły, by walczyć dalej, kibicują tysiące wolontariuszy i darczyńców SZLACHETNEJ PACZKI! Razem możemy wygrać ten mecz.

Tylko w ubiegłym roku Szlachetna Paczka dotarła do 8201 ubogich rodzin. Wartość pomocy sięgnęła 10 mln złotych. W akcję zaangażowało się ponad 100 tys. darczyńców, w tym Jerzy Dudek, znakomici piłkarze Realu Madryt, Para Prezydencka Bronisław i Anna Komorowscy, siostry Radwańskie, polscy mistrzowie olimpijscy i liczne kluby piłkarskie. Akcję pobłogosławił także Ojciec Święty, Benedykt XVI.

Co wydarzy się w tym roku?

19 listopada
o godz. 11.00 w 409 rejonach akcji w całej Polsce wolontariusze gwizdkami dadzą sygnał na przerwę i oficjalnie rozpoczną akcję

6 grudnia
paczkę przygotuje Para Prezydencka

9-11 grudnia              
w całej Polsce otworzymy magazyny, do których darczyńcy będą przywozić paczki, a wolontariusze zawozić je do rodzin

Jak można pomóc?

 • wybrać na www.szlachetnapaczka.pl jedną z potrzebujących rodzinę i przygotować dla niej wyjątkową paczkę na Boże Narodzenie – paczkę można zrobić wspólnie z rodziną, przyjaciółmi, znajomymi z pracy
 • wpłacić dowolną kwotę na konto 95 1940 1076 3019 4801 0001 0000 lub online na www.szlachetnapaczka.pl – każda złotówka ma magiczną moc pomnażania dobra!
 • wysyłać SMS o treści PACZKA pod nr 75465 (5 PLN + Vat)
 • przekazać  SZLACHETNEJ PACZCE 1% podatku – nr KRS 00 00 05 09 05

Więcej informacji:

www.szlachetnapaczka.pl

www.Facebook.com/szlachetnapaczka


Zasady akcji Flash Mob "Szlachetna Paczka" Zakopane 2011

Start akcji: 19 listopada 2011 (sobota) godz. 15.00
Miejsce rozpoczęcia akcji: Ławeczka "Tygodnika Podhalańskiego" przy oczku wodnym na Krupówkach

O co chodzi?
Zbieramy się na Krupówkach i idziemy za Janosikiem w kolejce przez Krupówki.
Zobacz podobne akcje:
http://www.youtube.com/watch?v=-KODW1Wbz6Q
lub
http://www.youtube.com/watch?v=1gOmZ5y0LZc

Scenariusz:
1. Osoby biorące udział powinny mieć na sobie coś czerwonego (dowolna rzecz). Na miejsce akcji przyjdźmy trochę wcześniej. Ważne aby schować się gdzieś i nie sprawiać wrażenia, że na coś czekamy. Nie stójcie obok ławeczki lub blisko miejsca akcji. Mamy pojawić się nagle, znikąd.

2. Dokładnie o 15.00 na ławeczce usiądzie "Janosik":) - osoba w czapce Mikołaja i będzie trzymał paczkę "Szlachetnej Paczki".

3. Gdy tylko zobaczymy Janosika na miejscu akcji, ustawiamy się PRZED NIM, w kolejce, jeden za drugim, jak najbliżej siebie. Twarze mamy zwrócone w stronę Janosika!.

4. Kiedy Janosik wręczy paczkę pierwszej osobie stojącej przed Nim, wstanie i pójdzie w kierunki pomnika Zamoyskiego.
Wtedy ruszamy za nim! Staramy się iść tak samo jak on, w tej samej linii. Tworzymy jeden, długi, nieprzerwany ciąg. Nie robimy "dziur", staramy się iść jak najbliżej siebie.

(PACZKA która zostanie wręczona od Janosika pierwszej osobie MA BYĆ PRZEKAZYWANA kolejnym uczestnikom, aż do samego końca kolejki. Kiedy paczka znajdzie się na końcu kolejki wraca z powrotem w kierunku Janosika. MA CAŁY CZAS KRĄŻYĆ Z MIĘDZY UCZESNIKAMI AKCJI!!!!)

5. Trasa akcji:
START: Ławeczka "Tygodnika Podhalańskiego" - Pomnik hr.Władysława Zamoyskiego - Mostek nad "Oczkiem Wodnym" - Pasaż handlowy (Fashion Street ;) - Przejście podziemne na Dolnych Krupówkach - Dolna STACJA kolejki na Gubałówkę - ZAKOŃCZENIE AKCJI

6. Akcję zakończymy pod Dolną Stacją Kolejki na Gubałówkę. Janosik wejdzie na skalną platformę przed stacją i uniesie paczkę do góry. (Kiedy Janosik będzie wchodził na platformę wszyscy ustawiają się dookoła platformy. W momencie uniesienia paczki wszyscy klaskają. Zakańczamy akcję i rozchodzimy się.

UWAGI KOŃCOWE
Postarajcie się, aby było nas dużo. To zależy od każdego z nas.
Weźcie ze sobą koleżanki i kumpli. Niech będzie nas dużo! Zwerbujcie ludzi z klasy, ze szkoły!
Podczas akcji nie rozmawiamy, nie oddalamy się od grupy, nie śmiejemy się.
Zachowujemy się KULTURALNIE!

Michał Topór-Futer

Link do wydarzenia na fb:
http://www.facebook.com/event.php?eid=118337448278861

Zobacz w naszym sklepie:
 • Ludowe etui na telefon IILudowe etui na telefon IILudowe etui z szarego filcu, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. telefonu komórkowego. Wymiary: szerokość 9 cm, długość 14,5 cm
  25 zł
 • Bransoletka PurpurosaBransoletka PurpurosaBransoletka Purpurosa Obw. - 19 cm. Materiały: Jadeit, Marmur (kula), Piryt, Onyks, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
  65 zł
 • Torebka filcowa XVTorebka filcowa XVOkrągła torebka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki.   Obwód ok. 57 cm Wysokość ok.20 cm Wysokość z...
  60 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.