PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Akademickie Mistrzostwa Polski w narciarstwie alpejskim

1–3 marca 2012 r.
Autor: Tauron Bachleda Ski

Akademickie Mistrzostwa Polski w narciarstwie alpejskimW dniach 1 – 3 marca na stoku Harenda w Zakopanem studenci z największych polskich uczelni rywalizować będą w narciarstwie alpejskim w ramach Akademickich Mistrzostw Polski. Zawody objęte zostały patronatem programu TAURON Bachleda Ski.


Akademickie Mistrzostwa Polski w narciarstwie są zawodami z ponad 50-letnią tradycją. W obecnej formule, gdzie w ramach jednej imprezy rywalizują wszystkie uczelnie, odbywają się od 13 lat. W tym roku weźmie w nich udział blisko 700 studentów z 69 uczelni z całego kraju, którzy rywalizować będą w dwóch konkurencjach. W czwartek rozegrany zostanie slalom gigant, w piątek eliminacje slalomu, a w sobotę finał, po którym odbędzie się ceremonia dekoracji zwycięzców. Dodatkowo w piątkowy wieczór odbędzie się podsumowanie zawodów AZS Wintercup, podczas którego wręczona zostanie nagroda główna tegorocznej edycji - samochód osobowy Fiat 500.

AMPy są bardzo specyficznymi zawodami. Rywalizują tu z jednej strony czołowi polscy zawodnicy, a z drugiej narciarze amatorzy. To co ich łączy to status akademicki i zamiłowanie do narciarstwa. Eliminacje dają jednak możliwość selekcji i do finałów trafiają faktycznie najlepsi. Dzięki temu poziom zawodów jest bardzo wysoki, a tytuł Akademickiego Mistrza Polski pozostaje elitarny w kręgach narciarskich i akademickich. Dodatkowym atutem zawodów jest ich atmosfera. Jej przyjazny charakter sprawia, że uczestnicy chętnie wracają w kolejny latach.

Poza sportową rywalizacją, w czasie AMPów odbywają się również ciekawe i efektowne happeningi. Przykładowo zeszłoroczna edycja upłynęła pod hasłem „Retro AMPy” – uczestnicy poprzebierali się w stroje z lat 90-tych, jak kolorowe kombinezony, pianki, czapki z pomponami itp. W tym roku studenci wpadli na pomysł „AMPów z klasą”, więc na stoku możemy spodziewać się muszek, meloników i innych stylowych dodatków. Być może ktoś pokusi się o zjazd we fraku.

Oprócz niepowtarzalnej atmosfery na studentów czekają również atrakcyjne nagrody. Medale i dyplomy dla najlepszych zostaną dopełnione narciarskimi upominkami od firmy Rossignol. Dodatkowo zwycięzcy otrzymają vouchery na zakupy sportowe w sieci sklepów Adventure Sport o wartości 2000 zł za pierwsze miejsce, 1000 zł za drugie i 500 zł za trzecie. Najbcenniejszym trofeum są jednak „Kryształowe Kule”, które od lat przyznawane są zwycięzcom klasyfikacji generalnej, zapewniając prestiż i szacunek w środowisku narciarskim.

Akademickie Mistrzostwa Polski rozpoczną się we środę od weryfikacji, która będzie miała miejsce w biurze zawodów w godz. 10:00-18:00. O 20:00 nastąpi losowanie i odprawa techniczna. Biuro zawodów usytuowane będzie w dużej Karczmie Regionalnej przy stoku Harenda. Szczegółowe informacje na temat programu i kwestii organizacyjnych znajdują się na stronie zawodów - http://www.amp.azs.pl/narciarstwo-alpejskie.

Tegoroczna impreza objęta została patronatem TAURON Bachleda Ski, programu odbudowy narciarstwa alpejskiego w Polsce realizowanego przez Andrzeja Bachledę-Curusia przy współpracy firmy TAURON Polska Energia.

Dodatkowe informacje oraz zdjęcia i filmy ze wszystkich imprez dostępne są na www.facebook.com/TauronBachledaSki oraz na www.tauronbachledaski.pl

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę VIIMagnes Folk na lodówkę VIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Śpiewki i nuty - Trebunie TutkiŚpiewki i nuty - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. 1 Ozwodne  2:21 2 Krzesane  4:26 3 Janosikowe  5:44 4 Ozwodne zbojnickie  2:24 5 Duchowe  4:55 6...
    40 zł
  • Saszetka ISaszetka ISaszetka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z brązowej podszewki.   Szerokość ok. 22 cm. Wysokość ok. 18 cm Materiał: Filc...
    50 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.