PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Pokaz filmu "Rozstanie"

Czwartek, 15 marca 2012 r.
Autor: AKS

Pokaz filmu "Rozstanie"W czwartek 15 marca o godz. 19.00 w Kinie Sokół odbędzie się jednorazowy pokaz filmu "Rozstanie" w ramach projektu "Kino, którego szukasz".


Po "Pinie" czas na kolejny film w projekcie, który organizatorzy nazwali "Kino, którego szukasz". Tym filmem będzie "Rozstanie".

Wśród mistrzów światowego kina pojawiło się nowe nazwisko: Asghar Farhadi. Dramat "Co wiesz o Elly?" otworzył przed nim drzwi do międzynarodowej kariery, przyciągnął uwagę krytyki. "Rozstanie" postawiło go w jednym rzędzie z najwybitniejszymi. Arcydzieło! To jedyne właściwe określenie tego filmu. Asghar Farhadi przywraca wiarę w to, iż epoka wielkich obserwatorów świata i człowieka nie skończyła się na Bergmanie, Antonionim, Fellinim. W rękach Irańczyka opowieść o rozwodzie i nieszczęśliwym wypadku, który zaprowadza przed oblicze sądu dwie rodziny, przemienia się w ponadczasową i trzymającą w napięciu historię. Historię, co należy jednak zaznaczyć, bardzo głęboko osadzoną w obcych nam realiach.

Zrealizowane pod każdym względem perfekcyjnie "Rozstanie" zaskakuje wielowymiarowością postaci i ich uwikłaniem w rzeczywistość kulturową i religijną. Zachwyca budową i sposobem prowadzenia bohaterów, drobnymi szczegółami i ogólną strukturą. Ten film trzyma w napięciu niczym gatunkowy thriller sądowy, pozostając jednocześnie obrazem wybitnie autorskim.
(wg Dagmara Romanowska. Megafon.pl)

Nagrody Berlin IFF 2011 – Golden Bear, Silver Bears for the Best Actors’ and Actresses’ Ensembles; Fajr FF 2011 – Best Cinematography, Best Director, Best Screenplay, Best Sound.

Wieczór z filmem "Rozstanie" zacznie Jakub Gajda - iranista, podróżnik oraz dziennikarz. Przybliży nam on klimaty irańskie. Właśnie niedawno wrócił z Iranu.

Projekt wspiera Wydział Kultury Urzędu Miasta Zakopane oraz Galeria Persja w Krakowie.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę XMagnes Folk na lodówkę XMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Naszyjnik "Agatka"Naszyjnik "Agatka"Naszyjnik z pięknych fasetowanych kul agatu /średnica 1 cm./. Obwód 52 cm. Rurki  i kulki z metalu antyalergicznego. Zapięcie posrebrzane.
    75 zł
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom IISłownik biograficzny "Podhalanie" tom IILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - kilkaset osób znalazło się w tomie II Słownika biograficznego "Podhalanie". Słownik biograficzny...
    70 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.