PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Pokaz filmu "Rozstanie"

Czwartek, 15 marca 2012 r.
Autor: AKS

Pokaz filmu "Rozstanie"W czwartek 15 marca o godz. 19.00 w Kinie Sokół odbędzie się jednorazowy pokaz filmu "Rozstanie" w ramach projektu "Kino, którego szukasz".


Po "Pinie" czas na kolejny film w projekcie, który organizatorzy nazwali "Kino, którego szukasz". Tym filmem będzie "Rozstanie".

Wśród mistrzów światowego kina pojawiło się nowe nazwisko: Asghar Farhadi. Dramat "Co wiesz o Elly?" otworzył przed nim drzwi do międzynarodowej kariery, przyciągnął uwagę krytyki. "Rozstanie" postawiło go w jednym rzędzie z najwybitniejszymi. Arcydzieło! To jedyne właściwe określenie tego filmu. Asghar Farhadi przywraca wiarę w to, iż epoka wielkich obserwatorów świata i człowieka nie skończyła się na Bergmanie, Antonionim, Fellinim. W rękach Irańczyka opowieść o rozwodzie i nieszczęśliwym wypadku, który zaprowadza przed oblicze sądu dwie rodziny, przemienia się w ponadczasową i trzymającą w napięciu historię. Historię, co należy jednak zaznaczyć, bardzo głęboko osadzoną w obcych nam realiach.

Zrealizowane pod każdym względem perfekcyjnie "Rozstanie" zaskakuje wielowymiarowością postaci i ich uwikłaniem w rzeczywistość kulturową i religijną. Zachwyca budową i sposobem prowadzenia bohaterów, drobnymi szczegółami i ogólną strukturą. Ten film trzyma w napięciu niczym gatunkowy thriller sądowy, pozostając jednocześnie obrazem wybitnie autorskim.
(wg Dagmara Romanowska. Megafon.pl)

Nagrody Berlin IFF 2011 – Golden Bear, Silver Bears for the Best Actors’ and Actresses’ Ensembles; Fajr FF 2011 – Best Cinematography, Best Director, Best Screenplay, Best Sound.

Wieczór z filmem "Rozstanie" zacznie Jakub Gajda - iranista, podróżnik oraz dziennikarz. Przybliży nam on klimaty irańskie. Właśnie niedawno wrócił z Iranu.

Projekt wspiera Wydział Kultury Urzędu Miasta Zakopane oraz Galeria Persja w Krakowie.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę IXMagnes Folk na lodówkę IXMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Ludowe etui na tablet IIILudowe etui na tablet IIILudowe etui z czarnego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Spinka góralska XIISpinka góralska XIIMetalowa spinka góralska w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    180 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.