PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Dramat wołyński. Martyrologia Polaków na dawnych kresach Rzeczypospolitej Polskiej

Wtorek, 20 marca 2012 r.
Autor: AKS

20 marca o godz.13.00 w sali obrad Urzędu Miasta przy ulicy Kościuszki 13 odbędzie się sesja popularno-naukowa z cyklu Spotkania z historią: "Dramat wołyński. Martyrologia Polaków na dawnych kresach Rzeczypospolitej Polskiej" - z udziałem historyków krakowskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej, pod patronatem Rady Miasta Zakopanego i Wydziału Edukacji, Turystyki i Sportu Powiatu Tatrzańskiego.


Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, a w szczególności nauczycieli historii, katechetów i polonistów, uczniów szkół gimnazjalnych, zawodowych i średnich

Przewodniczący Rady Miasta Zakopanego
Jerzy Zacharko

Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Powiatu Tatrzańskiego
Anna Pęksa

Program sesji:

 • Ks. Dr hab. Józef Marecki: Tło i przyczyny eksterminacji ludności polskiej na dawnych Kresach Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Dr Paweł Naleźniak: Masakra wołyńska(z prezentacją wydawnictwa płytowego CD „Wołyń 1943”).
 • Ks. Dr hab. Józef Marecki: Bezpośrednie konsekwencje mordu.
 • Projekcja fragmentów filmu Dramat wołyński.

Uwagi: Prosimy o potwierdzenie udziału, bowiem każdy nauczyciel otrzyma wydawnictwo płytowe „Wołyń 1943” (pakiet 4 płyt).

Trzecia część sesji będzie zaproszeniem Państwa do dyskusji. Ks. dr hab. Marecki zna problematykę eksterminacji również jako ksiądz, który pełnił posługę duszpasterską na Wołyniu. Poruszy między innymi temat przebaczenia, modlitw za ofiary i oprawców, mszy niedokończonych.

Czas trwania spotkania około 2 godzin.

Zobacz w naszym sklepie:
 • Torebka filcowa ITorebka filcowa ITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
  160 zł
 • Spinka góralska XXSpinka góralska XXMetalowa mała spinka góralska w kolorze srebrnym. Ręcznie wykonana. Szerokość 3 cm, długość (z przekolacem) 7 cm.
  220 zł
 • Grafika Folk w ramce VGrafika Folk w ramce VGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
  55 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.