PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Marcowe Wieczory Kameralne

31 marca – 1 kwietnia 2012 r.
Autor: AKS

Marcowe Wieczory KameralneTowarzystwo Muzyczne im. Karola Szymanowskiego we współpracy z Galerią Ryszarda Orskiego w Zakopanem oraz Instytucją Promocji i Upowszechniania Muzyki Silesia zaprasza na Marcowe Wieczory Kameralne dla upamiętnienia 75. rocznicy śmierci Karola Szymanowskiego.


31 marca (sobota) g. 18.00
Galeria R. Orskiego, ul. Broniewskiego 4

we współpracy z IPiUM „SILESIA” 

RECITAL FORTEPIANOWY
ROMANA PODSADECKA

Karol Szymanowski
Preludia op. 1 (1898-1900)
nr 1 h-moll, nr 2 d-moll, nr 3 D-dur, nr 4 b-moll, nr 5 d-moll, nr 6 a-moll, nr 7 c-moll, nr 8 es-moll, nr 9 b-moll

Claude Debussy
Preludia z. 1
nr 1 Danseuses de Delphes (Tancerki delfickie), nr 2 Voiles (Żagle), nr 3 Le vent dans la plaine (Wiatr na równinie ), nr 4 Les sons et les parfums tournent dans l`air du soir (Dźwięki i wonie roztaczane w aurze wieczoru), nr 5 Les collines d`Anacapri (Wzgórza Anacapri), nr 6 Des pas sur la neige (Kroki na śniegu), nr 7 Ce qu`a vu le vent d`Ouest (Co widział wiatr zachodni), nr 8 La fille aux cheveux de lin (Dziewczyna o włosach jak len), nr 9 La serenade interrompue (Przerwana serenada), nr 10 La Cathedrale engloutie (Zatopiona katedra), nr 11 La Danse de Puck (Taniec Puka) nr 12 Minstrels (Minstrele)

ROMANA PODSADECKA
ukończyła studia z wyróżnieniem w klasie fortepianu prof. Tadeusza Żmudzińskiego i klasie klawesynu prof. Elżbiety Stefańskiej w krakowskiej Akademii Muzycznej. Obecnie jest adiunktem w Katedrze Fortepianu macierzystej uczelni. Debiutowała w wieku 14 lat z Orkiestrą Filharmonii Krakowskiej pod dyrekcją Henryka Czyża podczas Międzynarodowego Festiwalu„Krakowska Wiosna Muzyki”. Uzyskała najwyższą punktację (I miejsce) w Konkursie na Stypendia Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Jest również laureatką Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku oraz Nagrody Prezydenta Miasta Krakowa. W 1996 r. wraz z Anną Tarnawską uznane zostały za najlepszy duet Kursów Mistrzowskich prowadzonych przez Pierre Amoyola i Pavla Gililova w Akademie de Musique Lausanne (nagroda Radia Szwajcarii Romańskiej). Koncertuje jako pianistka i klawesynistka. Występowała na wielu estradach w Polsce, Niemczech, Włoszech, Norwegii i Szwajcarii. Jest szczególnie ceniona za interpretacje utworów Wolfganga Amadeusza Mozarta i Clauda Debussy’ego.


 

1 kwietnia (niedziela) g. 18.00
Galeria R. Orskiego | ul. Broniewskiego 4

RECITAL FORTEPIANOWY
PIOTR BANASIK

Karol Szymanowski
Etiuda b-moll op. 4 nr 3
2 mazurki op. 62
Maski op. 34, nr 3 Serenada Don Juana

Xawery Scharwenka
Taniec polski es-moll op. 3 nr 1,
Taniec polski F-dur op. 58 nr 1
Rapsodia polska op. 76 nr 1

Feliks Mendelssohn-Barholdy
Variations serieuses op. 54

Fryderyk Chopin
Scherzo cis-moll op. 39

Piotr Banasik w roku 2006 ukończył z wyróżnieniem studia w klasie prof. Andrzeja Jasińskiego w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Swoje umiejętności doskonalił na kursach mistrzowskich pod kierunkiem takich pianistów jak Vera Gornostaeva, Arie Vardi, Alexei Orlovetski, Đang Thái Son, Alexis Weissenberg oraz Krystian Zimerman. Zdobywał nagrody i wyróżnienia na konkursach i festiwalach krajowych i zagranicznych. Jest medalistą 48. Międzynarodowego Konkursu im. Marii Canals w Barcelonie (2002). W tym samym roku otrzymał I nagrodę na Festiwalu Młodych Muzyków w Gdańsku a także został laureatem 36. Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku. W lutym 2003 r. otrzymał I nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym na Stypendia Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W październiku 2003 r. zdobył Grand Prix na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym PARNASSOS w Monterrey w Meksyku. W lutym 2005 roku zdobył II nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina w Warszawie dla Kandydatów do XV Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, na którym, w październiku 2005, otrzymał szereg nagród pozaregulaminowych m.in. dla najlepszego uczestnika II etapu nie zakwalifikowanego do finału. Jest laureatem nagrody Marszałka Województwa Śląskiego dla Młodych Twórców oraz wielokrotnym stypendystą Ministra Kultury i Sztuki. Występuje z recitalami i koncertami symfonicznymi w kraju i za granicą – m. in. w Niemczech, Czechach, Francji, Kanadzie, Meksyku, Szwajcarii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, na Ukrainie, Słowacji, we Włoszech. Brał udział w międzynarodowych festiwalach m. in. na 22. Septembre Musical de l’Orne we Francji (2004), 60. Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach (2005), 24. Międzynarodowym Festiwalu „Chopin w barwach jesieni” (2005), Festiwalu Pianistycznym Alexisa Weissenberga w Szwajcarii (2007) oraz na 8. Muzycznym Festiwalu Al-Ain w Emiratach Arabskich (2008), gdzie wraz z Orkiestrą Kameralną Filharmonii Narodowej wykonywał Koncert fortepianowy Es-dur KV 482 W. A. Mozarta.

KONCERTY KOMENTUJE Karol Rafał Bula

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bransoletk​a "Moon"Bransoletk​a "Moon"Bransoletka z hematytów, masy perłowej, muszli szarej, asymetryczna. Obw. 19 cm.
    45 zł
  • Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale" Obwód - 44 cm. Inspirowany starą biżuterią góralską - Koral, Metal, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę...
    95 zł
  • Grafika Folk w ramce IIGrafika Folk w ramce IIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.