PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Koncert Wielkopostny Crucifixus

Czwartek, 5 kwietnia 2012 r.
Autor: AKS

Helena Poczykowska - alt5 kwietnia o godz. 19.00 w Kościele Św. Krzyża w Zakopanem odbędzie się Koncert Wielkopostny Crucifixus dedykowany błogosławionemu Janowi Pawłowi II. Zaprasza Tatrzańska Orkiestra Klimatyczna.


KONCERT WIELKOPOSTNY
CRUCIFIXUS
dedykowany błogosławionemu Janowi Pawłowi II

Wykonawcy:
TATRZAŃSKA ORKIESTRA KLIMATYCZNA
Agnieszka Kreiner – dyrygent
Chór mieszany LAUDAMUS ze Svitu k/Popradu
Peter Čapó– dyrygent
Helena Poczykowska – alt
Konrad Mika – obój
Krzysztof Najbor, Ks. Stanisław Szyszka – słowo

W programie między innymi:
Stabat Mater Antonio Vivaldiego, Koncert obojowy Alessandro Marcello, utwory Jana Sebastiana Bacha, muzyka cerkiewna, poezja Karola Wojtyły i teksty biblijne

Koncert wspierany finansowo przez Gminę Miasto Zakopane


WYKONAWCY KONCERTU CRUCIFIXUS

Słowacki Chór Mieszany LAUDAMUS powstał w 1992 r. w mieście Svit k/Popradu. Wykonuje zarówno repertuar liturgiczny, jak i typowo koncertowy, od renesansu po współczesność. Częścią Chóru LAUDAMUS jest chór kameralny przy Katolickiej Podstawowej Szkole Artystycznej Janka Silana w Popradzie.

Chór LAUDAMUS jest laureatem „Złotej” i „Srebrnej Wstęgi” VII i VIII Międzynarodowego Festiwalu Chórów w Namiestowie, koncertował również w Polsce na Międzynarodowym Przeglądzie Chórów Kościelnych w Kamienicy oraz brał udział w projekcie „Pieśń łączy narody”, współpracując z Chórem GORCE z Nowego Targu.

Peter Čapó – kierownik artystyczny chóru Laudamus
Studiował organy i dyrygenturę w Państwowym Konserwatorium w Koszycach oraz na Katolickim Uniwersytecie w Rużomberoku. Uczestniczył seminariach mistrzowskich w Grazu. Pracuje jako pedagog i wicedyrektor Katolickiej Szkoły Artystycznej w Popradzie. Jest aktywnym organistą koncertowym i kościelnym.

Konrad Mika – obój edukację muzyczną rozpoczął w Zamościu, kontynuował w Akademii Muzycznej w Krakowie oraz na kursach mistrzowskich. Studiował również w Lugano a następnie ukończył 2-letnie studia podyplomowe w The Royal Academy of Music w Londynie.

Jest laureatem I,II i III nagrody konkursów Sommerakademie Prag-Wien-Budapeszt, III miejsca na Międzynarodowym Akademickim Konkursie Oboistów i Fagocistów Łódz 2005 oraz nagrody „Młoda Polska” Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego..

Był oboistą w orkiestrach Internationale Junge Orchesterakademie (Bayreuth 2003), Orchestra Europa (2008)oraz z Gustav Mahler Jugend Orchester.

Począwszy od sezonu 2008 współpracuje z Polską Orkiestrą Sinfonia Varsovia, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, Krakowską Operą Kameralną.

Helena Poczykowska – alt pochodzi z Białegostoku. W roku 2008 z wyróżnieniem ukończyła Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie śpiewu Prof. Agnieszki Monasterskiej. Umiejętności wokalne doskonali uczestnicząc w licznych Kursach Mistrzowskich

Specjalizuje się w wykonawstwie muzyki dawnej i współczesnej. Współpracuje z zespołami muzyki dawnej Capella Cracoviensis, Flori Pari, Estravaganza. Dolce Desio.

Jako solistka i kameralistka koncertuje w kraju i za granicą, występowała między innymi ze sławnymi interpretatorami muzyki dawnej, jak Andrew Parrott, Paul Goodwin, Paul McCreesh.

Tatrzańska Orkiestra Klimatyczna powstała w roku 2004 w Zakopanem z inicjatywy Agnieszki Kreiner przy pomocy grupy muzyków i entuzjastów zakopiańskich.

Od tego czasu zespół dał kilkadziesiąt koncertów p z repertuarem od dzieł baroku po współczesność, od muzyki sakralnej po piosenki i muzykę taneczną. Szczególną misją zespołu jest propagowanie muzyki inspirowanej górami i folklorem podhalańskim.

Agnieszka Kreiner pochodzi z Krakowa, gdzie ukończyła Wydział Biologii UJ oraz dyrygenturę w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej. Posiada również dyplom ukończenia Hochschule für Musik und Darstellende Kunst w Wiedniu oraz Podyplomowego Studium Menadżerów Kultury przy SGH w Warszawie. Na zaproszenie Igora Markevicha odbyła letnie studia w rezydencji maestra w Saint-Cezaire we Francji.

Jest laureatką III nagrody II Ogólnopolskiego Konkursu Dyrygentów w Katowicach.

Drogę artystyczną rozpoczęła pracą korepetytora i w Operze Śląskiej, następnie była dyrygentem Opery Krakowskiej i Teatru Wielkiego w Warszawie (1982 – 1992). W Latach 1994 – 1997 pełniła funkcję dyrektora artystycznego Filharmonii Lubelskiej.

Występuje gościnnie w kraju i za granicą, współpracuje jako dyrygent z Operą Śląską.

W roku 2004 założyła w Zakopanem Tatrzańską Orkiestrę Klimatyczną, której do dziś jest dyrektorem artystycznym i menadżerem.

Agnieszka Kreiner jest również autorką podręczników do muzyki dla szkół muzycznych i ogólnokształcących.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Saszetka ISaszetka ISaszetka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z brązowej podszewki.   Szerokość ok. 22 cm. Wysokość ok. 18 cm Materiał: Filc...
    50 zł
  • Gwiozdkowo Opowiostka - Hanka RybkaGwiozdkowo Opowiostka - Hanka RybkaZespół wykonuje kolędy polskie oraz pastorałki pochodzące z Podhala i nie tylko. Prezentowany program jest oparty na płycie zatytułowanej "Gwiozdkowo Opowiastka"...
    25 zł
  • Poduszka brązowaPoduszka brązowaPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 38 na 38 cm.
    100 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.