PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Koncert Wielkopostny Crucifixus

Czwartek, 5 kwietnia 2012 r.
Autor: AKS

Helena Poczykowska - alt5 kwietnia o godz. 19.00 w Kościele Św. Krzyża w Zakopanem odbędzie się Koncert Wielkopostny Crucifixus dedykowany błogosławionemu Janowi Pawłowi II. Zaprasza Tatrzańska Orkiestra Klimatyczna.


KONCERT WIELKOPOSTNY
CRUCIFIXUS
dedykowany błogosławionemu Janowi Pawłowi II

Wykonawcy:
TATRZAŃSKA ORKIESTRA KLIMATYCZNA
Agnieszka Kreiner – dyrygent
Chór mieszany LAUDAMUS ze Svitu k/Popradu
Peter Čapó– dyrygent
Helena Poczykowska – alt
Konrad Mika – obój
Krzysztof Najbor, Ks. Stanisław Szyszka – słowo

W programie między innymi:
Stabat Mater Antonio Vivaldiego, Koncert obojowy Alessandro Marcello, utwory Jana Sebastiana Bacha, muzyka cerkiewna, poezja Karola Wojtyły i teksty biblijne

Koncert wspierany finansowo przez Gminę Miasto Zakopane


WYKONAWCY KONCERTU CRUCIFIXUS

Słowacki Chór Mieszany LAUDAMUS powstał w 1992 r. w mieście Svit k/Popradu. Wykonuje zarówno repertuar liturgiczny, jak i typowo koncertowy, od renesansu po współczesność. Częścią Chóru LAUDAMUS jest chór kameralny przy Katolickiej Podstawowej Szkole Artystycznej Janka Silana w Popradzie.

Chór LAUDAMUS jest laureatem „Złotej” i „Srebrnej Wstęgi” VII i VIII Międzynarodowego Festiwalu Chórów w Namiestowie, koncertował również w Polsce na Międzynarodowym Przeglądzie Chórów Kościelnych w Kamienicy oraz brał udział w projekcie „Pieśń łączy narody”, współpracując z Chórem GORCE z Nowego Targu.

Peter Čapó – kierownik artystyczny chóru Laudamus
Studiował organy i dyrygenturę w Państwowym Konserwatorium w Koszycach oraz na Katolickim Uniwersytecie w Rużomberoku. Uczestniczył seminariach mistrzowskich w Grazu. Pracuje jako pedagog i wicedyrektor Katolickiej Szkoły Artystycznej w Popradzie. Jest aktywnym organistą koncertowym i kościelnym.

Konrad Mika – obój edukację muzyczną rozpoczął w Zamościu, kontynuował w Akademii Muzycznej w Krakowie oraz na kursach mistrzowskich. Studiował również w Lugano a następnie ukończył 2-letnie studia podyplomowe w The Royal Academy of Music w Londynie.

Jest laureatem I,II i III nagrody konkursów Sommerakademie Prag-Wien-Budapeszt, III miejsca na Międzynarodowym Akademickim Konkursie Oboistów i Fagocistów Łódz 2005 oraz nagrody „Młoda Polska” Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego..

Był oboistą w orkiestrach Internationale Junge Orchesterakademie (Bayreuth 2003), Orchestra Europa (2008)oraz z Gustav Mahler Jugend Orchester.

Począwszy od sezonu 2008 współpracuje z Polską Orkiestrą Sinfonia Varsovia, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, Krakowską Operą Kameralną.

Helena Poczykowska – alt pochodzi z Białegostoku. W roku 2008 z wyróżnieniem ukończyła Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie śpiewu Prof. Agnieszki Monasterskiej. Umiejętności wokalne doskonali uczestnicząc w licznych Kursach Mistrzowskich

Specjalizuje się w wykonawstwie muzyki dawnej i współczesnej. Współpracuje z zespołami muzyki dawnej Capella Cracoviensis, Flori Pari, Estravaganza. Dolce Desio.

Jako solistka i kameralistka koncertuje w kraju i za granicą, występowała między innymi ze sławnymi interpretatorami muzyki dawnej, jak Andrew Parrott, Paul Goodwin, Paul McCreesh.

Tatrzańska Orkiestra Klimatyczna powstała w roku 2004 w Zakopanem z inicjatywy Agnieszki Kreiner przy pomocy grupy muzyków i entuzjastów zakopiańskich.

Od tego czasu zespół dał kilkadziesiąt koncertów p z repertuarem od dzieł baroku po współczesność, od muzyki sakralnej po piosenki i muzykę taneczną. Szczególną misją zespołu jest propagowanie muzyki inspirowanej górami i folklorem podhalańskim.

Agnieszka Kreiner pochodzi z Krakowa, gdzie ukończyła Wydział Biologii UJ oraz dyrygenturę w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej. Posiada również dyplom ukończenia Hochschule für Musik und Darstellende Kunst w Wiedniu oraz Podyplomowego Studium Menadżerów Kultury przy SGH w Warszawie. Na zaproszenie Igora Markevicha odbyła letnie studia w rezydencji maestra w Saint-Cezaire we Francji.

Jest laureatką III nagrody II Ogólnopolskiego Konkursu Dyrygentów w Katowicach.

Drogę artystyczną rozpoczęła pracą korepetytora i w Operze Śląskiej, następnie była dyrygentem Opery Krakowskiej i Teatru Wielkiego w Warszawie (1982 – 1992). W Latach 1994 – 1997 pełniła funkcję dyrektora artystycznego Filharmonii Lubelskiej.

Występuje gościnnie w kraju i za granicą, współpracuje jako dyrygent z Operą Śląską.

W roku 2004 założyła w Zakopanem Tatrzańską Orkiestrę Klimatyczną, której do dziś jest dyrektorem artystycznym i menadżerem.

Agnieszka Kreiner jest również autorką podręczników do muzyki dla szkół muzycznych i ogólnokształcących.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek średni IIAniołek średni IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Korale folkowe IKorale folkowe IKorale folkowe wykonane z zielonego tybetu i żółtej włóczki. Zawiązywane. Długość całości 106 cm.
    70 zł
  • Ludowe etui na tablet VLudowe etui na tablet VLudowe etui z szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.