PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Wiosna w Tatrach - promocja nowego przewodnika ski-turowego

Czwartek, 12 kwietnia 2012 r.
Autor: Muzeum Tatrzańskie

Wiosna w Tatrach - promocja nowego przewodnika ski-turowegoSerdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie „Muzeum Tatrzańskie w Dworcu Tatrzańskim”, które odbędzie się 12 kwietnia o godz. 18.00. Tematem głównym wieczoru będą wiosenne wycieczki w Tatrach oraz promocja nowego przewodnika do narciarstwa wysokogórskiego po Tatrach Polskich. Spotkanie poprowadzi autor książki Wojciech Szatkowski.


Książka Wojciecha Szatkowskiego „Skitouring w Tatrach Polskich” ma 216 stron. Autor opisuje w niej i proponuje ok. 60 tras wycieczek skitourowych, począwszy od Doliny Chochołowskiej w Tatrach Zachodnich, a skończywszy na rejonie Doliny Rybiego Potoku i Morskim Oku w Tatrach Wysokich. Opisano także szlaki narciarskie: Doliny Kościeliskiej, Lejowej, Miętusiej, Małej Łąki, Doliny Bystrej i rejon Hali Kondratowej, Dolinę Suchej Wody i Pięciu Stawów Polskich. Atrakcją są transgraniczne przejścia w dawnym stylu „openheimowskim” w rejonie Chochołowskiej i Rakonia oraz Doliny Łatanej, czy przez Świnicką Przełęcz i Gładką, przez Wrota Chałubińskiego i Zawory do Doliny Pięciu Stawów Polskich oraz kilka innych. Są to wycieczki o różnym stopniu trudności. Zaczynamy w przewodniku od tras łatwych, jak np. spacer na nartach do Doliny Miętusiej i na Przysłop Miętusi, do Doliny Małej Łąki na Wielką Małołącką Polanę, czy wreszcie do bardzo rzadko odwiedzanej przez narciarzy Doliny Lejowej na Przysłop Kominiarski. Opisane zostały także trasy nieco trudniejsze, dłuższe, bo całodniowe, jak np. wycieczka na słynące z pięknych panoram miejsca, jak Gęsia Szyja, Stoły, Grześ, czy też Rakoń. Trudniejsze wyprawy narciarskie to: wejście na Trzydniowiański Wierch, Przełęcz pod Kopą Kondracką, czy trzy trasy proponowane w rejonie Kasprowego Wierchu. Dla ambitniejszych skitourowców przewodnik proponuje przejście na nartach przez Czerwone Wierchy, wejścia na Wołowiec, Starorobociański, Jarząbczy, Kozi Wierch, Zawrat, Mały Kozi Wierch, Krzyżne. I wreszcie dla tych, którzy są doświadczeni opisane zostały bardzo trudne wycieczki, jak np. Na Niżnie Rysy, zjazd „Rysą” do Kotła pod Rysami i Czarnego Stawu pod Rysami, Kozia Przełęcz, czy centralny żleb Wołowca w Tatrach Zachodnich. Całość została uzupełniona fragmentami przewodników narciarskim Mariusza Zaruskiego, Tadeusza Zwolińskiego, Józefa Oppenheima. Przewodnik zawiera 188 kolorowych zdjęć, w większości autorstwa Wojciecha Szatkowskiego, ale nie tylko, schematy map dolinnych z Wydawnictwa „Compass” Kraków. Dział Ludzie ski-alpinizmu pokazuje najlepszych krajowych zawodników tej pięknej dyscypliny oraz osoby, które najwięcej zrobiły dla narciarstwa wysokogórskiego w Polsce. Jeżeli chcesz przenieść się w świat „wyrypy narciarskiej” albo samemu spróbować tej formy narciarstwa koniecznie zaopatrz się w tę publikację.

Zapraszamy na promocję przewodnika do Dworca Tatrzańskiego. Autor przygotował prezentację multimedialną i fragmenty filmów, a na uczestników spotkania czeka wiele atrakcji!

Organizatorzy spotkania: Muzeum Tatrzańskie, COTG PTTK Kraków, Dworzec Tatrzański. 

Wstęp wolny.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Baciarujciez chłopcy - Trebunie TutkiBaciarujciez chłopcy - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Władysław Trebunia-Tutka, Krzysztof Trebunia-Tutka, Andrzej Polak, Anna...
    40 zł
  • Spinka góralska IISpinka góralska IIMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym z szarotką w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    290 zł
  • Bańka choinkowa IIBańka choinkowa IIBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    16 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.