PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Wernisaż wystawy Jerzego Treita "Świeżo malowane"

Piątek, 13 kwietnia 2012 r.
Autor: AKS

„Dreszcze” - 100x80cm, olej, płótnoMiejska Galeria Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiegow Zakopanem zaprasza na wernisaż wystawy Jerzego Treita "Świeżo malowane" dnia 13 kwietnia o godz. 17.00.


W pracach artysty widać różnorodność podejmowanych tematów i szeroką gamę środków artystycznych takich jak liternictwo, kolor, faktura czy posługiwanie się szablonem lub kalką. Nie można zatem zaklasyfikować tej twórczości do żadnego kierunku artystycznego. Autor wyjaśnia że „największą porażką dla niego byłoby zamknięcie się w jakiejkolwiek poetyce, stylu czy schemacie malarskim. Każda chwila bywa inna i wymaga zaangażowania czasami zgoła odmiennych środków do jej zapisana n płótnie. W ten sposób jestem bliski szalonemu dzieciństwu, kiedy do woli mogłem korzystać z różnych form wolnej ekspresji artystycznej”.

Jerzy Treit urodził się 24.12.1969 roku w Opolu. Uczęszczał do PLSP w Zakopanem, w 1991 podejmuje studia z Historii Sztuki na Katolickim Uniwersytecie w Lublinie, gdzie zakłada GALERIĘ 1, w której wystawiali między innymi tacy artyści jak: T. Kulisiewicz S. Rodziński, Ryszard Miłek, R. Olbiński czy przyjaciel Picassa – Nejad.
W 1992 roku wyjeżdża na stypendium artystyczne ufundowane przez amerykańską fundację do Paryża. Poznaje tam między innymi Evę Aeppli szwajcarską malarkę i rzeźbiarkę, znanego nowego-realistę Daniela Spoerri oraz Jean Ives Moch’a krytyka sztuki związanego między innymi z Centrum Pompidou w Paryżu. Od Evy Aeppli otrzymuje pracownię w centrum miasta i bierze udział w licznych wydarzeniach artystycznych.

Wystawa czynna do 29 kwietnia.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Ludowe etui na tablet VLudowe etui na tablet VLudowe etui z szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Flakon szklany IVFlakon szklany IVOkrągły falkon szklany z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 13,5 cm, średnica 18 cm (średnica podstawy 13,5 cm)
    130 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IMagnes Folk na lodówkę IMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.