PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Tu i tam – przez pustynie i sawanny. Kobieta z dzieckiem w Afryce

Piątek, 29 czerwca 2012 r.
Autor: AKS

Rówieśnicy, Namibia 2011, fot. Anna ŁukawieckaMuzeum Tatrzańskie oraz Anna Łukawiecka i Paula Solańska serdecznie zapraszają na spotkanie TU I TAM - PRZEZ PUSTYNIE I SAWANNY. KOBIETA Z DZIECKIEM W AFRYCE, które odbędzie się 29 czerwca o godz. 18.00 w Galerii Sztuki XX wieku w willi Oksza. Zapraszamy na pokaz slajdów i pamiątek z podróży oraz opowieść o miesięcznej traperskiej podróży po Namibii dwóch mam i dwóch kilkuletnich chłopców. Dla dzieci – warsztat artystyczny – Moja książka o Afryce.


Spotkanie Tu i tam – przez pustynie i sawanny. Kobieta z dzieckiem w Afryce – jest   propozycją wspólnej podróży w poszukiwaniu przygód w głębi Afryki i w głębi siebie. To właśnie w nas samych rozpoczyna się każda podróż, a miejsce, do którego wyjeżdżamy, jest jedynie kontynuacją. 

Ania Łukawiecka i Paula Solańska wyruszyły w miesięczną podróż po Namibii ze swoimi kilkuletnimi synami. Każdy z uczestników przeżywał tę podróż inaczej – Ania wracała do ukochanych miejsc i skarbów odkrytych wiele lat temu, Paula – z odwagą odkrywała, oswajała i podziwiała nieznane, Tymek (7 lat) był łowcą przygód i wielkim odkrywcą, zachwycał się światem, Marcel (5 lat) był niezłomnym badaczem, zgłębiającym tajemnice afrykańskiej fauny, odkrywcą – to szukającym własnych ścieżek, to podążającym za starszym „bratem” Tymkiem.

O znaczeniu tej podróży dla każdego z nich nic nie powie ani ilość przebytych kilometrów (8 000), ani ilość noclegów pod namiotem (26), ani ilość spotkanych ludzi, przywiezionych pamiątek, ani nawet ilość przygód. Wartością tej podróży było odkrycie, że ich dotychczasowy sposób życia, postrzegania rzeczywistości i siebie jest tylko jedną z możliwości; że nie wartościując, ale przyglądając się temu co nieznane odczuwają prawdziwą radość; że czasami, by odbyć równie niezwykłą i pełną przygód podróż, wystarczy zamknąć oczy; że bycie tu i tam – to przyglądanie się światu i sobie; że raz rozpoczęta podróż nigdy się nie kończy. 

Tymek po powrocie z Namibii, zapytany o to, co dla niego było najważniejsze w tej podróży, odpowiedział: „Pierwszy raz w życiu mocno poczułem, że naprawdę jestem fajny”. 

Tekst: Anna Łukawiecka 

Sponsor poczęstunku: Restauracja GAZDÓWKA

Zobacz w naszym sklepie:
  • Poduszka brązowaPoduszka brązowaPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 38 na 38 cm.
    100 zł
  • Gwiozdkowo Opowiostka - Hanka RybkaGwiozdkowo Opowiostka - Hanka RybkaZespół wykonuje kolędy polskie oraz pastorałki pochodzące z Podhala i nie tylko. Prezentowany program jest oparty na płycie zatytułowanej "Gwiozdkowo Opowiastka"...
    40 zł
  • Bransoletka PurpurosaBransoletka PurpurosaBransoletka Purpurosa Obw. - 19 cm. Materiały: Jadeit, Marmur (kula), Piryt, Onyks, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    65 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.