PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

„41” i inne wiersze – spotkanie autorskie z Wojciechem Kassem

Piątek, 31 sierpnia 2012 r.
Autor: AKS

„41” i inne wiersze – spotkanie autorskie z Wojciechem KassemStowarzyszenie Przyjaciół Twórczości Jana Kasprowicza zaprasza na 155 „Wieczór na Harendzie” - „41” i inne wiersze – spotkanie autorskie z Wojciechem Kassem. Wieczór poprowadzi Karol Jaworski. Spotkanie odbędzie się 31 sierpnia o godz. 19.00 w Muzeum Jana Kasprowicza na Harendzie (Zakopane, os Harenda 12a). Wstęp wolny.


Wojciech Kass – poeta, eseista, nauczyciel, dziennikarz, redaktor, muzealnik, absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Wydał tomy poetyckie: Do światła (1999), Jeleń Thorwaldsena (2000), Prószenie i pranie (2002), wybór wierszy w języku polskim i niemieckim 10 Gedichte aus Masurenland (2003), Przypływ cieni (2004), Gwiazda Głóg (2005), Wiry i sny (2008) i 41 (2010), a także książki reportersko-literackie i eseistyczne: Zderzenia (1996), Aj, moi dawno umarli (1996), Pęknięte struny pełni. Wokół Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego (2004). Członek redakcji dwumiesięcznika literackiego „Topos”, stały współpracownik kwartalnika „Jaćwież” i pisma literackiego „Nowa Okolica Poetów”. Nadto publikuje w takich czasopismach jak: „Borussia”, „Arkadia”, „Śląsk”, „Plama”, „Gazeta Wyborcza”, „Gazeta Olsztyńska” i „Życie”, „Rzeczpospolita”, „Zarys”, „Pobocza”. Zasiada w jury wielu ogólnopolskich konkursów poetyckich, jest pomysłodawcą i sekretarzem Nagrody Poetyckiej im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego za najlepszy tom roku – ORFEUSZ. Jego wiersze tłumaczono na języki: niemiecki, angielski, włoski, litewski, czeski, serbski, słoweński, bułgarski, litewski. Dwukrotny stypendysta Ministra Kultury, członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz PEN CLUBU. Laureat licznych nagród literackich – m.in. Nagrody im. Kazimiery Iłłakowiczówny (2000) za najlepszy debiut roku, Nagrody „Nowej Okolicy Poetów” za całokształt twórczości (2004). Prowadzi warsztaty poetyckie w Studium Literacko-Artystycznym na UJ w Krakowie. Od 1997 roku związany jest z Praniem koło Rucianego-Nidy, gdzie mieszka z żoną Jagienką i opiekuje się Muzeum im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Praniu oraz Muzeum Michała Kajki w Ogródku. Od 1999 r. pełni funkcję prezesa Stowarzyszenia Leśniczówka Pranie, realizującego w Muzeum K. I. Gałczyńskiego autorski program „Leśniczówka Pranie – Ośrodek Promienny” 

Muzeum Jana Kasprowicza, Zakopane, Harenda 12 a tel. 18 20 68 426 e-mail: sptjk@interia.pl www.harenda.com.pl 

„Wieczór” dofinansowany przez  Gminę Miasta Zakopanego w wyniku  Otwartego Konkursu Ofert w Dziedzinie Kultury

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa IITorebka filcowa IITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki z kieszenią boczną i smyczą. UWAGA -...
    160 zł
  • Falkon szklany IIFalkon szklany IIFalkon szklany w postaci cylindra z lekko wklęsłymi ścianami, z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 35 cm, średnica 14 cm.
    130 zł
  • Wisiorek "Sopel"Wisiorek "Sopel"Wisiorek z kwarcem pokrytym tytanem. Obw. 60 cm. Dł. zawieszki 3,5 cm.
    60 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.