PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

„41” i inne wiersze – spotkanie autorskie z Wojciechem Kassem

Piątek, 31 sierpnia 2012 r.
Autor: AKS

„41” i inne wiersze – spotkanie autorskie z Wojciechem KassemStowarzyszenie Przyjaciół Twórczości Jana Kasprowicza zaprasza na 155 „Wieczór na Harendzie” - „41” i inne wiersze – spotkanie autorskie z Wojciechem Kassem. Wieczór poprowadzi Karol Jaworski. Spotkanie odbędzie się 31 sierpnia o godz. 19.00 w Muzeum Jana Kasprowicza na Harendzie (Zakopane, os Harenda 12a). Wstęp wolny.


Wojciech Kass – poeta, eseista, nauczyciel, dziennikarz, redaktor, muzealnik, absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Wydał tomy poetyckie: Do światła (1999), Jeleń Thorwaldsena (2000), Prószenie i pranie (2002), wybór wierszy w języku polskim i niemieckim 10 Gedichte aus Masurenland (2003), Przypływ cieni (2004), Gwiazda Głóg (2005), Wiry i sny (2008) i 41 (2010), a także książki reportersko-literackie i eseistyczne: Zderzenia (1996), Aj, moi dawno umarli (1996), Pęknięte struny pełni. Wokół Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego (2004). Członek redakcji dwumiesięcznika literackiego „Topos”, stały współpracownik kwartalnika „Jaćwież” i pisma literackiego „Nowa Okolica Poetów”. Nadto publikuje w takich czasopismach jak: „Borussia”, „Arkadia”, „Śląsk”, „Plama”, „Gazeta Wyborcza”, „Gazeta Olsztyńska” i „Życie”, „Rzeczpospolita”, „Zarys”, „Pobocza”. Zasiada w jury wielu ogólnopolskich konkursów poetyckich, jest pomysłodawcą i sekretarzem Nagrody Poetyckiej im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego za najlepszy tom roku – ORFEUSZ. Jego wiersze tłumaczono na języki: niemiecki, angielski, włoski, litewski, czeski, serbski, słoweński, bułgarski, litewski. Dwukrotny stypendysta Ministra Kultury, członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz PEN CLUBU. Laureat licznych nagród literackich – m.in. Nagrody im. Kazimiery Iłłakowiczówny (2000) za najlepszy debiut roku, Nagrody „Nowej Okolicy Poetów” za całokształt twórczości (2004). Prowadzi warsztaty poetyckie w Studium Literacko-Artystycznym na UJ w Krakowie. Od 1997 roku związany jest z Praniem koło Rucianego-Nidy, gdzie mieszka z żoną Jagienką i opiekuje się Muzeum im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Praniu oraz Muzeum Michała Kajki w Ogródku. Od 1999 r. pełni funkcję prezesa Stowarzyszenia Leśniczówka Pranie, realizującego w Muzeum K. I. Gałczyńskiego autorski program „Leśniczówka Pranie – Ośrodek Promienny” 

Muzeum Jana Kasprowicza, Zakopane, Harenda 12 a tel. 18 20 68 426 e-mail: sptjk@interia.pl www.harenda.com.pl 

„Wieczór” dofinansowany przez  Gminę Miasta Zakopanego w wyniku  Otwartego Konkursu Ofert w Dziedzinie Kultury

Zobacz w naszym sklepie:

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.