PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Koncert Dikandy

Piątek, 1 lutego 2013 r.
Autor: AKS

Koncert Dikandy1 lutego o godz.19:00 w Teatrze im. St. I. Witkiewicza w Zakopanem odbędzie się koncert zespołu "Dikanda".


Dikanda, jeden z najważniejszych zespołów muzyki bałkańskiej w Polsce, doskonale znany także zagranicznej publiczności, szykuje się do wydania kolejnego albumu. Chociaż grupę ostatnio częściej można usłyszeć w Niemczech czy Austrii, to na nagranie koncertowego DVD muzycy wybrali Polskę. Bałkańskie kompozycje autorskie i tradycyjne zabrzmią w legendarnym Teatrze Witkacego w Zakopanem.

"Dikanda" to słowo, które w jednym z afrykańskich dialektów oznacza "rodzinę". To doskonałe określenie specyfiki małej społeczności, jaką tworzą muzycy Dikandy, którzy żyją i pracują jak w małej rodzinie.

Grupa powstała w 1997 roku w Szczecinie. Miłość do muzyki tradycyjnej i ciężka praca pozwoliły im stworzyć własny styl i oryginalne brzmienie. W ich akustycznym repertuarze słychać inspiracje kulturą Orientu oraz folklorem bałkańskim – macedońskim i cygańskim. Cechą charakterystyczną stylu Dikandy jest tworzenie nowych słów i znaczeń w komponowanych przez siebie utworach. Teksty zespołu powstają w ich własnym języku, który nazwali "dikandish", posługują się także tradycyjnymi tekstami i melodiami.

Koncerty Dikandy to  niepowtarzalna podróż po muzyce świata, żywiołowe spotkanie pełne energii, charyzmy, prawdziwych emocji, radości i wzruszenia zarówno dla publiczności jak i samego zespołu. To muzyczna emocjonalna podróż przez cztery strony wschodu. Nie inaczej będzie tym razem. Koncert, jak zawsze poprowadzi charyzmatyczna liderka zespołu, wokalistka i akordeonistka Anna Witczak. Zabrzmią znane miłośnikom world music tradycyjne melodie oraz hity z repertuaru zespołu. 

Koncert w Zakopanem zbierze wybrane kompozycje nagrane na czterech płytach zespołu: "Muzyka czterech stron wschodu", "Jakhana, Jakhana", "Usztijo" i "Ajotoro". Muzyce Dikandy towarzyszyć będzie tajemnicza, bohemiarska aura Teatru Witkacego, wciąż przesiąkniętego nierealnym, fantastycznym klimatem dzieł swojego patrona. Na scenie, oprócz Dikandy, zagoszczą muzycy z Podhala: Andrzej "Fiś" Jarząbek, Paweł Trebunia-Tutka oraz Krzysztof Czech. "Górskie powietrze, góralska muzyka duch Witkacego, wspaniały teatr i jego aktorzy. Gdzież by dalej szukać lepszego miejsca dla Dikandy" - podsumowuje wybór miejsca na nagranie koncertowego DVD Anna Witczak.

Lutowe koncerty Dikandy w Polsce będą wyjątkową okazją do usłyszenia zespołu na żywo – w kolejnych miesiącach nasze etno-gwiazdy koncertować będą w Niemczech, Austrii i Szwajcarii.

Koncerty Dikandy w lutym:
1 lutego 2013, godz.19:00, Teatr im. St. I. Witkiewicza, ul. Chramcówki 15, Zakopane
Bilety:
tel.: 18 20 00 660.
Koncert połączony z rejestracją DVD

2 lutego 2013, godz. 20:00, Barka "Alrina", Bulwar Kurlandzki przy Kładce im. Ks. Bernatka, Kraków
Bilety: 20/25 zł
tel.: 668 82 00 31.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Spinka góralska VIISpinka góralska VIIMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    180 zł
  • Śpiewki i nuty - Trebunie TutkiŚpiewki i nuty - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. 1 Ozwodne  2:21 2 Krzesane  4:26 3 Janosikowe  5:44 4 Ozwodne zbojnickie  2:24 5 Duchowe  4:55 6...
    30 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IVMagnes Folk na lodówkę IVMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.