PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Red Bull Zjazd na Krechę 2013

Niedziela, 24 lutego 2013 r.
Autor: AKS

Red Bull Zjazd na Krechę 201324 lutego odbędzie się finał narciarsko-snowboardowego wyścigu Red Bull Zjazd na Krechę 2013. W niedzielny poranek ze szczytu Kasprowego Wierchu wystartuje równocześnie 300 amatorów zawrotnych prędkości z całej Polski, a przyświecać będzie im tylko jeden cel – dojechać pierwszym do mety. Starterem tegorocznego wyścigu będzie Adam Małysz!


Wszyscy śmiałkowie i fani zawrotnych prędkości wzywani na start! Piąta edycja zawodów Red Bull Zjazd na Krechę powróciła w 2013 roku w polskie góry, stając się ponownie powodem najszybszej rywalizacji w sezonie zimowym.  W masowym wyścigu walczą ze sobą jednocześnie narciarze, snowboardziści, kobiety, mężczyźni, profesjonaliści, jak i amatorzy. Każdy reprezentuje swój własny styl, jednak technika jazdy gwarantująca powodzenie w wyścigu jest jedna – ograniczona ilość skrętów i zjazd na tak zwana „krechę”.

Po dwóch latach rozgrywania zawodów na słowackiej Tatrzańskiej Łomnicy, masowy zjazd powróci na „świętą górę” fanów białego szaleństwo – Kasprowy Wierch. Ze szczytu Kasprowego Wierchu trasą do Kuźnic zjedzie równocześnie ramię w ramię 300 najszybszych narciarzy i snowboardzistów, wyłonionych w krajowych eliminacjach.  Zwycięzca zawodów w 2009 roku – Wojtek Szczepanik – pokonał ośmiokilometrową ekstremalną trasę wyścigu z Kasprowego w 6 minut i 18 sekund.  O tym, czy ten wynik zostanie poprawiony w tym roku, dowiemy się już 24 lutego.

Wśród uczestników startujących w Red Bull Zjazd na Krechę pojawią się również muzycy, dziennikarze, aktorzy oraz sportowcy. W zwartych szeregach na linii startu będzie można zobaczyć m.in.  zespół Afromental, Beatę Sadowską, Staszka Karpiela oraz Rafała Mroczka. Grupę 300 śmiałków, która będą rywalizować „na krechę” wystartuje Adam Małysz!

Eliminacje do finałowego Zjazdu wciąż trwają! Ostatnia szansa na awans i zagwarantowanie sobie miejsca na linii startu możliwe już w najbliższą sobotę  23 lutego na zakopiańskiej Polanie Szymoszkowej.  Zapisy internetowe na ten przystanek są już zamknięte, ale można się jeszcze zgłosić w dniu eliminacji w biurze zawodów  między 14:00 a 16:30. Ilość miejsc jest ograniczona.


PROGRAM RED BULL ZJAZD NA KRECHĘ 2013 -OSTATNI PRZYSTANEK ELIMINACYJNY:
•    23 LUTEGO - ZAKOPANE, POLANA SZYMOSZKOWA, godz. 18:30
Potwierdzanie zapisów internetowych 12:00 – 14:00
Zapisy na miejscu – 14:00 – 16:30

FINAŁ RED BULL ZJAZD NA KRECHĘ:
   24 LUTEGO – ZAKOPANE, KASPROWY WIERCH
•    Start zawodów o godzinie 08.00

****
Zawody Red Bull Zjazd na Krechę są przeznaczone dla wszystkich powyżej 16 lat, umiejących jeździć na nartach lub desce i czujących się na siłach, by pokonać wymagającą trasę. W ramach zawodów, zostaną nagrodzeni: zwycięzca zjazdu  finałowego w klasyfikacji generalnej (bez względu na kategorię i płeć) oraz zawodnicy, którzy osiągną najlepszy wynik w czterech kategoriach: narciarz, narciarka, snowboardzista i snowboardzistka. Na zwycięzców czekają wartościowe nagrody rzeczowe od firm HEAD, Dakine, GoPro, Quiksilver, Roxy o wartości blisko 50 000 zł.

Więcej informacji na www.redbullzjazdnakreche.pl

Zobacz w naszym sklepie:
  • Falkon szklany IIFalkon szklany IIFalkon szklany w postaci cylindra z lekko wklęsłymi ścianami, z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 35 cm, średnica 14 cm.
    170 zł
  • Grafika Folk w ramce VIGrafika Folk w ramce VIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VIIMagnes Folk na lodówkę VIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.