PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Pavol Barabáš i jego filmy w Willi Koliba

Sobota, 9 marca 2013 r.
Autor: Muzeum Tatrzańskie

Pavol Barabáš i jego filmy w Willi KolibaMuzeum Tatrzańskie serdecznie zaprasza na spotkanie z Pavolem Barabášem, znanym słowackim reżyserem filmów górskich i podróżniczych, które odbędzie się 9 marca o godz. 18.00 w Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba przy ul. Kościeliskiej 18.


Podczas spotkania pokażemy kilka z jego filmów w słowackiej wersji językowej. Po projekcji będzie możliwość rozmowy z reżyserem. Gościem spotkania będzie również znany taternik, ratownik TOPR, autor przewodników szczegółowych po Tatrach, Władysław Cywiński.

Pavol Barabáš to znany w świecie słowacki filmowiec, autor wielu filmów górskich i podróżniczych. Jest właścicielem studia filmowego K2 Studio. Uczestniczył z kamerą w wielu wyprawach do najdalszych zakątków świata – m.in. dotarł do zamkniętego dla białych królestwa Mustang, poszukiwał nietkniętych przez cywilizację plemion w Nowej Gwinei (film Pururambo), eksplorował jedną z największych jaskiń świata w Wenezueli (Tepuy), filmował góry najwyższe - Himalaje i brał udział w pierwszym przejściu Gór Ellswortha na Antarktydzie (przygotowywany film Neznáma Antarktída). W jego twórczości ważne miejsce zajmują także filmy poświęcone górom Słowacji, a w szczególności Tatrom. Ostatnio stworzył cykl filmów poświęconych tatrzańskim szczytom, historii ich zdobywania i eksploracji Tatr. Za swoje filmy otrzymał już ponad 200 nagród na festiwalach słowackich i zagranicznych, m.in. Trento Film Festival, Banff Mountain Film Festival i Vancouver International Mountain Film Festival. Był nagradzany także w Polsce, na Przeglądzie Filmów Górskich im. Andrzeja Zawady w Lądku-Zdroju oraz na Spotkaniach z Filmem Górskim w Zakopanem. W 2003 roku otrzymał prestiżową nagrodę Kryształowe Skrzydło, przyznawaną największym osobowościom Słowacji. Od 2012 r. współpracuje także z Muzeum Tatrzańskim.

Serdecznie zapraszamy.

Wstęp wolny.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce IIIGrafika Folk w ramce IIIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Ludowe etui na tablet VLudowe etui na tablet VLudowe etui z szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Flakon szklany IVFlakon szklany IVOkrągły falkon szklany z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 13,5 cm, średnica 18 cm (średnica podstawy 13,5 cm)
    90 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.