PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Siedmiu Wspaniałych z lat 30-tych...

Czwartek, 21 marca 2013 r.
Autor: Muzeum Tatrzańskie

Na zdjęciu: FIS 1939 w Zakopanem, konkurs skoków 19 lutego 1939. Stanisław Marusarz (po lewej) i Asbjoern Ruud (Norwegia), fot. ze zbiorów Wojciecha SzatkowskiegoMuzeum Tatrzańskie i Dworzec Tatrzański serdecznie zapraszają na kolejny wieczór górski z cyklu „Muzeum Tatrzańskie w Dworcu Tatrzańskim”. 21 marca o godz. 18.00 rozpocznie się spotkanie poświęcone historii narciarstwa pod tytułem „Siedmiu wspaniałych. Narciarstwo w Zakopanem w latach trzydziestych”, które poprowadzi Wojciech Szatkowski. Jego bohaterami będą znani i nieznani narciarze zakopiańscy z tego okresu.


Bohaterami wieczoru będą narciarze: Stanisław Marusarz, Bronek Czech, Marian Woyna-Orlewicz, Mieczysław Wnuk, Izydor Gąsienica-Łuszczek, Marian Zając, Jan Kula i inni. Opowiemy także o tych mniej znanych, jak starszy brat Stanisława, Jan Marusarz, Zdzisław Motyka – legendarny narciarz i spiker zawodów z Wielkiej Krokwi, czy wreszcie Franciszek Bujak – pierwszy mistrz Polski i olimpijczyk (1924). Dopełnieniem tej opowieści będzie pokaz o legendach narciarstwa, wspaniałych skoczkach z Kongsbergu w Norwegii – braciach Ruud. Sigmund, Birger i Asbjoern Ruud stworzyli potęgę norweskich skoków w tamtym okresie. Wszyscy oni startowali w Zakopanem na zawodach FIS 1929 i 1939. Spotkanie zakończy prezentacja ciekawostek dotyczących zawodów FIS 1939 w Zakopanem, największych w historii zorganizowanych pod Giewontem. Będą też liczne inne atrakcje, a jakie? O tym dowiesz się w Dworcu Tatrzańskim, miejscu zaprzyjaźnionym z Muzeum Tatrzańskim i historią Zakopanego oraz nart. 

Serdecznie zapraszamy. 

Wstęp wolny.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bransoletk​a "Moon"Bransoletk​a "Moon"Bransoletka z hematytów, masy perłowej, muszli szarej, asymetryczna. Obw. 19 cm.
    45 zł
  • Aniołek duży IIAniołek duży IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza" Obwód 47 cm. Materiały: Turkus (duże owale i kule), Stare szkło weneckie, Piryt, Hematyt, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę...
    175 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.