PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Siedmiu Wspaniałych z lat 30-tych...

Czwartek, 21 marca 2013 r.
Autor: Muzeum Tatrzańskie

Na zdjęciu: FIS 1939 w Zakopanem, konkurs skoków 19 lutego 1939. Stanisław Marusarz (po lewej) i Asbjoern Ruud (Norwegia), fot. ze zbiorów Wojciecha SzatkowskiegoMuzeum Tatrzańskie i Dworzec Tatrzański serdecznie zapraszają na kolejny wieczór górski z cyklu „Muzeum Tatrzańskie w Dworcu Tatrzańskim”. 21 marca o godz. 18.00 rozpocznie się spotkanie poświęcone historii narciarstwa pod tytułem „Siedmiu wspaniałych. Narciarstwo w Zakopanem w latach trzydziestych”, które poprowadzi Wojciech Szatkowski. Jego bohaterami będą znani i nieznani narciarze zakopiańscy z tego okresu.


Bohaterami wieczoru będą narciarze: Stanisław Marusarz, Bronek Czech, Marian Woyna-Orlewicz, Mieczysław Wnuk, Izydor Gąsienica-Łuszczek, Marian Zając, Jan Kula i inni. Opowiemy także o tych mniej znanych, jak starszy brat Stanisława, Jan Marusarz, Zdzisław Motyka – legendarny narciarz i spiker zawodów z Wielkiej Krokwi, czy wreszcie Franciszek Bujak – pierwszy mistrz Polski i olimpijczyk (1924). Dopełnieniem tej opowieści będzie pokaz o legendach narciarstwa, wspaniałych skoczkach z Kongsbergu w Norwegii – braciach Ruud. Sigmund, Birger i Asbjoern Ruud stworzyli potęgę norweskich skoków w tamtym okresie. Wszyscy oni startowali w Zakopanem na zawodach FIS 1929 i 1939. Spotkanie zakończy prezentacja ciekawostek dotyczących zawodów FIS 1939 w Zakopanem, największych w historii zorganizowanych pod Giewontem. Będą też liczne inne atrakcje, a jakie? O tym dowiesz się w Dworcu Tatrzańskim, miejscu zaprzyjaźnionym z Muzeum Tatrzańskim i historią Zakopanego oraz nart. 

Serdecznie zapraszamy. 

Wstęp wolny.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Obraz olejny Folk IVObraz olejny Folk IVObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    300 zł
  • Ludowe etui na tablet IIILudowe etui na tablet IIILudowe etui z czarnego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Muzycko piknie gros... - Kapela ZokopianyMuzycko piknie gros... - Kapela ZokopianyTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu kapeli Zakopiany. Na płycie CD AUDIO występują:  Jan Karpiel Bułecka, Stanisław Michałczak, Henryk Krzeptowski, Józef Chyc, Zofia...
    30 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.