PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

W podróż z Koziołkiem Matołkiem na Gubałówkę

15–16 sierpnia 2014 r.
Autor: Maciej Stasiński

W podróż z Koziołkiem Matołkiem na GubałówkęJuż 15 i 16 sierpnia 2014 roku legendarny Koziołek Matołek odwiedzi Gubałówkę. Ten podróżujący po świecie najsłynniejszy koziołek, ulubieniec dzieci będzie bohaterem wielkiego rodzinnego pikniku przygotowanego przez firmę PKL, operatora kolejki linowo-terenowej na Gubałówkę.


Pierwszy komiks z przygodami Koziołka Matołka ukazał się w 1933 roku, jego autorem był Kornel Makuszyński, a postać Koziołka narysował znany polski rysownik Marian Walentynowicz. Makuszyński kochał Podhale, już w latach 20. XX wieku niemal wszystkie letnie i zimowe wakacje spędzał w Zakopanem, mieszkał w willi „Opolanka”, dokąd na stałe przeprowadził się w listopadzie 1944 roku. Dziś w tym miejscu mieści się Muzeum Kornela Makuszyńskiego, utworzone w 1966 roku. Zakopane doceniło Makuszyńskiego nadając mu w 1929 roku tytuł Honorowego Obywatela miasta.

Na przygodach Koziołka Matołka wychowało się już kilka pokoleń Polaków, pomimo upływu lat bajki te nadal bawią i uczą. W najbliższy sierpniowy weekend znów będzie okazja, by spotkać Koziołka. Tym razem na szczycie Gubałówki, z którego roztacza się piękny widok na panoramę Zakopanego i Tatr.

Organizatorzy wielkiego rodzinnego pikniku obiecują, że nie zabraknie okazji do zabawy, i dla tych dużych i dla tych małych – wszystkich członków rodziny. W trakcie imprezy będą rozgrywane konkursy rodzinne, celem jest zdobycie jak największej liczby aktywności. Każda rodzina po wjeździe na Gubałówkę otrzyma kupon konkursowy wraz z informacją jak wygląda szlak Koziołka Matołka. Na każdy dzień przygotowano po 7 konkurencji, m.in. udział w olimpiadzie, pobyt wśród piratów i Indian, pobyt w Afryce, w Anglii. Pierwszych 100 zwycięzców w danym dniu, czyli rodzin które wzięły udział we wszystkich 7 aktywnościach, otrzyma nagrodę – tobołek Koziołka Matołka.
Drugiego dnia imprezy, w sobotę 16 sierpnia podróżnicy wraz z Koziołkiem Matołkiem dotrą aż do Afryki. Na wszystkich będą czekać niespodzianki, gry i konkursy – oraz upominki i nagrody. Po południu odbędzie się koncert zespołu Hakuna Matata.

Kolejka liniowo-terenowa na Gubałówkę funkcjonuje od 1938 roku, została zmodernizowana w 2001 roku, dziś będąc najnowocześniejszą kolejką w Polsce. Przejazd na odcinku 1298 m przeszklonymi wagonikami trwa jedynie 3,5 minuty i daje przedsmak tego, co można podziwiać na szczycie góry. W ciągu godziny z kolejki może skorzystać nawet 2 tys. osób. Warto zawczasu kupić bilet w systemie przedsprzedaży online. W tym celu wystarczy wejść na stronę www.pkl.pl i postępować zgodnie z instrukcją.

Program „W podróż z Koziołkiem Matołkiem na Gubałówkę”

Piątek 15 sierpnia 2014
12.30 - 17.00 Podróże z Koziołkiem Matołkiem – gry i zabawy dla rodzin
Koziołki będą miały do pokonania 7 punktów podróży Koziołka; w każdym dniu podróży pierwsza setka koziołków, które osiągną 7 punktów za zaliczenie wszystkich konkurencji otrzyma Tobołek Koziołka Matołka, nagrody są oryginalnie sygnowane logiem Koziołka Matołka, ich zdobycie jest możliwe tylko na Gubałówce.
12.15 - 17.00 Animacje prowadzone na scenie oraz wokół sceny
Podczas pierwszego dnia imprezy „W Podróż z Koziołkiem Matołkiem na Gubałówkę” proponujemy Państwu różnego rodzaju gry, zabawy i zgaduj-zgadule dotyczące głównego bohatera podróży, będzie to spotkanie połączone z tańcem i wspólnym śpiewaniem w gronie rodzinnym.
(W przypadku pięknej pogody i/lub dużej liczby chętnych impreza zostanie przedłużona do 19:00)

Sobota 16 sierpnia 2014
Drugiego dnia imprezy nadal będziemy podróżować, jednak tym razem dotrzemy do Afryki – PRAWDZIWEJ AFRYKI.

10.00 - 18.00 Podróże z Koziołkiem Matołkiem – gry i zabawy dla rodzin
Drugiego dnia ponownie dzieci wraz z rodzicami będą pokonywać stacje na których czekać będą  niespodzianki, gry, konkursy. Podróżnicy  zbierać będą pieczątki, a także upominki i nagrody.
12.15 - 16.00 Animacje prowadzone na scenie oraz wokół sceny
Aktorzy prowadzący animacje wcielą się w rolę bajkowych podróżników podążających szlakami Koziołka Matołka. Gorącą muzykę przeplatać będą śpiewy, gry i konkursy. Ponadto uczestnicy będą mogli uczestniczyć w nauce tańca z zabawnymi układami choreograficznymi.
16.00 - 16.35  Koncert afrykańskiego zespołu Hakuna Matata
16.35 - 17.00  Kozioł roztańczony -  nauka  tańca  afrykańskiego 
17.00 - 17.20  Koziołek Muzyk - nauka gry na bębnach afrykańskich
17.35 - 17.40 Wspólne Odśpiewanie piosenki z Koziołkiem oraz zespołem Hakuna Matata
18.00 - Zakończenie imprezy oraz losowanie głównej nagrody – pakietu rodzinnego w eleganckim zakopiańskim hotelu

Zobacz w naszym sklepie:
  • Spinka góralska ISpinka góralska IMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    180 zł
  • Wisiorek "Ogródek 1"Wisiorek "Ogródek 1"Z sukna i cekin. Wykonany ręcznie. Wymiary zawieszki 5,5/ 3,5 cm. Obwód 70 cm.
    30 zł
  • Zbójnickie czakoZbójnickie czakoZbójnickie czako wykonane z sukna w kolorze brązowym z sztywną wkładką skórzaną. Czako posiada orle pióro z zdobioną metalową okuwką z mosiądzu. Z guzem zdobionym rozetą...
    950 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.