PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

W podróż z Koziołkiem Matołkiem na Gubałówkę

15–16 sierpnia 2014 r.
Autor: Maciej Stasiński

W podróż z Koziołkiem Matołkiem na GubałówkęJuż 15 i 16 sierpnia 2014 roku legendarny Koziołek Matołek odwiedzi Gubałówkę. Ten podróżujący po świecie najsłynniejszy koziołek, ulubieniec dzieci będzie bohaterem wielkiego rodzinnego pikniku przygotowanego przez firmę PKL, operatora kolejki linowo-terenowej na Gubałówkę.


Pierwszy komiks z przygodami Koziołka Matołka ukazał się w 1933 roku, jego autorem był Kornel Makuszyński, a postać Koziołka narysował znany polski rysownik Marian Walentynowicz. Makuszyński kochał Podhale, już w latach 20. XX wieku niemal wszystkie letnie i zimowe wakacje spędzał w Zakopanem, mieszkał w willi „Opolanka”, dokąd na stałe przeprowadził się w listopadzie 1944 roku. Dziś w tym miejscu mieści się Muzeum Kornela Makuszyńskiego, utworzone w 1966 roku. Zakopane doceniło Makuszyńskiego nadając mu w 1929 roku tytuł Honorowego Obywatela miasta.

Na przygodach Koziołka Matołka wychowało się już kilka pokoleń Polaków, pomimo upływu lat bajki te nadal bawią i uczą. W najbliższy sierpniowy weekend znów będzie okazja, by spotkać Koziołka. Tym razem na szczycie Gubałówki, z którego roztacza się piękny widok na panoramę Zakopanego i Tatr.

Organizatorzy wielkiego rodzinnego pikniku obiecują, że nie zabraknie okazji do zabawy, i dla tych dużych i dla tych małych – wszystkich członków rodziny. W trakcie imprezy będą rozgrywane konkursy rodzinne, celem jest zdobycie jak największej liczby aktywności. Każda rodzina po wjeździe na Gubałówkę otrzyma kupon konkursowy wraz z informacją jak wygląda szlak Koziołka Matołka. Na każdy dzień przygotowano po 7 konkurencji, m.in. udział w olimpiadzie, pobyt wśród piratów i Indian, pobyt w Afryce, w Anglii. Pierwszych 100 zwycięzców w danym dniu, czyli rodzin które wzięły udział we wszystkich 7 aktywnościach, otrzyma nagrodę – tobołek Koziołka Matołka.
Drugiego dnia imprezy, w sobotę 16 sierpnia podróżnicy wraz z Koziołkiem Matołkiem dotrą aż do Afryki. Na wszystkich będą czekać niespodzianki, gry i konkursy – oraz upominki i nagrody. Po południu odbędzie się koncert zespołu Hakuna Matata.

Kolejka liniowo-terenowa na Gubałówkę funkcjonuje od 1938 roku, została zmodernizowana w 2001 roku, dziś będąc najnowocześniejszą kolejką w Polsce. Przejazd na odcinku 1298 m przeszklonymi wagonikami trwa jedynie 3,5 minuty i daje przedsmak tego, co można podziwiać na szczycie góry. W ciągu godziny z kolejki może skorzystać nawet 2 tys. osób. Warto zawczasu kupić bilet w systemie przedsprzedaży online. W tym celu wystarczy wejść na stronę www.pkl.pl i postępować zgodnie z instrukcją.

Program „W podróż z Koziołkiem Matołkiem na Gubałówkę”

Piątek 15 sierpnia 2014
12.30 - 17.00 Podróże z Koziołkiem Matołkiem – gry i zabawy dla rodzin
Koziołki będą miały do pokonania 7 punktów podróży Koziołka; w każdym dniu podróży pierwsza setka koziołków, które osiągną 7 punktów za zaliczenie wszystkich konkurencji otrzyma Tobołek Koziołka Matołka, nagrody są oryginalnie sygnowane logiem Koziołka Matołka, ich zdobycie jest możliwe tylko na Gubałówce.
12.15 - 17.00 Animacje prowadzone na scenie oraz wokół sceny
Podczas pierwszego dnia imprezy „W Podróż z Koziołkiem Matołkiem na Gubałówkę” proponujemy Państwu różnego rodzaju gry, zabawy i zgaduj-zgadule dotyczące głównego bohatera podróży, będzie to spotkanie połączone z tańcem i wspólnym śpiewaniem w gronie rodzinnym.
(W przypadku pięknej pogody i/lub dużej liczby chętnych impreza zostanie przedłużona do 19:00)

Sobota 16 sierpnia 2014
Drugiego dnia imprezy nadal będziemy podróżować, jednak tym razem dotrzemy do Afryki – PRAWDZIWEJ AFRYKI.

10.00 - 18.00 Podróże z Koziołkiem Matołkiem – gry i zabawy dla rodzin
Drugiego dnia ponownie dzieci wraz z rodzicami będą pokonywać stacje na których czekać będą  niespodzianki, gry, konkursy. Podróżnicy  zbierać będą pieczątki, a także upominki i nagrody.
12.15 - 16.00 Animacje prowadzone na scenie oraz wokół sceny
Aktorzy prowadzący animacje wcielą się w rolę bajkowych podróżników podążających szlakami Koziołka Matołka. Gorącą muzykę przeplatać będą śpiewy, gry i konkursy. Ponadto uczestnicy będą mogli uczestniczyć w nauce tańca z zabawnymi układami choreograficznymi.
16.00 - 16.35  Koncert afrykańskiego zespołu Hakuna Matata
16.35 - 17.00  Kozioł roztańczony -  nauka  tańca  afrykańskiego 
17.00 - 17.20  Koziołek Muzyk - nauka gry na bębnach afrykańskich
17.35 - 17.40 Wspólne Odśpiewanie piosenki z Koziołkiem oraz zespołem Hakuna Matata
18.00 - Zakończenie imprezy oraz losowanie głównej nagrody – pakietu rodzinnego w eleganckim zakopiańskim hotelu

Zobacz w naszym sklepie:
  • Sakiewka VSakiewka VSakiewka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na rzep. Szerokość ok. 9 cm Wysokość ok. 13 cm Długość ze sznurkiem ok. 49 cm Materiał: Filc Kolor: Popielaty
    35 zł
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom IIISłownik biograficzny "Podhalanie" tom IIILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - łącznie ponad 350 osób znalazło się w najnowszym słowniku biograficznym "Podhalanie". Słownik...
    90 zł
  • Spinka góralska IXSpinka góralska IXMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    180 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.