PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

REGIONALNE ARTEPASJE

6–7 grudnia 2014 r.
Autor: Maciej Stasiński

REGIONALNE ARTEPASJEZapraszamy na przedświąteczne warsztaty „PODHALAŃSKIE SZOPKI BOŻONARODZENIOWE”, podczas których spędzisz czas twórczo i aktywnie kontynuując tradycję oraz ożywiając ją nowymi pomysłami. Będzie to okazja do wymiany doświadczeń, pomysłów i zwyczajów z Waszych domów związanych z przygotowaniami do Świąt Bożego Narodzenia. Dwudniowe warsztaty w odbędą się w dniach 06-07.XII w godz. od 10.00 do 15.00.


- tworzenie szopki (dla mniej wytrwałych gotowe konstrukcje),
- zdobienie oraz dopracowanie szczegółów w szopce, przeróżnymi technikami i materiałami,
- dodatkowo podhalańskie ozdoby świąteczne z gałązek jodły, sosny,
- oraz co podpowie inwencja twórcza, doświadczenie, tradycja i pomysły.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Warto, bo:
1.Organizator zapewnia wszystkie niezbędne materiały, a efekty pracy pozostają własnością uczestników,
2.Dla każdego uczestnika przewidziany jest upominek, pozwalający na przygotowanie kolejnej szopki w gronie rodziny lub przyjaciół,
3.Coś na ząb od babci – regionalny poczęstunek,
4.Zwrot kosztów dojazdu na podstawie biletów.

Uczestnicy wezmą również udział w otwartym spotkaniu, gdzie dowiemy się więcej o podhalańskich tradycjach związanych za Świętami Bożego Narodzenia oraz historii, znaczeniu szopek i kolędowania.
W Zakopanem współorganizatorem wydarzenia jest Muzeum Górali i Zbójników – Muzeum Gorczańskie Jana Fudali, a wykład i zajęcia odbędą się w TATRZAŃSKIM CENTRUM KULTURY I SPORTU „JUTRZENKA” przy ul.GRUNWALDZKIEJ 3.

Zgłoszenia prosimy o przekazywanie drogą e-mailową, telefoniczną w terminie do 25.XI.2014r trybula.ana@gmail.com  tel:/506-748-153/ lub kontakt@muzeum-zbojnikow.pl. Decyduje kolejność zgłoszeń! Na warsztaty zapraszamy mieszkańców Małopolski w wieku 18-30 oraz powyżej 60 lat.

Przedsięwzięcie ma na celu integracje międzypokoleniową oraz promocję kultury i sztuki ludowej Podhala. „Regionalne Artepasje”, realizowane są przez Stowarzyszenie Organizatorów i Menadżerów SMOK. Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Pracy i polityki Społecznej w ramach Rządowego programu ASOS na lata 2014-2020. Więcej o projekcie można znaleźć na stronie www.artepasje.pl

Zobacz w naszym sklepie:
  • Falkon szklany IIFalkon szklany IIFalkon szklany w postaci cylindra z lekko wklęsłymi ścianami, z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 35 cm, średnica 14 cm.
    130 zł
  • Obraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    300 zł
  • „Baby i Dezerterzy”„Baby i Dezerterzy”Płyta DVD zawiera spektakl „Baby i dezerterzy” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej (57 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka działający...
    30 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.