PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

REGIONALNE ARTEPASJE

6–7 grudnia 2014 r.
Autor: Maciej Stasiński

REGIONALNE ARTEPASJEZapraszamy na przedświąteczne warsztaty „PODHALAŃSKIE SZOPKI BOŻONARODZENIOWE”, podczas których spędzisz czas twórczo i aktywnie kontynuując tradycję oraz ożywiając ją nowymi pomysłami. Będzie to okazja do wymiany doświadczeń, pomysłów i zwyczajów z Waszych domów związanych z przygotowaniami do Świąt Bożego Narodzenia. Dwudniowe warsztaty w odbędą się w dniach 06-07.XII w godz. od 10.00 do 15.00.


- tworzenie szopki (dla mniej wytrwałych gotowe konstrukcje),
- zdobienie oraz dopracowanie szczegółów w szopce, przeróżnymi technikami i materiałami,
- dodatkowo podhalańskie ozdoby świąteczne z gałązek jodły, sosny,
- oraz co podpowie inwencja twórcza, doświadczenie, tradycja i pomysły.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Warto, bo:
1.Organizator zapewnia wszystkie niezbędne materiały, a efekty pracy pozostają własnością uczestników,
2.Dla każdego uczestnika przewidziany jest upominek, pozwalający na przygotowanie kolejnej szopki w gronie rodziny lub przyjaciół,
3.Coś na ząb od babci – regionalny poczęstunek,
4.Zwrot kosztów dojazdu na podstawie biletów.

Uczestnicy wezmą również udział w otwartym spotkaniu, gdzie dowiemy się więcej o podhalańskich tradycjach związanych za Świętami Bożego Narodzenia oraz historii, znaczeniu szopek i kolędowania.
W Zakopanem współorganizatorem wydarzenia jest Muzeum Górali i Zbójników – Muzeum Gorczańskie Jana Fudali, a wykład i zajęcia odbędą się w TATRZAŃSKIM CENTRUM KULTURY I SPORTU „JUTRZENKA” przy ul.GRUNWALDZKIEJ 3.

Zgłoszenia prosimy o przekazywanie drogą e-mailową, telefoniczną w terminie do 25.XI.2014r trybula.ana@gmail.com  tel:/506-748-153/ lub kontakt@muzeum-zbojnikow.pl. Decyduje kolejność zgłoszeń! Na warsztaty zapraszamy mieszkańców Małopolski w wieku 18-30 oraz powyżej 60 lat.

Przedsięwzięcie ma na celu integracje międzypokoleniową oraz promocję kultury i sztuki ludowej Podhala. „Regionalne Artepasje”, realizowane są przez Stowarzyszenie Organizatorów i Menadżerów SMOK. Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Pracy i polityki Społecznej w ramach Rządowego programu ASOS na lata 2014-2020. Więcej o projekcie można znaleźć na stronie www.artepasje.pl

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek mały IIIAniołek mały IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 7 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł
  • Spinka góralska IISpinka góralska IIMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym z szarotką w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    290 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.