PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

REGIONALNE ARTEPASJE

6–7 grudnia 2014 r.
Autor: Maciej Stasiński

REGIONALNE ARTEPASJEZapraszamy na przedświąteczne warsztaty „PODHALAŃSKIE SZOPKI BOŻONARODZENIOWE”, podczas których spędzisz czas twórczo i aktywnie kontynuując tradycję oraz ożywiając ją nowymi pomysłami. Będzie to okazja do wymiany doświadczeń, pomysłów i zwyczajów z Waszych domów związanych z przygotowaniami do Świąt Bożego Narodzenia. Dwudniowe warsztaty w odbędą się w dniach 06-07.XII w godz. od 10.00 do 15.00.


- tworzenie szopki (dla mniej wytrwałych gotowe konstrukcje),
- zdobienie oraz dopracowanie szczegółów w szopce, przeróżnymi technikami i materiałami,
- dodatkowo podhalańskie ozdoby świąteczne z gałązek jodły, sosny,
- oraz co podpowie inwencja twórcza, doświadczenie, tradycja i pomysły.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Warto, bo:
1.Organizator zapewnia wszystkie niezbędne materiały, a efekty pracy pozostają własnością uczestników,
2.Dla każdego uczestnika przewidziany jest upominek, pozwalający na przygotowanie kolejnej szopki w gronie rodziny lub przyjaciół,
3.Coś na ząb od babci – regionalny poczęstunek,
4.Zwrot kosztów dojazdu na podstawie biletów.

Uczestnicy wezmą również udział w otwartym spotkaniu, gdzie dowiemy się więcej o podhalańskich tradycjach związanych za Świętami Bożego Narodzenia oraz historii, znaczeniu szopek i kolędowania.
W Zakopanem współorganizatorem wydarzenia jest Muzeum Górali i Zbójników – Muzeum Gorczańskie Jana Fudali, a wykład i zajęcia odbędą się w TATRZAŃSKIM CENTRUM KULTURY I SPORTU „JUTRZENKA” przy ul.GRUNWALDZKIEJ 3.

Zgłoszenia prosimy o przekazywanie drogą e-mailową, telefoniczną w terminie do 25.XI.2014r trybula.ana@gmail.com  tel:/506-748-153/ lub kontakt@muzeum-zbojnikow.pl. Decyduje kolejność zgłoszeń! Na warsztaty zapraszamy mieszkańców Małopolski w wieku 18-30 oraz powyżej 60 lat.

Przedsięwzięcie ma na celu integracje międzypokoleniową oraz promocję kultury i sztuki ludowej Podhala. „Regionalne Artepasje”, realizowane są przez Stowarzyszenie Organizatorów i Menadżerów SMOK. Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Pracy i polityki Społecznej w ramach Rządowego programu ASOS na lata 2014-2020. Więcej o projekcie można znaleźć na stronie www.artepasje.pl

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Porzeczki"Naszyjnik "Porzeczki"Naszyjnik z drobnych Korali rekonstruowanych oraz z przekładek - drobniutkich koralików szklanych. Obwód 49,5 cm. Średnica koralików z korala 0,7 i 0,5 cm. Zapięcie...
    65 zł
  • Grafika Folk w ramce VGrafika Folk w ramce VGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Korale folkowe IKorale folkowe IKorale folkowe wykonane z zielonego tybetu i żółtej włóczki. Zawiązywane. Długość całości 106 cm.
    70 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.