PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

„ŚWIAT KOMIKSU” W ZCE

Piątek, 3 lipca 2015 r.
Autor: Adam Kitkowski

„ŚWIAT KOMIKSU” W ZCEZakopiańskie Centrum Edukacji im. Heleny Modrzejewskiej zaprasza w swoje progi na kilka ciekawych imprez w miesiącu lipcu 2014 roku. Już w najbliższy piątek, tj. 3 lipca o godzinie 15.00 rozpoczyna się cykl spotkań zatytułowany „Wymieńmy się komiksem”. Przez kilka godzin będzie możliwość zapoznać się ze zbiorami komiksowymi zakopiańczyków i nowotarżan, którzy zaprezentują swoje kolekcje.


W tym czasie będzie można dokonać (nieodpłatnie) wymiany swoich komiksów na inne. Ta forma bibliofilska staje się coraz bardziej powszechna i dotyczy różnych wydawnictw.

Zakopiańskie Centrum Edukacji proponuje w każdy następny piątek, tj. 10, 17, 24, 30 lipca między 15.00 a 18.00 taką formę wymiany. Można również prznieść i zaprezentować swoją kolekcję i porozwawiać o najciekawszych komikasch świata.
Współczesny świat wzbogacił się o nową formę plastyczno-literacką, którą nazywamy komiksem. Gatunek zwany komiksem, który upowszechnił się na przełomie XIX i XX wieku, jest to sekwencyjna historia obrazkowa, często z dodanym tekstem, publikowana w prasie lub wydawana w formie osobnych zeszytów. Takie wydawnictwa mają miliony czytelników na całym świecie. Fimy takie jak Marvel, Dark Horse Comics, a w Polsce, np.Egmont od wielu lat proponują swoje cykliczne wydawnictwa. W Polsce w ostatnich latach sukces odnosi komiksowa wersja książki Andrzeja Sapkowskiego „Wiedźmin”, wsparta w tym roku ciekawą grą komputerową, którą opracowali polscy informatycy i graficy komputerowi.

W najbliższy piątek, na dobry początek można obejrzeć również prezentację multimedialną „Świat komiksu”, którą przedstawi Adam Kitkowski. Mamy nadzieję, że prezentacja wywoła dyskusję o roli komiksów w życiu dzieci i … dorosłych. Jeśli forma spotkań i wymiany przyjmie się, to ZCE będzie będzie ten cykl kontynuować również jesienią.

Kolejną, lipcową imprezą będzie wystawa pokonkursowa „ III Międzynarodowego Trienale Drzeworytu w Zakopanem” (exhibition The Third International Wood Engraving Triennial Zakopane 2014), której premiera odbyła się w grudniu 2014 roku w Zespole Szkół Plastycznych im. A. Kenara. Od 8 lipca do 30 sierpnia b.r. będzie można oglądać prace uczniów szkół plastycznych z Ukrainy, Białorusi, Słowacji, Słowenii, Indii, Rosji i Polski. Polskę reprezentowali uczniowie Zespołu Szkół Plastycznych z Zakopanego.

Natomiast w połowie miesiąca, tj. 15 lipca o godzinie 18.00 zostanie wyświetlony film dokumentalny Wojciecha Jachymiaka Prawo i przywileje pasterzy. Jest to kolejny, ciekawy film nowotarżanina, który od wielu lat opowiada obrazem o różnych aspektach życia górali tatrzańskich. Po filmie zapraszamy na opowieść bacy Piotra Kohuta i regionalisty Józefa Michałka o pasterstwie w Karpatach oraz finisaż wystawy fotograficznej Redyk Karpacki 2013. Wystawę fotograficzną można nadal oglądac w hallu ZCE.

Wstęp na wszystkie imrezy jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy gości, turystów i mieszakńców.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Okładka na zeszyt IIIOkładka na zeszyt IIILudowe okładka na zeszyt (A5) z jasno szarego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość...
    30 zł
  • Ludowe etui na telefon IILudowe etui na telefon IILudowe etui z szarego filcu, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. telefonu komórkowego. Wymiary: szerokość 9 cm, długość 14,5 cm
    25 zł
  • KamizelkaKamizelkaKamizelka dla małego dziecka (4-5 letnie) z cienkiego sukna, z haftowanymi motywami ludowymi, w kolorze kremowym. Długość ok. 33 cm. Szerokość ok. 31 cm.
    80 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.