PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

100 rocznica śmierci Stanisława Witkiewicza

Sobota, 5 września 2015 r.
Autor: Maciej Stasiński

100 rocznica śmierci Stanisława WitkiewiczaBurmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula zaprasza do udziału w uroczystych obchodach 100 rocznicy śmierci Stanisława Witkiewicza. 5 września 2015 roku. W serwisie Watra szczegółowy program obchodów...


14.30 - złożenie kwiatów i zapalenie zniczy na grobie Stanisława Witkiewicza

Stary Cmentarz na Pęksowym Brzyzku

14.00-16.30 - Spacer śladami Stanisława Witkiewicza

Start: Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba, ul. Kościeliska 18

Uczestnicy spaceru słuchając ciekawych opowieści przewodnika tatrzańskiego Macieja Krupy, będą mogli obejrzeć najciekawsze zabytki związane z Artystą, a także rzadko udostępniane projekty architektoniczne jego autorstwa. Spacer zakończy się ok. 16:30 w Galerii Sztuki XX wieku w willi Oksza (ul. Zamoyskiego 25)

17.00 - Msza Święta w intencji ś.p. Stanisława Witkiewicza w 100 rocznicę śmierci

Kaplica Najświętszego Serca Jezusa w Jaszczurówce

18.00 - Rozstrzygnięcie konkursów plastycznych na portret i ilustrację inspirowaną życiem i twórczością St. Witkiewicza i St.I. Witkiewicza oraz literackiego na opowiadanie pt. „Jakby wyglądało moje życie, gdyby obok żył Witkacy”

Ogród przy Kaplicy Najświętszego Serca Jezusa w Jaszczurówce

Uroczystości w Lovranie (Chorwacja) z udziałem Teatru im. St. I. Witkiewicza z Zakopanego – wystawa poświęcona Stanisławowi Witkiewiczowi i Stanisławowi Ignacemu Witkiewiczowi, happening artystyczny.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Poduszka brązowaPoduszka brązowaPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 38 na 38 cm.
    100 zł
  • Okładka na zeszyt IIOkładka na zeszyt IILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23...
    30 zł
  • Okładka na zeszyt IOkładka na zeszyt ILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23 cm.
    30 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.