PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

PASJANS NA DWÓCH

Czwartek, 28 kwietnia 2016 r.
Autor: Anna Kokolus

PASJANS NA DWÓCHStowarzyszenie im. Mieczysława Karłowicza w Zakopanem serdecznie zaprasza na spotkanie podsumowujące projekt „Obywatelskie kształtowanie polityki kulturalnej Podhala” oraz koncert PASJANS NA DWÓCH Grzegorza Turnaua oraz Andrzeja Sikorowskiego, 28 kwietnia (czwartek), o godzinie 19:00 do Aries Hotel&SPA (sala Aspen), ul. M. Zaruskiego 5 w Zakopanem. Wstęp wolny. Jest możliwość rezerwacji miejsc, prosimy o kontakt na: biuro@karlowicz.org.


Projekt realizowany jest w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Partnerzy projektu: Miasto Zakopane, Starostwo Powiatu Tatrzańskiego

***

„Obywatelskie kształtowanie polityki kulturalnej Podhala" to projekt, który Stowarzyszenie im. Mieczysława Karłowicza w Zakopanem realizuje od września 2014 roku w partnerstwie ze Starostwem Tatrzańskim oraz Miastem Zakopane w ramach programu „Obywatele dla demokracji" finansowanego z Funduszy EOG.

W ramach projektu odbywały się debaty z udziałem ekspertów mających doświadczenie w zarządzaniu kulturą na różnych szczeblach. Byli nimi m.in.: Paweł Potoroczyn z Instytutu Adama Mickiewicza, Agnieszka Celeda z Kancelarii Prezydenta RP, Edyta Mydłowska-Krawcewicz z NInA, Aleksander Nowacki z Konior Studio, Piotr Zaczkowski z Instytucji Kultury Katowice Miasto Ogrodów, Michał Merczyński z NinA oraz Malta Festival Poznań, Adam Rozlach Program 1 Polskiego Radia, Krzysztof Trebunia-Tutka, architekt, muzyk, pedagog, Magdalena Sroka z PISF czy Joanna Cichocka-Gula wiceprezydent Sopotu. Dzielili się oni z nami swoimi doświadczeniami w zakresie rozwoju przez kulturę, które z powodzeniem można próbować przenieść na grunt podhalański.
Ponadto miały miejsce spotkania z osobami zajmującymi się kulturą z Podhala: przedstawicielami instytucji kulturalnych, organizacji pozarządowych, radnymi, animatorami kultury oraz twórcami ludowymi. Spotkania te odbywały się w Zakopanem i we wszystkich gminach powiatu tatrzańskiego: Bukowinie Tatrzańskiej, Kościelisku, Poroninie, Białym Dunajcu.

Każdemu spotkaniu towarzyszyły niezwykle żywe i interesujące dyskusje, co tylko utwierdza organizatorów w przekonaniu, że temat jest ważny i warto o nim rozmawiać. W poszczególnych gminach w trakcie spotkań i burzy mózgów z ludźmi kultury zrodziło się mnóstwo interesujących pomysłów, które staraliśmy się ująć w dokumencie strategii kulturalnej Podhala, który Państwu zaprezentujemy 28 kwietnia br.

Więcej o projekcie na stronie www.dlapodhala.pl

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bransoletka PurpurosaBransoletka PurpurosaBransoletka Purpurosa Obw. - 19 cm. Materiały: Jadeit, Marmur (kula), Piryt, Onyks, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    65 zł
  • Naszyjnik "Cukierkowy"Naszyjnik "Cukierkowy"Naszyjnik z kulek agaru oraz koralików szkła Weneckiego - vintage. Obwód 50 cm.
    65 zł
  • „Lykorz mimo włosnyj wóli”„Lykorz mimo włosnyj wóli”Płyta DVD zawiera spektakl „Lykorz mimo włosnyj wóli” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 2 min.) Amatorski Zespół Teatralny im...
    30 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.