PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

„NA GIEWONT SIĘ PATRZY“

Wtorek, 30 stycznia 2018 r.
Autor: Paulina Rzankowska

„NA GIEWONT SIĘ PATRZY“30 stycznia (wtorek), godz. 18:00. Miejsce: STRH Bistro Art Cafe ul. Krupówki 4a - Zakopane. Zapraszamy serdecznie na wyjątkowe spotkanie z autorkami książki, którą powinien przeczytać każdy miłośnik gór i podhalańskiego folkloru. “Na Giewont się patrzy” to barwna, wzruszająca opowieść o tym, jak dawniej żyło się w Tatrach. Barbara Caillot Dubus i Aleksandra Karkowska spotkały się z ponad 30 góralami z dziada pradziada i wysłuchały historii, które czasem bawią, czasem smucą, ale nigdy nie pozostawiają czytelnika obojętnym.


Wszystkie te wyjątkowe spotkania splotły w poruszającą całość, wzbogaconą o unikatowe fotografie archiwalne oraz aktualne portrety bohaterów.

Ze wszystkich wyjątkowych spotkań zebrały zdjęcia i ułożyły opowieść. Przeplotły piękne stare fotografie z rodzinnych albumów z tekstem, który zebrały i współczesnymi portretami naszych rozmówców. Aż trudno uwierzyć, że te stojące boso w lesie dzieci są dziś starszymi osobami.Tak powstała niezwykła, wzruszająca opowieść fotograficzna.

Jak ujęło to w swojej recenzji National Geographic:
„Życie było dyktowane przyrodą, wieczory mijały przy świetle lampy naftowej lub pełni księżyca”. Aleksandra Karkowska i Barbara Caillot Dubus podjęły pracę “poszukiwaczy” - czy może raczej “zatrzymywaczy” - tego, co przemija.

30 stycznia (wtorek), godz. 18:00
Miejsce:
STRH Bistro Art Cafe
Ul. Krupówki 4a
Zakopane

Zobacz w naszym sklepie:
  • Sakiewka VSakiewka VSakiewka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na rzep. Szerokość ok. 9 cm Wysokość ok. 13 cm Długość ze sznurkiem ok. 49 cm Materiał: Filc Kolor: Popielaty
    35 zł
  • Torebka filcowa XTorebka filcowa XTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.