PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

„NA GIEWONT SIĘ PATRZY“

Wtorek, 30 stycznia 2018 r.
Autor: Paulina Rzankowska

„NA GIEWONT SIĘ PATRZY“30 stycznia (wtorek), godz. 18:00. Miejsce: STRH Bistro Art Cafe ul. Krupówki 4a - Zakopane. Zapraszamy serdecznie na wyjątkowe spotkanie z autorkami książki, którą powinien przeczytać każdy miłośnik gór i podhalańskiego folkloru. “Na Giewont się patrzy” to barwna, wzruszająca opowieść o tym, jak dawniej żyło się w Tatrach. Barbara Caillot Dubus i Aleksandra Karkowska spotkały się z ponad 30 góralami z dziada pradziada i wysłuchały historii, które czasem bawią, czasem smucą, ale nigdy nie pozostawiają czytelnika obojętnym.


Wszystkie te wyjątkowe spotkania splotły w poruszającą całość, wzbogaconą o unikatowe fotografie archiwalne oraz aktualne portrety bohaterów.

Ze wszystkich wyjątkowych spotkań zebrały zdjęcia i ułożyły opowieść. Przeplotły piękne stare fotografie z rodzinnych albumów z tekstem, który zebrały i współczesnymi portretami naszych rozmówców. Aż trudno uwierzyć, że te stojące boso w lesie dzieci są dziś starszymi osobami.Tak powstała niezwykła, wzruszająca opowieść fotograficzna.

Jak ujęło to w swojej recenzji National Geographic:
„Życie było dyktowane przyrodą, wieczory mijały przy świetle lampy naftowej lub pełni księżyca”. Aleksandra Karkowska i Barbara Caillot Dubus podjęły pracę “poszukiwaczy” - czy może raczej “zatrzymywaczy” - tego, co przemija.

30 stycznia (wtorek), godz. 18:00
Miejsce:
STRH Bistro Art Cafe
Ul. Krupówki 4a
Zakopane

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bańka choinkowa IIIBańka choinkowa IIIBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    10 zł
  • Korale folkowe IKorale folkowe IKorale folkowe wykonane z zielonego tybetu i żółtej włóczki. Zawiązywane. Długość całości 106 cm.
    70 zł
  • Torebka filcowa XVTorebka filcowa XVOkrągła torebka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki.   Obwód ok. 57 cm Wysokość ok.20 cm Wysokość z...
    60 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.