PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

„NA GIEWONT SIĘ PATRZY“

Wtorek, 30 stycznia 2018 r.
Autor: Paulina Rzankowska

„NA GIEWONT SIĘ PATRZY“30 stycznia (wtorek), godz. 18:00. Miejsce: STRH Bistro Art Cafe ul. Krupówki 4a - Zakopane. Zapraszamy serdecznie na wyjątkowe spotkanie z autorkami książki, którą powinien przeczytać każdy miłośnik gór i podhalańskiego folkloru. “Na Giewont się patrzy” to barwna, wzruszająca opowieść o tym, jak dawniej żyło się w Tatrach. Barbara Caillot Dubus i Aleksandra Karkowska spotkały się z ponad 30 góralami z dziada pradziada i wysłuchały historii, które czasem bawią, czasem smucą, ale nigdy nie pozostawiają czytelnika obojętnym.


Wszystkie te wyjątkowe spotkania splotły w poruszającą całość, wzbogaconą o unikatowe fotografie archiwalne oraz aktualne portrety bohaterów.

Ze wszystkich wyjątkowych spotkań zebrały zdjęcia i ułożyły opowieść. Przeplotły piękne stare fotografie z rodzinnych albumów z tekstem, który zebrały i współczesnymi portretami naszych rozmówców. Aż trudno uwierzyć, że te stojące boso w lesie dzieci są dziś starszymi osobami.Tak powstała niezwykła, wzruszająca opowieść fotograficzna.

Jak ujęło to w swojej recenzji National Geographic:
„Życie było dyktowane przyrodą, wieczory mijały przy świetle lampy naftowej lub pełni księżyca”. Aleksandra Karkowska i Barbara Caillot Dubus podjęły pracę “poszukiwaczy” - czy może raczej “zatrzymywaczy” - tego, co przemija.

30 stycznia (wtorek), godz. 18:00
Miejsce:
STRH Bistro Art Cafe
Ul. Krupówki 4a
Zakopane

Zobacz w naszym sklepie:
  • Ludowe etui na telefon IILudowe etui na telefon IILudowe etui z szarego filcu, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. telefonu komórkowego. Wymiary: szerokość 9 cm, długość 14,5 cm
    25 zł
  • Bransoletka PurpurosaBransoletka PurpurosaBransoletka Purpurosa Obw. - 19 cm. Materiały: Jadeit, Marmur (kula), Piryt, Onyks, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    65 zł
  • Gwiozdkowo Opowiostka - Hanka RybkaGwiozdkowo Opowiostka - Hanka RybkaZespół wykonuje kolędy polskie oraz pastorałki pochodzące z Podhala i nie tylko. Prezentowany program jest oparty na płycie zatytułowanej "Gwiozdkowo Opowiastka"...
    25 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.