PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Spotkanie z Peterem Chrzanowskim

Piątek, 2 czerwca 2023 r.
Autor: Muzeum Tatrzańskie

Spotkanie z Peterem ChrzanowskimW piątek 2 czerwca o godzinie 17:00 zapraszamy do gmachu głównego Muzeum Tatrzańskiego, ul. Krupówki 10, na spotkanie z Peterem Chrzanowskim oraz pokaz filmów. Narciarz ekstremalny i paralotniarz Peter Chrzanowski, nasz rodak mieszkający na stałe w Kanadzie, zaprezentuje dwa swoje filmy: "Valdez Goes Extreme" oraz "Golden Rush".


Pierwszy film relacjonuje Mistrzostwa Świata w narciarstwie ekstremalnym, które odbyły się w 1990 roku w alaskańskim Valdez. Można zobaczyć najlepszych narciarzy ówczesnej doby w akcji, gdy dokonują karkołomnych zjazdów po dziewiczych stokach. 

Drugi film koncentruje się na opowiadaniu, jak powstawał nowy ośrodek narciarski w Kanadyjskich Górach Skalistych w miejscowości Golden. Odsłania też kulisy realizowania ogromnej inwestycji, gdy potężny zagraniczny inwestor bez liczenia się z opinią miejscowej ludności wkracza do cichej mieściny, powodując ostry konflikt interesów. 

Więcej na temat tych dwóch filmów oraz niezwykłego życiorysu Petera Chrzanowskiego można przeczytać w jego autobiograficznej książce "Szusss, czyli jak przeżyłem samego siebie", która będzie dostępna na spotkaniu. Filmy będą wyświetlane w wersji angielskiej, z komentarzem i tłumaczeniem na żywo Petera Chrzanowskiego. Spotkanie poprowadzi Wojciech Szatkowski z Muzeum Tatrzańskiego.

Serdecznie zapraszamy!

Wstęp wolny.

Zobacz w naszym sklepie:
  • "Na Was zawsze można liczyć""Na Was zawsze można liczyć""Na Was zawsze można liczyć" - 40 stronnicowy album z fotografiami Grzegorza Gałązki i tekstem Ks. Władysława Mariana Zarębczana. Wydawnictwo MICHALINEUM. My, górale...
    40 zł
  • Baciarujciez chłopcy - Trebunie TutkiBaciarujciez chłopcy - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Władysław Trebunia-Tutka, Krzysztof Trebunia-Tutka, Andrzej Polak, Anna...
    35 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IIIMagnes Folk na lodówkę IIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.