PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Załuczne

Kultura

Festyn Rodzinny w Załucznem

Poniedziałek, 16 sierpnia 2010 r.
Autor: Stanisław Bukowski - CKIP Czarny Dunajec

Festyn Rodzinny w ZałucznemOrganizatorami Festynu Rodzinnego w Załucznem było Centrum Kultury i Promocji Gminy w Czarnym Dunajcu, Oddział Związku Podhalan w Załucznem, Rada Sołecka w Załucznem oraz OSP Załuczne. Uroczystość rozpoczęto w kaplicy uroczystą Msza Święta, na której obecne były delegacje pocztów sztandarowych ZP i OSP.


W trakcie Mszy Św. poświęcono sztandar niedawno powstałego Związku Podhalan w Załucznem, a ks. proboszcza Kazimierza Lenarta mianowano kapelanem ZP Załuczne.

Po Mszy wszystkie poczty sztandarowe i zaproszeni gości przemaszerowali na plac obok kaplicy, gdzie po uroczystych przemowach rozpoczął się festyn rodzinny.

Impreza rozpoczęła się od zaprezentowania zespołów regionalnych z terenu gminy Czarny Dunajec oraz z miejscowości na terenie Słowacji. Wystąpił zespół regionalny „Sykowni” z Załucznego, kapela góralska, bawił publiczność również zespół Roztock. Na scenie pojawił sie również zespół „Daily” ze Słowacji grający muzykę country.

Nie zabrakło tradycyjnych konkursów ze wspaniałymi nagrodami dla dzieci, młodzieży i dorosłych, które prowadził Wojciech Zawiła wraz z Markiem Szubą.

Festyn zgromadził ludzi nie tylko z Załucznego, ale i z całej Gminy Czarny Dunajec oraz turystów przebywających na Podhalu. Na koniec festynu odbyła się wspaniała zabawa taneczna, na której przygrywał zespół „Golfy” ze Słowacji. Udana pogoda i mnóstwo gości sprawiły, że bawiono się wyśmienicie do późna w nocy.

Festyn zorganizowany został w ramach programu POLSKO-SŁOWACKIE INSPIRACJE FOLKLORYSTYCZNE EUROREGION TATRY 2010. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu "Tatry" w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczypospolita Polska - Republika Słowacka 2007-2013 w dniu 1 sierpnia 2010r.

Zobacz w naszym sklepie:
  • "Na Was zawsze można liczyć""Na Was zawsze można liczyć""Na Was zawsze można liczyć" - 40 stronnicowy album z fotografiami Grzegorza Gałązki i tekstem Ks. Władysława Mariana Zarębczana. Wydawnictwo MICHALINEUM. My, górale...
    40 zł
  • Ludowe etui na tablet IVLudowe etui na tablet IVLudowe etui z szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Sakiewka IIISakiewka IIISakiewka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na rzep. Szerokość ok. 10 cm Wysokość ok. 17 cm Długość ze sznurkiem ok. 50 cm Materiał: Filc Kolor: Popielaty
    40 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.