PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Załuczne

Kultura

Festyn Rodzinny w Załucznem

Poniedziałek, 16 sierpnia 2010 r.
Autor: Stanisław Bukowski - CKIP Czarny Dunajec

Festyn Rodzinny w ZałucznemOrganizatorami Festynu Rodzinnego w Załucznem było Centrum Kultury i Promocji Gminy w Czarnym Dunajcu, Oddział Związku Podhalan w Załucznem, Rada Sołecka w Załucznem oraz OSP Załuczne. Uroczystość rozpoczęto w kaplicy uroczystą Msza Święta, na której obecne były delegacje pocztów sztandarowych ZP i OSP.


W trakcie Mszy Św. poświęcono sztandar niedawno powstałego Związku Podhalan w Załucznem, a ks. proboszcza Kazimierza Lenarta mianowano kapelanem ZP Załuczne.

Po Mszy wszystkie poczty sztandarowe i zaproszeni gości przemaszerowali na plac obok kaplicy, gdzie po uroczystych przemowach rozpoczął się festyn rodzinny.

Impreza rozpoczęła się od zaprezentowania zespołów regionalnych z terenu gminy Czarny Dunajec oraz z miejscowości na terenie Słowacji. Wystąpił zespół regionalny „Sykowni” z Załucznego, kapela góralska, bawił publiczność również zespół Roztock. Na scenie pojawił sie również zespół „Daily” ze Słowacji grający muzykę country.

Nie zabrakło tradycyjnych konkursów ze wspaniałymi nagrodami dla dzieci, młodzieży i dorosłych, które prowadził Wojciech Zawiła wraz z Markiem Szubą.

Festyn zgromadził ludzi nie tylko z Załucznego, ale i z całej Gminy Czarny Dunajec oraz turystów przebywających na Podhalu. Na koniec festynu odbyła się wspaniała zabawa taneczna, na której przygrywał zespół „Golfy” ze Słowacji. Udana pogoda i mnóstwo gości sprawiły, że bawiono się wyśmienicie do późna w nocy.

Festyn zorganizowany został w ramach programu POLSKO-SŁOWACKIE INSPIRACJE FOLKLORYSTYCZNE EUROREGION TATRY 2010. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu "Tatry" w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczypospolita Polska - Republika Słowacka 2007-2013 w dniu 1 sierpnia 2010r.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Ludowe etui na telefon IILudowe etui na telefon IILudowe etui z szarego filcu, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. telefonu komórkowego. Wymiary: szerokość 9 cm, długość 14,5 cm
    25 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VIMagnes Folk na lodówkę VIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • „Portki”„Portki”Płyta DVD zawiera spektakl „Portki” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 47 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.