PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zaproszenia

XXII Memoriał im. Jana Strzeleckiego w narciarstwie wysokogórskim

Sobota, 13 marca 2010 r.
Autor: Marek Głogoczowski

Kluby Wysokogórskie w Krakowie i Warszawie zapraszają na XXII Memoriał im. Jana Strzeleckiego w narciarstwie wysokogórskim w dniu 13 marca 2010 roku (sobota).


Program imprezy

Godz. 8.00: wyjście zawodników ze schroniska w Roztoce (1030 m). Stąd idziemy szlakiem do Morskiego Oka, gdzie o godz. 9.00 start z tafli jeziora (1040 m) do podbiegu na czas, w zespołach 2 osobowych, aż na Przełęcz Szpiglasową (2114 m). Następnie wejście (w rakach) na szczyt Szpiglasowego Wierchu (2172 m) i powrót na Przeł. Szpiglasową. Z przełęczy grupa "sportowa" zjeżdża na linie (dodatkowe punkty) na stronę 5 Stawów, zaś "turyści" schodzą normalnie, po łańcuchach ubezpieczających ścieżkę letnią. Spod tej przełęczy planujemy zjazd terenowy na czas, w parach po bramkach, na (zamarzniętą) taflę Wielkiego Stawu w Pięciu Stawach Polskich (1665 m). Ewentualny odcinek fakultatywny na Kozi (2291 m) Wierch lub Zawrat (2159 m). Zakończenie imprezy w schronisku w 5 Stawach.

Lista startowa będzie zamknięta na 30 minut przed zbiorowym wymarszem z Roztoki. Warunkiem uczestnictwa jest członkowstwo polskiego bądź zagranicznego klubu alpinistycznego, oraz wpłacenie 50 zł na osobę na pokrycie kosztów uroczystego zakończenia zawodów.

Uwaga! Konieczność posiadania kasków ochronnych, raków, oraz "Piepsów". Osoby chcące startować w grupie "sportowej" muszą dodatkowo być wyposażone w łopaty i sondy lawinowe (ew. do wypożyczenia w Tatra-Trade), oraz uprzęż, dwie pętle i dwa zakręcane karabinki (ew. także "zjazdownik") Ze względu na wysokogórski charakter trasy zawodnicy muszą mieć ukończone 18 lat, osoby młodsze mogą startować tylko w parze z osobami dorosłymi.

Organizatorzy proszą o wcześniejsze zgłaszanie uczestników w celu rezerwacji noclegów w schronisku w Roztoce (cena 30 zł za pierwszą noc, dodatkowa noc z soboty na niedzielę gratis.)

Zobacz w naszym sklepie:
  • „Baby i Dezerterzy”„Baby i Dezerterzy”Płyta DVD zawiera spektakl „Baby i dezerterzy” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej (57 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka działający...
    40 zł
  • Torebka filcowa XIVTorebka filcowa XIVTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Bransoletk​a "Moon"Bransoletk​a "Moon"Bransoletka z hematytów, masy perłowej, muszli szarej, asymetryczna. Obw. 19 cm.
    45 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.