PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zaproszenia

27. marca Finał Pucharu Polski Amatorów Berghaus Cup Zawody KW Zakopane w ski-alpinizmie

Sobota, 27 marca 2010 r.
Autor: Wojciech Szatkowski

fot. Wojciech SzatkowskiKlub Wysokogórski Zakopane zaprasza na II. zawody Klubu Wysokogórskiego Zakopane w ski-alpinizmie Berghaus Cup, które odbędą się w dniu 27 marca 2010 r. (sobota). Zawody będą finałem Pucharu Polski amatorów w ski-alpinizmie. Zapraszamy na nie wszystkich miłośników tego pięknego sportu.


Zawody Polskiego Związku Alpiznimu i KW Zakopane – były organizowane w latach 1963-1996 w rejonie Doliny Pięciu Stawów Polskich i Hali Gąsienicowej, a ich głównym organizatorem był KW Zakopane. Zawody te były organizowane w formie zjazdu terenowego np. z Przełęczy Schodki do Dolinki Pustej, czy z Gładkiej do Doliny Pięciu Stawów Polskich. W latach 1993-1996 zawodnicy rywalizowali też na trasie ski-alpinistycznej. Organizator KW Zakopane (Maciej Pawlikowski). Najambitniejsze zawody miały miejsce w roku 1993, kiedy to trasa prowadziła z Doliny Pięciu Stawów Polskich przez szczyt Świnicy, Skrajną Przełęcz, Murowaniec i Zawrat (wtedy kierownikiem trasy był znany ski-alpinista, przewodnik tatrzański, Piotr Konopka). W 2008 r. powrócono do organizacji przez KW Zakopane zawodów ski-turowych.
Zawody odbędą się na następującej trasie w kategorii amatorskiej: Wyżnia Kira Miętusia (start zawodników) – Zahradziska – Przysłop Miętusi – Wielka Polana Małołącka – Wyżnie – Przełęcz Kondracka – Kopa Kondracka (2004 m) – Przełęcz pod Kopą Kondracką – Suchy Wierch Kondracki – zjazd na Halę Kondratową i nartostradą do „esa” - podejście na nartach do schroniska na Kalatówkach (meta). Limit czasowy na Przełęcz Kondracką 3 godziny.
Zawodnicy na trasie sportowej (z licencjami) startują na trasie dłuższej: Wyżnia Kira Miętusia (start zawodników) – Zahradziska – Przysłop Miętusi – Wielka Polana Małołącka – Wyżnie – Przełęcz Kondracka – Kopa Kondracka (2004 m) – Przełęcz pod Kopą Kondracką – Suchy Wierch Kondracki – zjazd na Halę Kondratową i nartostradą do „esa” – stąd podchodzą na fokach trasą FIS II na Goryczkową i zjeżdżają do „esa” a stamtąd podchodzą do schroniska na Kalatówkach (meta).
Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany trasy w zależności od warunków atmosferycznych. Jeżeli warunki nie pozwolą zawody zostaną rozegrane na trasie zastępczej, którą podamy 5 dni przed rozpoczęciem zawodów.
Wyposażenie obowiązkowe zawodników w kategorii amatorskiej: narty do ski-alpinizmu, kijki, plecak, kask, raki. Kask należy mieć na głowie od startu do mety.
Wyposażenie obowiązkowe dla zawodników w kategorii sportowej: narty do ski-alpinizmu, kijki, plecak, kask, raki, zestaw anty lawinowy: pieps (detektor lawinowy), łopata, sonda.

Wpisowe na zawody: 50 zł  

Program zawodów

27 marca 2010 r. – godzina 8.30 – wylot Doliny Kościeliskiej, Kiry, restauracja „Harnaś” - zamknięcie listy startowej, odprawa zawodników, podanie ostatecznej trasy zawodów

9.15 – transport depozytów osobistych na Kalatówki (depozyt na rzeczy osobiste otrzyma każdy z zawodników)

9.30 – przejście zawodników na start na Wyżniej Kirze Miętusiej

10.00 – start zawodników

14.30 – wspólny obiad w schronisku na Kalatówkach czyli Berghaus Party

16.00 – uroczyste rozdanie nagród

 

Organizator: Klub Wysokogórski Zakopane

Kierownik zawodów: Wojciech Szatkowski

Kontakt: zgłoszenia prosimy nadsyłać mailem na adres w.szatkowski@poczta.onet.pl lub tel. 0-606/978-257.

Zobacz w naszym sklepie:
  • BALLADA O ŚMIERCI JANOSIKA - Trebunie TutkiBALLADA O ŚMIERCI JANOSIKA - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Krzysztof Trebunia-Tutka, Andrzej Polak, Anna Trebunia-Tutka, Wojciech...
    40 zł
  • Okładka na zeszyt IIIOkładka na zeszyt IIILudowe okładka na zeszyt (A5) z jasno szarego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość...
    30 zł
  • „Skąpiec”„Skąpiec”Płyta DVD zawiera spektakl „Skąpiec” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 23 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    40 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.