PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zaproszenia

XII Tatrzański Zlot Pojazdów Zabytkowych

27 kwietnia – 3 maja 2012 r.
Autor: AKS

XII Tatrzański Zlot Pojazdów ZabytkowychW dniach 27 kwietnia - 3 maja odbędzie się XII Tatrzański Zlot Pojazdów Zabytkowych. Z pałacu w Kurozwękach jego uczestnicy dotrą do Zakopanego.


Trasa tegorocznego Zlotu rozpocznie się od zlotu gwiaździstego w dniu 27 kwietnia tj. w piątek w Pałacu w Kurozwękach, gdzie uczestnicy zapoznają się z tamtejszymi atrakcjami i uświetnią swoimi pojazdami swój pobyt na terenie Pałacu.

Właściwe rozpoczęcie Zlotu nastąpi w dniu 28 kwietnia czyli w sobotę na rynku w Pińczowie. Z Pińczowa kawalkada zabytkowych pojazdów pod nadzorem policji przemieści się do Bochni, gdzie zaplanowany jest nocleg, oraz poprzedzające go zwiedzanie Kopalni Soli w Bochni.

Następnego dnia, czyli 29 kwietnia w niedzielę, w odpowiedzi na zaproszenie władz miasta Bochnia nasze pojazdy staną na rynku w Bochni, gdzie odbędą się pokazy, gala pojazdów i inne atrakcje. Po południu opuścimy Bochnię, skąd, z uwagi na brak jakiegokolwiek zainteresowania przejedziemy przez tereny ziemi limanowskiej i nowosądeckiej by skierować się w rejon Jeziora Czorsztyńskiego.

By oddać sprawiedliwość Urząd Miasta Limanowa wykazał zainteresowanie naszą imprezą, nie był jednak w stanie sfinansować naszego pobytu w Limanowej, a organizatorów, z uwagi na szczupłość środków finansowych nie stać na za sponsorowanie imprezy w Limanowej (niestety wydatek rzędu 1500 zł to dla nas bardzo duża kwota).

W Krainie Śpiącego Wulkanu w Kluszkowcach, u podnóża góry Wdżar zorganizowany zostanie pokaz pojazdów zlotowych. W czasie gdy nasze pojazdy będą się prezentować publiczności, uczestnicy Zlotu, po wyjechaniu wyciągiem na górę Wdżar (766 m n.p.m.) będą podziwiać przepiękne widoki rozpościerające się na całą okolicę.

Można będzie zobaczyć m.in. cztery parki narodowe (Pieniński, Gorczański, Tatrzański, Babiogórski), Jezioro Czorsztyńskie, Tatry oraz całą Kotlinę Nowotarską. Po kolacji uczestnicy Zlotu przemieszcza się w koło jeziora do Białki tatrzańskiej na nocleg.

W poniedziałek 30 kwietnia do południa odbędzie się pokaz na terenie basenów termalnych w Bukowinie Tatrzańskiej „Terma Bukowina”, a w godzinach popołudniowych uczestnicy zlotu zjada do Zakopanego przez Głodówkę i Wierch Poroniec.

Przez kolejne dwa dni odbędą się pokazy na terenie zakopanego, m.in. na placu pod Gubałówką, pod Wielką Krokwią i przed Hotelem „Nosalowy Dwór” gdzie mieścić się będzie baza Zlotu. Zakończenie Zlotu przewidziano na dzień 3 maja czwartek w godzinach rannych.

W zlocie weźmie udział 38 pojazdów zabytkowych, najstarszy z 1924 roku, najmłodszy to Jeep Grand Wagoneer z 1987 roku. Wśród prezentowanych pojazdów znajdą się takie perełki jak np. American La France, jeden z dwóch istniejących w Europie egzemplarzy samochodu strażackiego (drugi znajduje się w Niemczech), z 1925 roku, oraz sportowy samochód tej samej marki, jedyny egzemplarz w Polsce z 1927 roku. W zlocie uczestniczyć też będą liczne egzemplarze samochodów marki Mercedes-Benz i BMW. Nie zabraknie produkcji czasów demokracji ludowej np. nieśmiertelnej Syreny, enerdowskiego Wartburga, czy czeskich samochodów marki Skoda i Aero. Pojawi się król samochodów Rolls-Royce oraz trzy różne egzemplarze również brytyjskich Jaguarów. Wśród uczestników zlotu znajdzie się też reprezentacja pojazdów amerykańskich, od czasów Ala Capone do  współczesności. Że nie wspomnę o takich perełkach jak ulubione auto prezydenta Francji Charlesa de Gaulla, Citroen DS, samochód księżnej Monako Grace Kelly, Rover P6, czy austriacki Steyr. W zlocie uczestniczą prócz kolekcjonerów z Polski, nasi czescy koledzy.

Tradycyjnie od dwunastu lat Komandorem Zlotu jest Krzysztof Stokłosa, twórca i pomysłodawca tej imprezy. W jego też imieniu zapraszamy wszystkich do oglądania naszych pojazdów w punktach gdzie będą prezentowane.

Vice-komandor XII Tatrzańskiego
Zlotu Pojazdów Zabytkowych
Rzecznik Prasowy
mgr Marek Kowalik

Szczegółowy program zlotu: Plan XII TZPZ 2012.pdf

Zobacz w naszym sklepie:
  • Sakiewka IIISakiewka IIISakiewka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na rzep. Szerokość ok. 10 cm Wysokość ok. 17 cm Długość ze sznurkiem ok. 50 cm Materiał: Filc Kolor: Popielaty
    40 zł
  • Portfel IIIPortfel IIIPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z białej podszewki.   Szerokość ok. 12 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor: Biały, czarny
    35 zł
  • Falkon szklany IIFalkon szklany IIFalkon szklany w postaci cylindra z lekko wklęsłymi ścianami, z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 35 cm, średnica 14 cm.
    170 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.