PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Bukowina Tatrzańska

Kultura

„Dusza na dłoni”

Czwartek, 24 lipca 2014 r.
Autor: Alicja Wierzbanowska

„Dusza na dłoni”To już drugi wakacyjny piątek, który w Domu Ludowym upłynął pod znakiem wernisażu wystawy z cyklu „Dusza na dłoni”. Bohaterkami tego wieczoru, a właściwie tego tygodnia są: Pani Agnieszka Remiasz z Białki Tatrzańskiej - fotograf z zamiłowania oraz Pani Małgorzata Rynarzewska z Poznania - malarki, scenografa, kostiumologa. Podczas wernisażu, który swoją obecnością uświetnił Pan Zbigniew Proszowski - Wiceprzewodniczący Komisji Oświaty i Kultury Powiatu Tatrzańskiego oraz Pan Janusz Stachoń – Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Bukowiny Tatrzańskiej, Artystki opowiedziały bliżej o swoich pasjach i o swojej duszy…


Pani Agnieszka Remiasz fotografią zajmuje się od 2007 r. Jest autorką albumu „Pozdrowienia z Białki Tatrzańskiej” wydanego w 2009 roku,  zaś obecnie jest w trakcie przygotowań albumu „Bajeczny świat Tatr”, który ma się ukazać na początku przyszłego roku z okazji  150. rocznicy urodzin  Kazimierza Przerwy-Tetmajera. Pani Agnieszka fotografuje zarówno pejzaże, jak i  świat przyrody widziany z bardzo bliska. Oglądając zdjęcia prezentowane na wystawie każdy może dostrzec piękno otaczającego nas na co dzień a często nie zauważanego świata przyrody.

Pani Małgorzata Rynarzewska pracuje jako plastyk w Muzeum Zamek Górków w Szamotułach. Zajmuje się malarstwem, scenografią, konserwacją zabytków, architekturą wnętrz i terenów zielonych, wystawiennictwem, edukacją dzieci i młodzieży, a także prowadzi zajęcia malarskie na Uniwersytecie Trzeciego Wieku.  Na swoim koncie ma wiele wystaw m.in.: w Galerii „Od czasu do czasu” – Gdynia-Orłowo, Galerii „Arti Do Tuum” – Kraków, Galerii„Pod Aniołem” – Rabka Zdrój, MTG Ambermarkt 2010 – Gdańsk, Galerii „ArteFactory” – Kraków, Klubie Nauczyciela – Łódź, ODK Kadr – Warszawa, Ośrodku Kultury Karolew – Łódź, Centrum Wikliniarstwa – Rudnik nad Sanem, Klubie Niezależnych – Podkowa Leśna, Ośrodku Medycyny Naturalnej – Sierosław. Malarski świat Małgorzaty Rynarzewskiej jest klarownym obrazem jej samej – kobiety delikatnej i wrażliwej, a równocześnie silnej i zdecydowanej, bo odważnie budującej siebie, własne życie i warsztat artystyczny. Na naszej wystawie znalazły się barwne, tryskające optymizmem prace przedstawiające m.in. tęczę – kobietę o wielu twarzach oraz obrazy namalowane żywicą – ilustrujące wnętrze bursztynu.

Wystawę można oglądać jeszcze do czwartku w godzinach od 10.00 do 20.00, zaś od soboty zapraszamy w świat malarstwa na szkle Pani Anieli Stanek z Chochołowa oraz kolorowych kwiatów z bibuły autorstwa Pani Stanisławy Majdy ze Świniarska.

Zobacz w naszym sklepie:

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.