PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Patronat medialny WATRA

Siła i Patos , czyli Mistrz Rubens w Zakopanem

Niedziela, 6 lipca 2014 r.   Autor: Piotr Kyc

Siła i Patos , czyli Mistrz Rubens w ZakopanemOd soboty 5 lipca można oglądać w zakopiańskiej Miejskiej Galerii Sztuki 81 grafik z warsztatu P. P. Rubensa. Otwarcie wystawy, pt.:” Siła i Patos. Barokowy Świat Mistrza Rubensa” miało miejsce na Placu Niepodległości. Wystawa „przyjechała” do Zakopanego z Siegen miejsca urodzenia słynnego artysty, gdzie znajduje się Siegerland Museum. Wśród litografii, miedziorytów i drzeworytów obok kilku prac wykonanych samodzielnie przez mistrza znajdują się grafiki zrobione wg jego projektów przez pracujących dla niego słynnych grafików: Lukasa Vorstermana, Jana Witdoeka, Boetiusa a Bolswerta, Pietera de Jode II, Nicolasa Lauwersa, Paulusa Pontiusa, Mariunusa van der Gosa, Christoffela Jeghera. czytaj więcej


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.