PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Nominowani do Nagrody im. Wisławy Szymborskiej

Wtorek, 8 lipca 2014 r.   Autor: Piotr Kyc

Nominowani do Nagrody im. Wisławy Szymborskiej7 lipca, w Galerii Jednego Autora działającej przy w Tatrzańskiej Agencji Rozwoju, Promocji i Kultury odbyło się spotkanie z nominowanymi do II edycji Konkursu im. Wisławy Szymborskiej. Organizatorem konkursu jest Fundacja Wisławy Szymborskiej. Nagroda ma charakter międzynarodowy, przyznawana jest co roku za książką poetycką wydaną w języku polskim w roku poprzedzającym. Kapituła nagrody spośród 171 tomów wydanych w 2013 roku i zgłoszonych do konkursu wybrała 5 nominowanych: Wojciech Bonowicz za tom Echa (Biuro Literackie) Jacek Dehnel za tom Języki obce (Biuro Literackie) Mariusz Grzebalski za tom W innych okolicznościach (Wydawnictwo EMG) Julia Hartwig za tom Zapisane (Wydawnictwo a5) Michał Sobol za tom Pulsary (Wydawnictwo Nisza) czytaj więcej


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.