Bukowsko
Kultura
"Ślebodni" na festiwalu w Bukowsku
Autor: Maria Dudek
W dniach 6 - 8 lipca Zespół Góralski „Ślebodni” z Leśnicy-Gronia uczestniczył w XVIII Ogólnopolskim Festiwalu „Bukowskie Prezentacje Młodych” w Bukowsku. Brały w nim udział kapele, grupy śpiewacze i soliści z 4 województw : małopolskiego, łódzkiego, podkarpackiego i lubelskiego.
"Ślebodni" brali udział w konkursie, ale równocześnie prezentowali swój program 3-krotnie podczas trwania imprezy. Imprezę prowadził młody Marcin Trebunia-Tutka.
Grupa śpiewacza "Ślebodnych" w składzie: Edyta Rzepka, Patrycja Sikoń, Sławomir Bafia, Damian Bafia, Maciej Tylka, Klaudia Furczoń, Dawid Rusin, Teresa Kopec, Kamil Gacek, Kamila Bryniarska zajęła II miejsce. W gronie kapel I miejsce przypadło Jutrzence z Zakopanego, nasza kapela zajęła III miejsce, wśród solistów śpiewaków III miejsce zajęła Regina Gąsienica Giewont.
- Bransoletka "Moon"
Bransoletka z hematytów, masy perłowej, muszli szarej, asymetryczna. Obw. 19 cm. 45 zł - Saszetka I
Saszetka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z brązowej podszewki. Szerokość ok. 22 cm. Wysokość ok. 18 cm Materiał: Filc...50 zł - Ludowe etui na telefon II
Ludowe etui z szarego filcu, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. telefonu komórkowego. Wymiary: szerokość 9 cm, długość 14,5 cm 25 zł



