PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Czarny Dunajec

Wiadomości

Podróż kontynentalna w Czarnym Dunajcu

Sobota, 20 czerwca 2015 r.
Autor: Urząd Gminy w Czarnym Dunajcu

Podróż kontynentalna w Czarnym DunajcuPodróż dookoła świata przez 5 kontynentów - Europę, Afrykę, Azję, Amerykę i Australię to temat festynu szkolnego, który odbył się na terenie szkół w Czarnym Dunajcu. W niedzielne popołudnie wspólną zabawę rozpoczęli nauczyciele i uczniowie. Wszystkiemu przyglądali się rodzice. Dzieci biorące udział kontynentalnej zabawie musiały przygotować stroje stylizowane na daną kulturę, by później wziąć udział w balu, zabawach i konkursach przygotowanych specjalnie na tą okazję.


Afrykę charakteryzowały koraliki, spódniczki i medaliony, Amerykę - sombrero, ponczo, pióropusze, Azję - kapelusiki, wachlarze, pismo chińskie, Europa - maski weneckie, czapki kucharskie, a Australię maski koala, bumerang, malowanie twarzy.

Uczestnicy zabawy zaprezentowali kulturę, zwyczaje panujące na danych kontynentach. W salach lekcyjnych i na korytarzu znajdowały się stoiska z rekwizytami charakterystycznymi dla kontynentów.

Nie zabrakło folkloru kontynentalnego, malowania twarzy, integracyjnych zabaw, tańców, dmuchańca, kącika foto, zagadek, słodkich ciach i ciasteczek i kiermaszu z ciekawymi przedmiotami z 4 stron świata. Każdy mógł zaopatrzyć się w drobne pamiątki z podróży.

Podczas festynu można było podziwiać wystawę prac dzieci i młodzieży pt.: „Anioły z mojej wyobraźni". Ogłoszone zostały też wyniku i wręczone nagrody.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa XITorebka filcowa XITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. UWAGA - dodatkowo...
    160 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.