PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Kluszkowce

Zaproszenia

Uroczystości pobeatyfikacyjne w Kluszkowcach

1–2 maja 2011 r.
Autor: o. Włodzimierz Tochmański OCD

Marsz ewangelizacyjny, warsztaty i grupy dzielenia wokół nauczania i osoby Jana Pawła II, kamienny pomnik na cokole, wąwóz papieski, tablice informacyjne, ogólnopolskie spotkanie dziękczynne, a przede wszystkim Eucharystia i modlitwa – to główne sposoby uczczenia polskiego Papieża w Kluszkowcach na Podhalu.


Dnia 1 maja w Kluszkowcach podczas Mszy św. dziękczynnej za beatyfikację Jana Pawła II o godz. 11.30 odsłonięty zostanie pomnik Papieża bł. Jana Pawła II z kamienia, zbudowany na cokole i placu obok kościoła parafialnego pw. św. Rafała Kalinowskiego, w którym posługują karmelici bosi. Pomnik został ufundowany przez rodzinę Wolskich i ich znany w całej Polsce tutejszy zakład kamieniarski. Wszystkim uczestnikom Eucharystii rozdane zostaną piękne obrazki z bł. Janem Pawłem II. Poświęcenie pomnika będzie 4 czerwca przez kardynała Stanisława Dziwisza, metropolitę krakowskiego, podczas jego obecności w parafii przy bierzmowaniu młodzieży z parafii Kluszkowce i Maniowy.

Następnego dnia 2 maja w Kluszkowcach odbędzie się ogólnopolskie spotkanie dziękczynne za beatyfikację Jana Pawła II „Wielkich dzieł Boga nie zapominajmy”, organizowane przez Ruch Światło-Życie i jego pobliską centralę w Krościenku oraz naszą parafię Matki Bożej Częstochowskiej w Kluszkowcach, z zawiązaniem wspólnoty w kościele parafialnym o godz. 10.00, marszem ewangelizacyjnym z kościoła spod pomnika Papieża przez wioskę do Wąwozu Skalnego, zwanego Papieskim, gdzie w pobliskich salach restauracji dolnej „Pod wulkanem” i Ośrodka Narciarskiego Czorsztyn-Ski będą warsztaty oraz grupy dzielenia z młodzieżą i wszystkimi uczestnikami na temat bł. Jana Pawła II oraz wspólna Eucharystia o 13.00 i na zakończenie agapa.

Ponadto w Kluszkowcach powstaje Wąwóz Papieski w miejscu, gdzie w lipcu 1978 r. modlił się kard. Wojtyła wraz z oazami - od Wąwozu Skalnego zaczynając i idąc w górę na ok. 1- 2 godzin drogi na górę Wdżar poprzez wąskie ścieżki, jak w Wąwozie Homole. Są już przyznane na to fundusze europejskie.

Istnieje już szlak papieski i krzyż przy ołtarzu polowym w Wąwozie Skalnym, w którym rozpoczyna się zawsze turystyczny sezon letni, podobnie jak sezon zimowy i Puchar Gorców rozpoczynają się specjalną Mszą św., na górze Wdżar. Powstała także okolicznościowa tablica informacyjna o szlaku papieskim w Kluszkowcach. Jest to wszystko owocem współpracy mieszkańców, przedsiębiorców, władz samorządu i parafii.

www.karmel.czorsztyn.pl

Zobacz w naszym sklepie:
  • Spinka góralska VISpinka góralska VIMetalowa, mała spinka góralska w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 5 cm, długość (z przekolacem) 14,5 cm.
    240 zł
  • Obraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    300 zł
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom IISłownik biograficzny "Podhalanie" tom IILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - kilkaset osób znalazło się w tomie II Słownika biograficznego "Podhalanie". Słownik biograficzny...
    70 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.