PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Kluszkowce

Zaproszenia

Uroczystości pobeatyfikacyjne w Kluszkowcach

1–2 maja 2011 r.
Autor: o. Włodzimierz Tochmański OCD

Marsz ewangelizacyjny, warsztaty i grupy dzielenia wokół nauczania i osoby Jana Pawła II, kamienny pomnik na cokole, wąwóz papieski, tablice informacyjne, ogólnopolskie spotkanie dziękczynne, a przede wszystkim Eucharystia i modlitwa – to główne sposoby uczczenia polskiego Papieża w Kluszkowcach na Podhalu.


Dnia 1 maja w Kluszkowcach podczas Mszy św. dziękczynnej za beatyfikację Jana Pawła II o godz. 11.30 odsłonięty zostanie pomnik Papieża bł. Jana Pawła II z kamienia, zbudowany na cokole i placu obok kościoła parafialnego pw. św. Rafała Kalinowskiego, w którym posługują karmelici bosi. Pomnik został ufundowany przez rodzinę Wolskich i ich znany w całej Polsce tutejszy zakład kamieniarski. Wszystkim uczestnikom Eucharystii rozdane zostaną piękne obrazki z bł. Janem Pawłem II. Poświęcenie pomnika będzie 4 czerwca przez kardynała Stanisława Dziwisza, metropolitę krakowskiego, podczas jego obecności w parafii przy bierzmowaniu młodzieży z parafii Kluszkowce i Maniowy.

Następnego dnia 2 maja w Kluszkowcach odbędzie się ogólnopolskie spotkanie dziękczynne za beatyfikację Jana Pawła II „Wielkich dzieł Boga nie zapominajmy”, organizowane przez Ruch Światło-Życie i jego pobliską centralę w Krościenku oraz naszą parafię Matki Bożej Częstochowskiej w Kluszkowcach, z zawiązaniem wspólnoty w kościele parafialnym o godz. 10.00, marszem ewangelizacyjnym z kościoła spod pomnika Papieża przez wioskę do Wąwozu Skalnego, zwanego Papieskim, gdzie w pobliskich salach restauracji dolnej „Pod wulkanem” i Ośrodka Narciarskiego Czorsztyn-Ski będą warsztaty oraz grupy dzielenia z młodzieżą i wszystkimi uczestnikami na temat bł. Jana Pawła II oraz wspólna Eucharystia o 13.00 i na zakończenie agapa.

Ponadto w Kluszkowcach powstaje Wąwóz Papieski w miejscu, gdzie w lipcu 1978 r. modlił się kard. Wojtyła wraz z oazami - od Wąwozu Skalnego zaczynając i idąc w górę na ok. 1- 2 godzin drogi na górę Wdżar poprzez wąskie ścieżki, jak w Wąwozie Homole. Są już przyznane na to fundusze europejskie.

Istnieje już szlak papieski i krzyż przy ołtarzu polowym w Wąwozie Skalnym, w którym rozpoczyna się zawsze turystyczny sezon letni, podobnie jak sezon zimowy i Puchar Gorców rozpoczynają się specjalną Mszą św., na górze Wdżar. Powstała także okolicznościowa tablica informacyjna o szlaku papieskim w Kluszkowcach. Jest to wszystko owocem współpracy mieszkańców, przedsiębiorców, władz samorządu i parafii.

www.karmel.czorsztyn.pl

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Porzeczki"Naszyjnik "Porzeczki"Naszyjnik z drobnych Korali rekonstruowanych oraz z przekładek - drobniutkich koralików szklanych. Obwód 49,5 cm. Średnica koralików z korala 0,7 i 0,5 cm. Zapięcie...
    65 zł
  • Poduszka brązowaPoduszka brązowaPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 38 na 38 cm.
    100 zł
  • Obraz olejny Folk IIObraz olejny Folk IIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz czarno...
    300 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.