PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Kościelisko

Kultura

XLII MFFZG - Wystawa fotografii Jerzego Z. Kosiuczenko "Portret górali świata"

Czwartek, 26 sierpnia 2010 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-Semberecka24 sierpnia w Domu Ludowym Związku Podhalan w Kościelisku odbył się wernisaż wystawy fotografii Jerzego Z. Kosiuczenko "Portret górali świata". Autor juz po raz kolejny zaprezentował portrety górali z różnych stron świata wykonane podczas Miedzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich oraz licznych podróży, m.in. do Tyrolu.


Jerzy Z. Kosiuczenko w swoich fotografiach uchwycił radość i żywiołowość górali, niezapomnianą festiwalową atmosferę, ale przede wszystkim dostrzegł i uwiecznił wyraziste, bardzo charakterystyczne twarze mieszkańców gór z róznych regionów. Wystawa jak zwykle zachwyciła zwiedzajacych. A zgromadzili się na niej liczni znajomi i przyjaciele autora, który jest częstym gościem pod Tatrami.

Na zakończenie wernisażu wystąpił zespół PRVI Partizan z Serbii uczestniczacy w XLII Miedzynarodowym Festiwalu Folkloru Ziem Górskich.

Wystawę można oglądać do 24 września od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 17.00 w Domu Ludowym Związku Podhalan Kościelisko, Chotarz 453.

Organizator: Związek Podhalan Oddział Kościelisko
Patronat: Biuro Promocji Zakopanego
Patronat medialny: Podhalański Serwis Informacyjny WATRA


 

Jerzy Z. Kosiuczenko  urodził się w Grodnie. Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej. W trakcie studiów realizował swoje artystyczne upodobania w ogniskach plastycznych pod okiem artysty malarza Tadeusza Bołoza i prof. Barbary Joncher. Fotografią zaczął się poważniej interesować od czasu pracy naukowej nad ELEKTROFOTOGRAFIĄ. Od wielu lat z zamiłowaniem fotografuje mieszkańców Ziem Górskich oraz muzyków folkowych i etnicznych. W jego zbiorach znajdują się fotografie z podróży po Podhalu, Tyrolu, Sycylii i Portugalii, a także fotografie muzyków wykonane w czasie konkursów Festiwali Nowa Tradycja w Warszawie i Festiwali Ziem Górskich w Zakopanem. W swojej działalności fotograficznej autor wystawy zajmuje się również sakralnymi rzeźbami Madonn pochodzącymi z różnych epok i krajów Europy. W jego zbiorach znajduje się bogata dokumentacja z licznych europejskich podróży. Jerzy Kosiuczenko fotografuje tradycyjną lustrzanką analogową. Jest on autorem kilkunastu wystaw w Warszawie, Zakopanem, Kościelisku i w Tyrolu.
Jerzy Kosiuczenko współpracuje także z naszym serwisem informacyjnym WATRA. Publikuje tu swoje interesujące foto-relacje dokumentujące życie górali na Podhalu, a także przesyła "góralskie newsy" z Warszawy, śledząc ich udział w życiu kulturalnym stolicy.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na płycie DVD...
    35 zł
  • Sakiewka IISakiewka IISakiewka filcowa z naszytym ludowym motywem. Zamykana na rzep.   Szerokość ok. 11 cm Wysokość ok. 17 cm Długość ze sznurkiem ok. 58 cm Materiał: Filc Kolor: Kremowy
    40 zł
  • Bransoletk​a "Z pirytem"Bransoletk​a "Z pirytem"Bransoletka z fasetowanym pirytem, z perełkami rzecznymi, oraz z oliwek hematytowych. Obw. 20,5 cm.
    50 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.