PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Kościelisko

Kultura

XLII MFFZG - Wystawa fotografii Jerzego Z. Kosiuczenko "Portret górali świata"

Czwartek, 26 sierpnia 2010 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-Semberecka24 sierpnia w Domu Ludowym Związku Podhalan w Kościelisku odbył się wernisaż wystawy fotografii Jerzego Z. Kosiuczenko "Portret górali świata". Autor juz po raz kolejny zaprezentował portrety górali z różnych stron świata wykonane podczas Miedzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich oraz licznych podróży, m.in. do Tyrolu.


Jerzy Z. Kosiuczenko w swoich fotografiach uchwycił radość i żywiołowość górali, niezapomnianą festiwalową atmosferę, ale przede wszystkim dostrzegł i uwiecznił wyraziste, bardzo charakterystyczne twarze mieszkańców gór z róznych regionów. Wystawa jak zwykle zachwyciła zwiedzajacych. A zgromadzili się na niej liczni znajomi i przyjaciele autora, który jest częstym gościem pod Tatrami.

Na zakończenie wernisażu wystąpił zespół PRVI Partizan z Serbii uczestniczacy w XLII Miedzynarodowym Festiwalu Folkloru Ziem Górskich.

Wystawę można oglądać do 24 września od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 17.00 w Domu Ludowym Związku Podhalan Kościelisko, Chotarz 453.

Organizator: Związek Podhalan Oddział Kościelisko
Patronat: Biuro Promocji Zakopanego
Patronat medialny: Podhalański Serwis Informacyjny WATRA


 

Jerzy Z. Kosiuczenko  urodził się w Grodnie. Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej. W trakcie studiów realizował swoje artystyczne upodobania w ogniskach plastycznych pod okiem artysty malarza Tadeusza Bołoza i prof. Barbary Joncher. Fotografią zaczął się poważniej interesować od czasu pracy naukowej nad ELEKTROFOTOGRAFIĄ. Od wielu lat z zamiłowaniem fotografuje mieszkańców Ziem Górskich oraz muzyków folkowych i etnicznych. W jego zbiorach znajdują się fotografie z podróży po Podhalu, Tyrolu, Sycylii i Portugalii, a także fotografie muzyków wykonane w czasie konkursów Festiwali Nowa Tradycja w Warszawie i Festiwali Ziem Górskich w Zakopanem. W swojej działalności fotograficznej autor wystawy zajmuje się również sakralnymi rzeźbami Madonn pochodzącymi z różnych epok i krajów Europy. W jego zbiorach znajduje się bogata dokumentacja z licznych europejskich podróży. Jerzy Kosiuczenko fotografuje tradycyjną lustrzanką analogową. Jest on autorem kilkunastu wystaw w Warszawie, Zakopanem, Kościelisku i w Tyrolu.
Jerzy Kosiuczenko współpracuje także z naszym serwisem informacyjnym WATRA. Publikuje tu swoje interesujące foto-relacje dokumentujące życie górali na Podhalu, a także przesyła "góralskie newsy" z Warszawy, śledząc ich udział w życiu kulturalnym stolicy.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Ludowe etui na tablet VLudowe etui na tablet VLudowe etui z szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Torebka filcowa XTorebka filcowa XTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Grafika Folk w ramce IXGrafika Folk w ramce IXGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.