PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Kościelisko

Kultura

Gminny Przegląd Dziecięcych Zespołów Regionalnych i wręczenie naukowych stypendiów

Środa, 30 listopada 2011 r.
Autor: GOKR Kościelisko

Gminny Przegląd Dziecięcych Zespołów Regionalnych i wręczenie naukowych stypendiów24 listopada w Kościelisku już po raz czternasty odbył się Gminny Przegląd Dziecięcych Zespołów Regionalnych. Jego celem jest podsumowanie rocznej pracy instruktorów i dzieci oraz ustalenie programu na następny rok. W przeglądzie biorą udział zespoły z Gminy Kościelisko: „Polany” z Kościelisk, „Mali Dzianiszanie” oraz „Mali Witowianie”.


W tym roku występom przyglądało się jury w składzie: Anna Naglak – regionalistka, Benedykt Kafel – etnograf z Małopolskiego Centrum Kultury w Nowym Sączu, Stanisław Krupa – kierownik zespołu, regionalista i Krzysztof Trebunia-Tutka – instruktor gry na skrzypcach, regionalista. Dzieci z zespołów przygotowały do przeglądu sceny z życia na Podhalu, Witowianie pokazali zabawy przy paseniu gąsek, Dzianiszanie – śpiewy i zabawy przy grabieniu siana, a Kościelisko przedstawiło scenkę w domu w czasie burzy. Jury podsumowało występy i przekazało uwagi instruktorom, opiekunom i samym dzieciom. Po części oficjalnej dzieci z zespołów wspólnie bawiły się przy muzyce góralskiej. Poczęstunek dla dzieci ufundowali Anna i Krzysztof Długopolscy oraz Artur Bukowski właściciele sklepów z Kościeliska.

W tym roku przeglądowi towarzyszyło uroczyste wręczenie stypendiów naukowych dla młodzieży z Gminy Kościelisko. Poniżej przedstawiamy listę uczniów, którzy otrzymali stypendium naukowe za rok szkolny 2010/2011 w ramach realizacji “Lokalnego programu wspierania edukacji uzdolnionej młodzieży z Gminy Kościelisko” przyznane na posiedzeniu Komisji Oświaty, Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji Gminy Kościelisko w dniu 18 października 2011 r.

SZKOŁY PODSTAWOWE – ROK SZKOLNY 2010/2011
L.P. Nazwisko i imię
1 BUKOWSKA MAGDALENA
2 BZDYK KLAUDIA
3 FRĄCZEK KATARZYNA
4 GACEK GABRIELA
5 GACH SZYMON
6 GĄSIENICA-MAKOWSKA ANGELIKA
7 KORDACZKA KAROLINA
8 LASKA ZUZANNA
9 SPYTEK ALEKSANDRA
10 SPYTEK MAGDALENA

GIMNAZJA – ROK SZKOLNY 2010/2011
L.P. Nazwisko i imię
1 DŁUGOPOLSKA DOROTA
2 FRĄCZYSTY ANDRZEJ
3 GACH MICHAŁ
4 KLAPER EDWARD
5 KOZAK KAROL
6 KRUPA IZABELA
7 ŁOWISZ GABRIELA
8 ŁUSZCZEK MARIA
9 MARUSARZ KAMILA
10 MATEJA FURMANIK MAGDALENA

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE – ROK SZKOLNY 2010/2011
L.P. Nazwisko i imię
1 FRĄCZEK MARIA
2 LASAK ALICJA
3 MOTOR KONRAD
4 SOBCZYK KAROLINA
5 STASZEL-POKUSA WOJCIECH

STUDENCI – ROK SZKOLNY 2010/2011
L.P. Nazwisko i imię
1 KAPCZYŃSKA BARBARA
2 SADŁOŃ KINGA
3 STASZEL ANNA
4 STOPKA-FAKTOR SYLWIA
5 TOCZEK MAREK

Wyróżnionym uczniom gratulujemy osiągniętych wyników w nauce i sumiennego wypełniania obowiązków uczniowskich. Życzymy dalszych sukcesów.

W trakcie tego spotkania dyrektorzy jednostek oświatowych i kulturalnych Gminy Kościelisko, czyli: Gminny Zespół Obsługi Finansowo-Księgowej, Zespoły Szkół w Dzianiszu, Kościelisku i Witowie, Publiczne Przedszkole, Gminna Biblioteka Publiczna oraz Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej złożyli gratulacje dla Wójta Gminy Kościelisko Pana Bohdana Pitonia w związku z otrzymaniem przez niego w dniu 7.10.2011 r. Medalu Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na płycie DVD...
    35 zł
  • "Na Was zawsze można liczyć""Na Was zawsze można liczyć""Na Was zawsze można liczyć" - 40 stronnicowy album z fotografiami Grzegorza Gałązki i tekstem Ks. Władysława Mariana Zarębczana. Wydawnictwo MICHALINEUM. My, górale...
    40 zł
  • Sakiewka VSakiewka VSakiewka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na rzep. Szerokość ok. 9 cm Wysokość ok. 13 cm Długość ze sznurkiem ok. 49 cm Materiał: Filc Kolor: Popielaty
    35 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.