PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Kościelisko

Kultura

Gminny Przegląd Dziecięcych Zespołów Regionalnych i wręczenie naukowych stypendiów

Środa, 30 listopada 2011 r.
Autor: GOKR Kościelisko

Gminny Przegląd Dziecięcych Zespołów Regionalnych i wręczenie naukowych stypendiów24 listopada w Kościelisku już po raz czternasty odbył się Gminny Przegląd Dziecięcych Zespołów Regionalnych. Jego celem jest podsumowanie rocznej pracy instruktorów i dzieci oraz ustalenie programu na następny rok. W przeglądzie biorą udział zespoły z Gminy Kościelisko: „Polany” z Kościelisk, „Mali Dzianiszanie” oraz „Mali Witowianie”.


W tym roku występom przyglądało się jury w składzie: Anna Naglak – regionalistka, Benedykt Kafel – etnograf z Małopolskiego Centrum Kultury w Nowym Sączu, Stanisław Krupa – kierownik zespołu, regionalista i Krzysztof Trebunia-Tutka – instruktor gry na skrzypcach, regionalista. Dzieci z zespołów przygotowały do przeglądu sceny z życia na Podhalu, Witowianie pokazali zabawy przy paseniu gąsek, Dzianiszanie – śpiewy i zabawy przy grabieniu siana, a Kościelisko przedstawiło scenkę w domu w czasie burzy. Jury podsumowało występy i przekazało uwagi instruktorom, opiekunom i samym dzieciom. Po części oficjalnej dzieci z zespołów wspólnie bawiły się przy muzyce góralskiej. Poczęstunek dla dzieci ufundowali Anna i Krzysztof Długopolscy oraz Artur Bukowski właściciele sklepów z Kościeliska.

W tym roku przeglądowi towarzyszyło uroczyste wręczenie stypendiów naukowych dla młodzieży z Gminy Kościelisko. Poniżej przedstawiamy listę uczniów, którzy otrzymali stypendium naukowe za rok szkolny 2010/2011 w ramach realizacji “Lokalnego programu wspierania edukacji uzdolnionej młodzieży z Gminy Kościelisko” przyznane na posiedzeniu Komisji Oświaty, Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji Gminy Kościelisko w dniu 18 października 2011 r.

SZKOŁY PODSTAWOWE – ROK SZKOLNY 2010/2011
L.P. Nazwisko i imię
1 BUKOWSKA MAGDALENA
2 BZDYK KLAUDIA
3 FRĄCZEK KATARZYNA
4 GACEK GABRIELA
5 GACH SZYMON
6 GĄSIENICA-MAKOWSKA ANGELIKA
7 KORDACZKA KAROLINA
8 LASKA ZUZANNA
9 SPYTEK ALEKSANDRA
10 SPYTEK MAGDALENA

GIMNAZJA – ROK SZKOLNY 2010/2011
L.P. Nazwisko i imię
1 DŁUGOPOLSKA DOROTA
2 FRĄCZYSTY ANDRZEJ
3 GACH MICHAŁ
4 KLAPER EDWARD
5 KOZAK KAROL
6 KRUPA IZABELA
7 ŁOWISZ GABRIELA
8 ŁUSZCZEK MARIA
9 MARUSARZ KAMILA
10 MATEJA FURMANIK MAGDALENA

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE – ROK SZKOLNY 2010/2011
L.P. Nazwisko i imię
1 FRĄCZEK MARIA
2 LASAK ALICJA
3 MOTOR KONRAD
4 SOBCZYK KAROLINA
5 STASZEL-POKUSA WOJCIECH

STUDENCI – ROK SZKOLNY 2010/2011
L.P. Nazwisko i imię
1 KAPCZYŃSKA BARBARA
2 SADŁOŃ KINGA
3 STASZEL ANNA
4 STOPKA-FAKTOR SYLWIA
5 TOCZEK MAREK

Wyróżnionym uczniom gratulujemy osiągniętych wyników w nauce i sumiennego wypełniania obowiązków uczniowskich. Życzymy dalszych sukcesów.

W trakcie tego spotkania dyrektorzy jednostek oświatowych i kulturalnych Gminy Kościelisko, czyli: Gminny Zespół Obsługi Finansowo-Księgowej, Zespoły Szkół w Dzianiszu, Kościelisku i Witowie, Publiczne Przedszkole, Gminna Biblioteka Publiczna oraz Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej złożyli gratulacje dla Wójta Gminy Kościelisko Pana Bohdana Pitonia w związku z otrzymaniem przez niego w dniu 7.10.2011 r. Medalu Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa XVTorebka filcowa XVOkrągła torebka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki.   Obwód ok. 57 cm Wysokość ok.20 cm Wysokość z...
    60 zł
  • Bransoletka "Mix 2"Bransoletka "Mix 2"Bransoletka "Mix 2" Obwód - 18,5 cm. Materiały: Agat, Koral, Szkło, Masa perłowa, Metal. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    60 zł
  • Naszyjnik "Kropla miodu"Naszyjnik "Kropla miodu"Naszyjnik z nieregularnych koralików  - Koral, oraz kilku koralików z bursztynu. Jako przekładki małe rureczki - Koral. Obwód 50 cm. 
    85 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.