PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Kościelisko

Kultura

Trebunie-Tutki w Domu Ludowym w Kościelisku

Poniedziałek, 23 stycznia 2012 r.
Autor: AKS

fot. Jerzy Z. Kosiuczenko30 grudnia w Domu Ludowym w Kościelisku odbył się coroczny świąteczny koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Zespołu Trebunie–Tutki. Do tego wydarzenia wracamy w serwisie WATRA, prezentując nową galerię zdjęć Jerzego Z. Kosiuczenki.


Spotkanie otworzyła Pani Małgorzata Karpiel Bzdyk – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Regionalnej w Kościelisku. W szczelnie wypełnionej sali znaleźli się wielbiciele i fani Zespołu oraz goście, którzy po raz pierwszy mieli możność zetknąć się  z muzyką i śpiewem autentycznego zespołu góralskiego.

W skład zespołu wchodzili:
Krzysztof Trebunia-Tutka – skrzypce, fujara, trombita, dudy, taniec, śpiew i prowadzenie koncertu,
Anna Trebunia – Wyrostek- basy, śpiew i taniec,
Jan Trebunia-Tutka – altówka, śpiew,
Andrzej Polak – skrzypce, śpiew,
Andrzej Wyrostek – kontrabas, basy, śpiew, udział w scenie kolędowania z turoniem,
Jasiek Trebunia-Tutka, śpiew, udział w scenie kolędowania z turoniem.

Ze szczególnym aplauzem przyjęte zostały znane kolędy:
Dnia jednego o północy,
Przy hornej dolinie,
Dobrze żeś się Jezu pod Giewontem zrodził,
Na Kondrackiej holi.

Poza kolędami zespół wykonał jeszcze inne utwory takie jak np. Szopenowy mazurek krzesany, słowa S. Wyspiański / K. Trebunia-Tutka oraz utwór Jo cłek wolny, muzyka N. Grant, W. Trebunia-Tutka, słowa A. Gąsienica – Czubernat.

Na zakończenie wieczoru Krzysztof Trebunia-Tutka złożył wszystkim życzenia świąteczne Na to Boże Narodzenie… obficie posypując obecnych owsem, a może i pszenicą. Oczywiście nie obyło się bez kilku bisów.

Jerzy Z. Kosiuczenko


Wkrótce w Kościelisku będzie kolejna okazja, by posłuchać muzyki zespołu Trebunie-Tutki. Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko zaprasza na koncert w czwartek 26 stycznia o godz. 19.00, tym razem do sali konferencyjnej Wojskowego Domu Wypoczynkowego w Kościelisku przy ul. Nędzy-Kubińca 103.

Bilety w cenie 35 zł oraz 25 zł ulgowe dla dzieci do lat 12 można nabyć w siedzibie GOKR Kościelisko przy ul. Nędzy-Kubińca 76, codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30 do 16.30. Istnieje możliwość telefonicznej rezerwacji biletów pod nr 182070051. Zapraszamy serdecznie!

Zobacz w naszym sklepie:

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.