PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Kościelisko

Kultura

Wernisaż Tadeusza Miętusa w Kościelisku

Sobota, 16 listopada 2013 r.
Autor: Piotr Kyc

Wernisaż Tadeusza Miętusa w KościeliskuGminny Ośrodek Kultury Regionalnej gościł 15 listopada Tadeusza Miętusa, artystę rzeźbiarza byłego nauczyciela w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych im Antoniego Kenara w Zakopanem. Godzinę wcześniej odbył się w Zakopanem wernisaż Zygmunta Piekacza – również byłego nauczyciela tej samej zakopiańskiej szkoły. Nie stanowiło to jednak żadnej przeszkody aby liczne grono znajomych Pana Tadeusza przemieściło się w tempie ekspresowym do Kościeliska. Prowadząca spotkanie dyrektor ośrodka Małgorzata Karpiel – Bzdyk cierpliwie odczekała kwadrans...


Piątkowy wieczór w Zakopanem był pod pewnym względem wyjątkowy. Można było podziwiać nie tylko twórczość dwóch artystów. Było to spotkanie z dwoma skromnymi, niezwykłymi osobami, które tworzą dzieła o nieprzemijającej wartości. 

 

Tadeusz Miętus pochodzi z Kościeliska. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem i absolwent Studium Pedagogicznego w Nowym Targu. Długoletni pracownik PSS Społem jako dekorator wnętrz w dziale reklamy. Od 1990 roku pracował jako nauczyciel zawodu w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych im Antoniego Kenara w Zakopanem, a od 2002 w utworzonym tam Zespole Szkół Plastycznych. Ważniejsze prace to: wystrój rzeźbiarski w Kaplicy w Księżówce w Zakopanem, obraz olejny Chrystus Pasterz (kopia) wraz z ramą do ołtarza bocznego, figury św. Stanisława Kostki, św. Kingi, św. Wojciecha, św. Jana Kantego, cztery Krzyże z Chrystusem ukrzyżowanym do ołtarzy bocznych, rzeźba Chrystusa Króla i Św. Antoniego, postacie do szopek betlejemskich. Prace Pana Tadeusza Miętusa brały udział w wielu krajowych i zagranicznych wystawach zbiorowych. Obecnie swoje prace prezentuje w sali wystawowej GOKR Kościelisko przy ulicy Nędzy-Kubińca 76. Wystawa czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8.30 do 16.30 od 07.11 do 13.12.2013 r.

(źródło: Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej w Kościelisko )

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bańka choinkowa IBańka choinkowa IBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    10 zł
  • Torebka filcowa XTorebka filcowa XTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona" Obwód 21 cm. Materiały: Szkło i srebro. Zapięcie szufladkowe. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    55 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.