PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Kraków

Zaproszenia

Koncert zespołu "Zawaternik" pod Oknem Papieskim oraz koncert zespołu "Śląsk"

Wtorek, 1 maja 2012 r.
Autor: AKS

Koncert zespołu "Zawaternik" pod Oknem Papieskim oraz koncert zespołu "Śląsk"Instytut Dialogu Międzykulturowego imienia Jana Pawla II w Krakowie przygotował wydarzenia upamiętniające 1 rocznice Beatyfikacji Błogosławionego Jana Pawła II. Oba będą mieć miejsce 1 maja w Krakowie. Pierwsze z nich to Koncert zespołu "Zawaternik" pod Oknem Papieskim, po tym wydarzeniu, nieopodal, w filharmonii krakowskiej będzie mieć miejsce koncert „Santo Subito! – Tańce Polskie” Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny.


Koncert zespołu "Zawaternik" pod Oknem Papieskim

Koncert Dziecięcego Zespołu Góralskiego "Zawaternik" pod Oknem Papieskim odbędzie się 1 maja 2012, przy ul. Franciszkańska 3 pod najsłynniejszym oknem świata o godzinie 15.

Wydarzenie połączone będzie z akcją wypuszczenia modlitw do Jana Pawła II przy pomocy tysięcy balonów.

"Zawaternik" powstał w 1983 roku przy Szkole Podstawowej w Leśnicy - obecnie Zespół Szkół - Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Leśnicy. Założycielem i kierownikiem zespołu jest Maria Dudek. W zajęciach biorą udział dzieci i młodzież z Zespołu Szkół w Leśnicy i Szkoły Podstawowej w Groniu. Nazwa "Zawaternik" oznacza wiecznie tlący się w palenisku kawałek drewna, z którego dawniej rozdmuchiwano watrę.

Zespół prezentuje autentyczny taniec, śpiew i muzykę górali podhalańskich. Kultywuje rodzimą tradycję, odkrywając piękno swojego regionu poprzez gwarę, taniec, śpiew, dawne zwyczaje i zabawy dziecięce.

Zapraszamy wszystkich pod Okno Papieskie.


Koncert „Santo Subito! – Tańce Polskie” Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny

W ubiegłym roku roku wszyscy przeżywaliśmy radosne chwile wyniesienia na ołtarze Sługi Bożego Jana Pawła II. Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w sposób szczególny chce uczcić tą rocznicę i pochylić się nad dziedzictwem jakie nam pozostawił Jan Paweł II. Dla upamiętnienia tego szczególnego dnia, Instytut organizuje wyjątkowy koncert „Santo Subito! – Tańce Polskie” Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny. „Śląsk” to jeden z największych polskich zespołów folklorystycznych, założony 1 lipca 1953 przez Stanisława Hadynę oraz Elwirę Kamińską. Zespół początkowo prezentował folklor śląski, w szczególności tańce i pieśni odnoszące się do Górnego Śląska, ziemi cieszyńskiej i Beskidów. Później wykonywał także inne polskie pieśni i tańce, w tym związane z folklorem małopolskim czy kujawskim. Obecnie w repertuarze zespołu znajdują się również pieśni i tańce wszystkich polskich regionów, a nawet opery, oratoria i muzyka sakralna.

Koncert odbędzie się 1 maja 2012 r. o godz. 18.00 w Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie.

Serdecznie zapraszamy!

Rezerwację i sprzedaż biletów prowadzi Instytut Dialogu Międzykulturowego
im. Jana Pawła II w Krakowie, ul. Kanonicza 18, 31-002 Kraków.
Nr tel.: 12 422 03 44

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bransoletk​a "Moon"Bransoletk​a "Moon"Bransoletka z hematytów, masy perłowej, muszli szarej, asymetryczna. Obw. 19 cm.
    45 zł
  • Magnes Folk na lodówkę XMagnes Folk na lodówkę XMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Torebka filcowa XVTorebka filcowa XVOkrągła torebka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki.   Obwód ok. 57 cm Wysokość ok.20 cm Wysokość z...
    60 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.