PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Kraków

Zaproszenia

Koncert zespołu "Zawaternik" pod Oknem Papieskim oraz koncert zespołu "Śląsk"

Wtorek, 1 maja 2012 r.
Autor: AKS

Koncert zespołu "Zawaternik" pod Oknem Papieskim oraz koncert zespołu "Śląsk"Instytut Dialogu Międzykulturowego imienia Jana Pawla II w Krakowie przygotował wydarzenia upamiętniające 1 rocznice Beatyfikacji Błogosławionego Jana Pawła II. Oba będą mieć miejsce 1 maja w Krakowie. Pierwsze z nich to Koncert zespołu "Zawaternik" pod Oknem Papieskim, po tym wydarzeniu, nieopodal, w filharmonii krakowskiej będzie mieć miejsce koncert „Santo Subito! – Tańce Polskie” Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny.


Koncert zespołu "Zawaternik" pod Oknem Papieskim

Koncert Dziecięcego Zespołu Góralskiego "Zawaternik" pod Oknem Papieskim odbędzie się 1 maja 2012, przy ul. Franciszkańska 3 pod najsłynniejszym oknem świata o godzinie 15.

Wydarzenie połączone będzie z akcją wypuszczenia modlitw do Jana Pawła II przy pomocy tysięcy balonów.

"Zawaternik" powstał w 1983 roku przy Szkole Podstawowej w Leśnicy - obecnie Zespół Szkół - Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Leśnicy. Założycielem i kierownikiem zespołu jest Maria Dudek. W zajęciach biorą udział dzieci i młodzież z Zespołu Szkół w Leśnicy i Szkoły Podstawowej w Groniu. Nazwa "Zawaternik" oznacza wiecznie tlący się w palenisku kawałek drewna, z którego dawniej rozdmuchiwano watrę.

Zespół prezentuje autentyczny taniec, śpiew i muzykę górali podhalańskich. Kultywuje rodzimą tradycję, odkrywając piękno swojego regionu poprzez gwarę, taniec, śpiew, dawne zwyczaje i zabawy dziecięce.

Zapraszamy wszystkich pod Okno Papieskie.


Koncert „Santo Subito! – Tańce Polskie” Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny

W ubiegłym roku roku wszyscy przeżywaliśmy radosne chwile wyniesienia na ołtarze Sługi Bożego Jana Pawła II. Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w sposób szczególny chce uczcić tą rocznicę i pochylić się nad dziedzictwem jakie nam pozostawił Jan Paweł II. Dla upamiętnienia tego szczególnego dnia, Instytut organizuje wyjątkowy koncert „Santo Subito! – Tańce Polskie” Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny. „Śląsk” to jeden z największych polskich zespołów folklorystycznych, założony 1 lipca 1953 przez Stanisława Hadynę oraz Elwirę Kamińską. Zespół początkowo prezentował folklor śląski, w szczególności tańce i pieśni odnoszące się do Górnego Śląska, ziemi cieszyńskiej i Beskidów. Później wykonywał także inne polskie pieśni i tańce, w tym związane z folklorem małopolskim czy kujawskim. Obecnie w repertuarze zespołu znajdują się również pieśni i tańce wszystkich polskich regionów, a nawet opery, oratoria i muzyka sakralna.

Koncert odbędzie się 1 maja 2012 r. o godz. 18.00 w Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie.

Serdecznie zapraszamy!

Rezerwację i sprzedaż biletów prowadzi Instytut Dialogu Międzykulturowego
im. Jana Pawła II w Krakowie, ul. Kanonicza 18, 31-002 Kraków.
Nr tel.: 12 422 03 44

Zobacz w naszym sklepie:
  • Portfel IPortfel IPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z czarnej podszewki.   Szerokość ok. 13 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor: Popielaty
    35 zł
  • Torebka filcowa VITorebka filcowa VITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Aniołek średni IIAniołek średni IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.